Férfi kézi NB I: kétgólos Kövesd- és Orosháza-siker idegenben

2014.02.22. 20:04
Szoros mérkőzéseken idegenbeli győzelmek születtek a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

ETO-SZESE GYŐR–FKSE LINAMAR OROSHÁZA 22–24 (13–12)
Győr, 1200 néző. V: Baranyai, Szloska
GYŐR: Lorger – Gebhardt 3, Szabó A. 3, Mota 3 (1), Pesics 3, Halász 3, Gál K. Csere: Somogyi (kapus), Hernandez, Rivnyák 1, Simon 3, Németh G. 2, Gubó, Terenyi 1, Sokoray, Tóth E. Edző: Rosta Miklós
OROSHÁZA: HERJECZKY – Balda 2, Milovics 3, BUDAY 8 (3), Benmiloud, Bali 3, Németh L. 1. Csere: Ivanisevics (kapus), Berta, Varsandán Á., Mazics 2, Cifra 3, Morva, Raffai, Stranigg 1, Marics 1. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 17. p.: 5–7. 24. p.: 8–8. 34. p.: 13–15. 40. p.: 17–17. 51. p.: 21–21. 55. p.: 21–24
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3
Rosta Miklós:
– Aki kint volt, látta, aki nem, annak hiába magyaráznánk ezt az erőlködést.
Vladan Jordovics: – Nehéz mérkőzésen érvényesült a motivációnk. Korrekt győri csapaton sikerült revánsot venni az őszi vereségért.FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

PLER BUDAPEST–MEZŐKÖVESDI KC 28–30 (12–15)
Lőrinci sportcsarnok, 300 néző. V: Bacs, Bán
PLER: Szabó T. – Vancsics, Marczinkó 3, Bakos Gy. 4, Muszavi 4, MIKITA J. 6, Németh T. 2. Csere: Kránitz (kapus), RÉV 6 (4), Lókodi, Nagy B., Bohács 3, Oláh T. Edző: Hutvágner István
MEZŐKÖVESD: Kiss O. – BENIS 11 (4), Grünfelder, DJUKICS 5, Trivkovics 3, Dobó 3, Szepesi 4. Csere: KOVÁCS J. (kapus), Cuvic 2, Radnic 1, Kurbely 1, Pavlovic, Molnár F. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–7. 18. p.: 6–11. 27. p.: 11–13. 33. p.: 12–17. 41. p.: 18–20. 48. p.: 23–24. 53. p.: 25–25
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Hutvágner István:
– Sajnos nagy csatában el tudta tőlünk vinni a Mezőkövesd a számunkra nagyon fontos két bajnoki pontot, a hiányt idegenben kell megpróbálnunk pótolni.
Skaliczki László: – Ezzel a győzelemmel a legszebb álmaink váltak valóra az alapszakaszban, amihez minden játékos hozzátett. Nagyon fontos volt számunkra a siker, és külön köszönjük idegenbe is velünk tartó szurkolóink lelkes buzdítását.

1. Pick Szeged 21 21 678–465 +213 42
2. MKB-MVM Veszprém 20 19 1 710–446 +264 38
3. Csurgói KK 22 15 3 4 635–550 +85 33
4. Tatabánya 21 12 4 5 535–500 +35 28
5. Balatonfüredi KSE 22 12 3 7 600–557 +43 27
6. B.Braun Gyöngyös 22 11 5 6 595–600 –5 27
7. Orosházi FKSE 22 6 5 11 530–597 –67 17
8. Ceglédi KKSE 22 7 15 535–635 –100 14