Férfi kézi NB I: hoppá! Elvitt egy pontot Szegedről a Budakalász

2017.11.29. 19:41
Zubai és a Szeged megszenvedett a Budakalász ellen (Fotó: Pick Szeged Handball)
A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján a Budakalász meglepetésre elvitt egy pontot a Mol-Pick Szeged otthonából: a 13 gólig jutó Emil Berggren vezérletével 35–35-ös döntetlent értek el az Újszegedi Sportcsarnokban. A Tatabánya legyőzte a Vácot.

A mérkőzés első gólját szerző Szeged (Matej Gaber köszönt be fél perc elteltével) végig kézben tartotta az irányítást, háromgólos előnyét állandósítani tudta, és megőrizte azt a szünetre is. A szünet után négy gól is volt a különbség, de az EHF-kupából búcsúzó Budakalász mindig vissza tudott kapaszkodni.

Az utolsó öt percre úgy fordultak rá a felek, hogy megint hárommal vezetett a házigazda, ekkor jött Gaber kiállítása, amit kihasználva a vendégek feljöttek egy gólra. Sőt! Balogh Zsolt kihagyott egy hetest, majd Nagy Bence köszönt be, és egyenlített az 58. perc elején. Balogh később akcióból javított (egyébként 7 gólig jutott a meccsen, de kihagyott két büntetőt), csakhogy Emil Berggren remeklésével kiegyenlített utolsó támadásából a Budakalász. A svéd légiós 13 találattal járult hozzá csapata pontszerzéséhez.

A Szeged megnyerhette volna a meccset, üres kapura dobhattak a hazaiak, de a lövés a kapufáról lejött, így maradt a 35–35-ös döntetlen. A Bajnokok Ligája-résztvevő együttes másodszor hullajtott pontot a honi pontvadászatban: korábban a Veszprémtől kapott ki hazai pályán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–VÁCI KSE 33–25 (15–13)
Tatabánya, 800
néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA:
SZÉKELY M. – Pásztor Á. 1, VRANKOVICS 6, Sipos A., Dénes, VRANJES 9 (2), Juhász Á. 3. Csere: IANCU (kapus), BOZOVICS 5, Vujovics, Szöllősi Sz. 1, GRIGORAS 6, Harsányi 2 (1), Ilyés. Edző: Vladan Matics
VÁC:
PAUL – Ménfői 1, Balaz, Szakics, Davidovics 4, KOLLER 4, Holpert 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Törtei 2, Tyiskov 2, GRABAVAC 6, Kecskeméti 2, Tárkányi, Bognár A. 2 (1), Czene. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc:
2–4. 10. p.: 4–4. 18. p.: 6–9. 28. p.: 14–12. 37. p.: 18–15. 47. p.: 26–19. 56. p.: 30–25
Kiállítások:
6, ill. 2 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 3/1

Vladan Matics: –
Nehezen lendültünk játékba, mivel a kupakudarc még bennünk volt. Aztán, amikor átvettük a vezetést már nem volt kérdéses a győzelem, és a látványos játék sem. Gratulálok a csapatomnak!
Gúnya Péter: –
Az első félidőért elismerés jár a csapatomnak. De a Tatabánya nagyon jó együttes és ezt be is bizonyította. Sok sikert kívánok neki a folytatásban.

12. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–CYEB BUDAKALÁSZ 35–35 (19–16)
Szeged, 800 néző. V: Hargitai, Markó
MOL-PICK SZEGED: Sierra – Rodríguez 4, Balogh 7 (1), Zsitnyikov 1, Gaber 5, Gorbok 4, Källman 1. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Skube 8 (6), Bodó 2, Zubai, Buntic 1, Szunajko 2, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ: Boros – Tóth Á. 2, Reznicek 2, MAZÁK 3, BERGGREN 13 (2), NAGY B. 8, Fekete D. 2. Csere: Tamási, Váczi (kapusok), Nemes 2, Sinkovits 2, Bodnár 1. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 14. perc: 9–6. 25. p.: 16–13. 41. p.: 26–22. 50. p.: 31–27. 55. p.: 33–30. 59. p.: 34–33. 60. p.: 35–34
Hétméteresek: 9/7, ill. 2/2
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Carlos Pastor: – Nagy szégyen, nem tudjuk sehogy elfogadni. Nem értem, hogy egyesek mit gondolnak. Nem hittem, hogy ennyire rosszul teljesíthetünk. Harmincöt gólt kaptunk, rengeteg hibával játszottunk, ami a legjobban fáj, hogy nem vagyunk itt a meccseken. Nem tudom, hogy mi jár a fejekben és mik a célok. Egész karrierem során ez az egyik legnehezebb napom. Azt, hogy tudják-e a játékosok, hogy milyen mezt viselnek, tőlük kell megkérdezni. Hogy lesz-e szankció, csak a klubra tartozik.
Forgács Gyula: – Csodás eredményt értünk el, győzelemmel ér fel. Nem akarok panaszkodni, de nagyon kevesen voltunk.

1. MOL-Pick Szeged 12 10 1 1 388–289 +99 21
2. Telekom Veszprém 10 10 356–196 +160 20
3. Grundfos Tatabánya KC 11 9 2 294–243 +51 18
4. Balatonfüredi KSE 11 9 2 299–272 +27 18
5. Dabas KC VSE 12 7 5 288–321 –33 14
6. Sport36-Komló 11 6 5 265–280 –15 12
7. Eger Eszterházy SZSE 10 5 1 4 208–235 –27 11
8. CYEB Budakalász 10 3 3 4 283–286 –3 9