Férfi kézi NB I: hetesekkel az FTC-PLER lett az ötödik

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2013.05.24. 20:32
Az FTC-PLER végzett az ötödik helyen a férfi kézilabda NB I-ben, miután a helyosztós párharc harmadik mérkőzésén – hétméteresekkel – legyőzte a Gyöngyöst.

A két csapat első meccsén a Gyöngyös, a másodikon az FTC győzött egyformán vendégként, nagyon szoros csatában. A pénteki mérkőzés újfent kiélezett küzdelmet hozott. A hevesiek már nyolc góllal is vezettek, onnan egyenlített az FTC, majd a hétmétereseket hibátlanul lőve nyert, és megszerezte az ötödik helyet.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

FTC-PLER BUDAPEST–B. BARUN GYÖNGYÖS 31–30 (10–17, 26–26 – hétméteresekkel: 5–4)
Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző. V: Horváth, Marton
PLER: PAUL – Vancsics 2 (1), LAURENCZ 9 (2), Szűcs T., Mazák 2, Lendvay 2 (1), PÁLOS 5 (1). Csere: Székely (kapus), Zsiga 2, Pavlovics 2 (1), RÉV 3 (1), Kocsi 1, Auth 2, Mikita 1. Edző: Zsiga Gyula
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Szalafai 4 (1), Bakos 2, DEBRECZENI 3, FREY 7 (3), SZABÓ P. 5 (1), Varsandán 2. Csere: Holló (kapus), Sándor Á. 2, Gazdag 3 (1), Oláh, Szöllősi, Koller 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–3. 10. p.: 3–4. 22. p.: 6–13. 38. p.: 14–22. 42. p.: 17–22. 51. p.: 23–25
Kiállítások: 6, ill 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/6
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 az FTC-PLER Budapest javára
Zsiga Gyula: – Megemelem kalapomat a csapat előtt, hogy nehéz helyzetünkben is az utolsó pillanatig küzdött.
Nagy Károly: – Jól játszottunk, de a második félidő közepére elfáradtunk, és nem tudtunk frissíteni, amit a PLER ki tudott használni.