Férfi kézi NB I: idegenben nyert a Veszprém és a Szeged

2016.09.20. 19:45
A Bajnokok Ligája hétvégi rajtjára készülő Telekom Veszprém és Mol-Pick Szeged is idegenben győzött a férfi kézilabda NB I-ben.

A címvédő, a bajnokságban több fiatalnak is lehetőséget adó veszprémi együttes a Komló, a szegedi csapat a Gyöngyös vendégeként nyert.

A Veszprém a Flensburg-Handewitt otthonában lép pályára szombaton (kezdés: 17.30, Tv: Sport1, élőben az NSO-n), a Szeged pedig vasárnap a szintén német Rhein-Neckar Löwent fogadja (kezdés: 17.00, Tv: Sport1, élőben az NSO-n).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SPORT 36 KOMLÓ–TELEKOM-VESZPRÉM 27–31 (13–19)
Komló,
1100 néző. V: Nagy F., Turóczy
KOMLÓ: SELYMES – GEBHARDT 4, JERKOVIC 4, Szögi, Trkulja 1, Kékesi 2, MARKOVICS 9 (3). Csere: Granic (kapus), Nagy Z., SZÖLLŐSI B. 4, Marcsek, Szunajko, Pethő 1, Pazin, Wéber 2, Hoffmann J. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: Alilovic – UGALDE 6, Milasevic 1, BLAGOTINSEK 5, Schuch, Ancsin 4, GULYÁS 5. Csere: Aflitulin 1, KOPLJAR 4, SZITA 3, Ligetvári 1, Schmid, Füzi 1, Fekete. Edző: Javier Sabate
Az eredmény alakulása. 12. perc: 6–5. 19. p.: 10–10. 24. p.: 10–15. 34. p.: 15–22. 45. p.: 20–26
Kiállítások: 8, ill 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Kilvinger Bálint:
– Ezen az úton kell továbbmennünk. A mai mérkőzés bebizonyította, hogy Veszprémre szükség van a magyar bajnokságban, de Komlón a legjobb a hangulat.
Javier Sabate: – Gratulálok a komlóiaknak, nagyon jó meccset játszottunk. Sok fiatal kapott lehetőséget, sokat dolgozunk, hogy be tudjuk őket építeni.

B.BRAUN GYÖNGYÖS–MOL-PICK SZEGED 25–39 (10–21)
Gyöngyös,
900 néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
GYÖNGYÖS: Ivanisevics – Országh 1, Malandrin, DURIS 4, Hegedüs, Juhász K. 2, Kovacsics 1. Csere: Hudák (kapus), MIKITA 3, Lele 4 (2), Németh T. 1, Rasics 3, REZNICEK 5, Sipeki, Keresztes 1, Urbán. Edző: Debre Viktor
SZEGED: Sego – SOSTARIC 5, Bundic 3, Källman 1, BLAZEVIC, PETRUS 2, Skube 2
Csere: Sierra (kapus), BODÓ 5, Bánhidi 3, OBRANOVIC 3, Gorbok 3, Balogh Zs. 3 (2), Zubai 3, RODRIGUEZ 5, Bóka 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 3–7. 18. p.: 7–12. 24. p.: 8–16. 36. p.: 14–25. 42. p.: 17–28. 48. p.: 19–30. 54. p.: 22–36
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Debre Viktor: – Azzal, hogy a mérkőzés elején nem sikerült féken tartani a Szegedet, hamar megpecsételődött a sorsunk. A játék minden elemében fölénk nőtt a fizikálisan erősebb vendégcsapat, minden hibánkat könyörtelenül kihasználták.
Juan Carlos Pastor: – Örülök, hogy nagyon sok néző kilátogatott a mérkőzésre, az első félidei remek védekezésnek köszönhető a fölényes győzelmünk. A jelentős előny birtokában második félidőben már nem sikerült ugyan azon a hőfokon kézilabdázni, ettől függetlenül elégedett vagyok a fiúk teljesítményével.

1. Telekom Veszprém 9 9 300–198 +102 18
2. MOL-Pick Szeged 5 5 169–110 +59 10
3. Ceglédi KKSE 3 2 1 75–88 –13 4
4. Váci KSE 2 1 1 42–40 +2 2
5. Balatonfüredi KSE 3 1 2 77–79 –2 2
6. Csurgói KK 2 1 1 48–52 –4 2
7. Grundfos Tatabánya KC 3 1 2 69–76 –7 2
8. SBS Eger Eszterházy 2 1 1 44–53 –9 2