Férfi kézi NB I: hibátlan maradt a Veszprém, nyert a Tatabánya

2016.10.18. 20:03
Megőrizte hibátlan mérlegét a címvédő Telekom Veszprém, amely a vendég Mezőkövesdet győzte le a férfi kézilabda NB I-ben. A nap másik mérkőzésén a Tatabánya saját közönsége előtt nyert a Balmazújváros ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–MEZŐKÖVESD KC 30–26 (15–12)
Veszprém,
1000 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás 3, Ancsin 2, Chema Rodríguez 4, Blagotinsek 2, Terzic 3, IVÁNCSIK 4. Csere: Borbély (kapus), KOPLJAR 5, Füzi, Fekete 1, Ligetvári 2, Tóth 3 (3), Szita 1 (1), Milasevic. Edző: Javier Sabaté
MEZŐKÖVESD: Kovács – Vaskó 1, Grünfelder, Trivkovic 2, Vukic 4, Selviasiuk 3, SZEPESI 12 (3). Csere: Holló (kapus), Pordán 1, Radnic 1, Gulás, Kovács, Kiss 2, Nagy. Edző: Molnár Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 18. p.: 9–8. 23. p.: 11–12. 37. p.: 19–16. 45. p.: 24–19
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/4 ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Javier Sabaté
: – Nagyon jó mérkőzést játszottak a vendégek. Nem játszottunk jól, ez világos, a fiatalok kaptak ma lehetőséget. Tóth Attila és Szita Zoltán elvállalták a felelősséget, ami a büntetőkkel jár. Minden játékosnak lehetőséget kell adni, kell a bizalom. Nem fontos, hogy három vagy tíz góllal nyerünk, a lényeg a győzelem.
Molnár Ferenc: – Egy nagy és kis csapat találkozója volt. A játékosaimnak gratulálok, kihozták a maximumot, betartották az utasításokat, bízom benne, hogy ez tovább fog minket kísérni.FÉRFI KÉZILABDA NB I
Veszprém,

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALMAZÚJVÁROS 27–25 (13–14)
Tatabánya,
700 néző. V: Herczeg, Südi
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor Á. 1, Leimeter, Szölllősi B. 3, Vranjes 1, Illyés 2, VUJOVICS 7 (3). Csere: Deményi (kapus), Sipos A., BOZOVICS 4, HARSÁNYI 8 (3), Dénes, Szöllősi Sz. Juhász Á. 1. Edző: Vladan Matics
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Tomic 3, Balázs 3, Simovics, KATZIRZ, Bali 3, Kekezovity 4 (1)
Csere: Pajkó, Bagi (kapusok), HANTÁK 7, István P. 3, Vaknovics, Vranacs 2, Temesvári, Korsós
Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 14. p.: 8–8. 23. p.: 10–10. 27. p.: 12–10. 37. p.: 13–15. 43. p.: 16–19. 48. p.: 20–20. 55. p.: 25–21
Vladan Matics:
– Nehezen, de megvan a két pont. Folytatjuk győzelmi sorozatunkat. Most már az is hatból hat.
Füzesi Ferenc: – „A" hazai pályán nekünk még túl erős a Tatabánya.

1. Telekom Veszprém 12 12 389–268 +121 24
2. MOL-Pick Szeged 8 8 277–176 +101 16
3. Grundfos Tatabánya KC 8 6 2 211–198 +13 12
4. Csurgói KK 6 4 1 1 172–145 +27 9
5. Ceglédi KKSE 6 3 1 2 144–161 –17 7
6. B.Braun Gyöngyös 6 3 3 143–158 –15 6
7. Balatonfüredi KSE 7 2 1 4 181–183 –2 5