Férfi kézi NB I: Imre Vilmos csalódott 18 gólos sikerük után

2012.11.16. 19:46
A Csurgó 31–13-ra győzött az anyagi gondokkal küzdő, nagyrészt juniorjátékosokkal felálló Kecskemét vendégeként a férfi kézilabda NB I 11. fordulójában.

A másik pénteki mérkőzésen a Balatonfüred 32–29-re nyert Cegléden.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
KECSKEMÉT SE–CSURGÓI KK 13–31 (7–14)
Kecskemét, 250 néző. V: Bóna, Miskei
KECSKEMÉT: ÁRKI – Gyárfás, Kupcsik 1, Petrik Varga 1, VARSANDÁN Á. 7 (3), Kun 2, Erdős. Csere: Kriskó 2, Csányi, Haraszti, Majoros. Vezetőedző: Apró Ferenc
CSURGÓ: PALLAG – Országh 2, KEDZO 5, Herbert 3, SIMON B. 5, Cifra 1, SZÉLES 6. Csere: Borsos, Vadkerti G. 4, Döme 1, Nagy M. 1, Oláh G. 2, Miss 1. Vezetőedző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–1. 11. p.: 2–5. 16. p.: 3–9. 23. p.:7–12. 37. p.: 10–17. 41. p.: 10–19. 48. p.: 11–23. 53. p.: 12–26. 53. p.: 13–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve –
Apró Ferenc: – A Csurgó sportszerű hozzáállása kellett ahhoz, hogy nem kaptunk ki még jobban. A szívünket, lelkünket beletettük a meccsbe, voltak pozitív mozzanataink.
Imre Vilmos: – Csalódott vagyok, hogy kétezer-tizenkettőben ilyen meccseket kell játszanunk az NB I-ben. Szurkolok a Kecskemétnek.

CEGLÉDI KKSE–BALATONFÜREDI KSE 29–32 (13–13)
Cegléd, 600 néző. V: Andorka, Hucker
CEGLÉD: Erdélyi – Pocsai 5 (1), ATSUCHI 9, BÍRÓ 6, Antal, Lepsényi, Hódi 1. Cs: Lengyel, Iglesias (kapusok), Dengi 2, Gyuris 1, Savon 3 (1), Tóth N., Benke 2. Edző: Kökény István
BALATONFÜRED: SZATMÁRI – Nagy D. 3, KOVÁCS GY. 6, SANDRK 9 (1), Kis Á., Pásztor 3, Rio 3. Cs: Szabó T. (kapus), Lelkes, Zdolik 3 (1), Szöllősi B. 3 (1), Németh, Kemény, Hornyák 2. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 16. p.: 5–5. 23. p.: 7–10. 29. p.: 11–11. 36. p.: 17–16. 43. p.: 21–21. 53. p.: 21–28. 58. p.: 28–31
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/2, ill. 4/3
Kökény István: – Még mindig hiányzik egy kicsi plusz, hogy győzni tudjunk, akár egy ilyen jó csapat ellen is.
Sótonyi László: – Végig kézben tartottuk a mérkőzést. Nagy csatában, hatvan percen át harcolva szereztük meg a pontokat.
1. Pick Szeged 11 10 1 375–262 +113 21
2. MKB Veszprém KC 11 10 1 401–265 +136 20
3. Csurgói KK 11 8 3 278–268 +10 16
4. Grundfos Tatabánya KC 11 6 2 3 288–281 +7 14
5. Balatonfüredi KSE 11 6 1 4 289–283 +6 13
6. B.Braun Gyöngyös 11 4 3 4 287–303 –16 11
7. FTC-PLER 10 4 2 4 242–235 +7 10
8. Váci KSE 10 3 1 6 257–296 –39 7