Férfi kézi NB I: izgalmas mérkőzésen nyert a Füred

2017.11.28. 19:33
A Balatonfüred 25–23-ra győzött hazai pályán a Komló ellen a K&H férfi kézilabdaliga keddi mérkőzésén.

A 23. perctől végig a Balatonfüred vezetett – volt, hogy öt góllal is –, de a Komló a hajrában feljött egy gólra. Az utolsó támadást a hazaiak vezethették, és Máthé Dominik találata tett pontot a mérkőzés végére.Máthé Dominik találata tett pontot a mérkőzés végére.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BALATONFÜREDI KSE–SPORT 36 KOMLÓ 25–23 (13–9)
Balatonfüred, 500
néző. V: Nagy F., Turóczy
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 6 (2), Kasparek 4, Németh B. 1, TOPIC 3, Szita 2, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Gerdán, Varsandán, Karvackij 1, Debreczeni 1, Szemjonov 1, KEMÉNY 4, Déber, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: Selymes – Szkokán 2, Obradovic 2, Balázs, JERKOVIC 6, Grünfelder 1, MARKOVICS 5 (3). Csere: GRANIC (kapus), Katzirz, Hoffmann, Pribanic 2, Szunajko 2, Wéber, Laufer 2 (1), Kovács M. 1, Szabó M. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 4–5. 16. p.: 7–5. 21. p.: 7–7. 28. p.: 12–8. 34. p.: 15–10. 41. p.: 18–15. 45. p.: 20–18. 52. p.: 21–20. 56. p.: 24–22
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Csoknyai István:
– Érződött csapatomon a fáradtság, és tudtuk, hogy a masszív Komlót nem tudjuk összeroppantani. Óriásit küzdve itthon tartottuk a fontos két bajnoki pontot.
Kilvinger Bálint: – Az első félidőben a kívántnál több hiba csúszott a játékunkba. Fordulás után nagyot küzdöttünk, sajnálom, hogy ez nem ért pontot.

1. Telekom Veszprém 10 10 356–196 +160 20
2. Mol-Pick Szeged 11 10 1 353–254 +99 20
3. Balatonfüredi KSE 11 9 2 299–272 +27 18
4. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 261–218 +43 16
5. Dabas KC VSE 12 7 5 288–321 –33 14
6. Sport36-Komló 11 6 5 265–280 –15 12
7. Eger Eszterházy SZSE 10 5 1 4 208–235 –27 11
8. CYEB Budakalász 9 3 2 4 248–251 –3 8