Férfi kézi NB I: hazai győzelem Balatonfüreden

2018.09.22. 19:56
Otthonában három góllal nyert szombaton a Balatonfüred a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I-ben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 10. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉSEN

BALATONFÜREDI KSE–CYEB BUDAKALÁSZ 28–25 (14–13)
Balatonfüred, 800
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK 7 (2), MÁTHÉ 7 (2), Szemjonov, TOPIC 4, Szita 2, Bóka 2. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Déber, NÉMETH B. 2, Kancel, Ferreira, Ág, Karvackij, ZDOLIK 4. Edző: Csoknyai István
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – TÓTH Á. 5, Leimeter, KOLLER 6, Czina, Mazák 2, Bohács 1. Csere: Boros (kapus), Váczi M., Koncz 2, Bodnár, NAGY B. 6 (2), NEMES 3, Simotics, Tóth K., Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 11. p.: 3–6. 17. p.: 8–8. 22. p.: 9–9. 27. p.: 12–11. 33. p.: 16–13. 38. p.: 18–14. 44. p.: 20–18. 49. p.: 24–18. 54. p.: 26–20. 58. p.: 27–25
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Kötelezően győznünk kellett. Emiatt rendkívül görcsösen kezdtünk, de a folytatásban jó védekezéssel és kiemelkedő kapusteljesítménnyel elléptünk. Könnyű gólokat lőttünk, és jelentős előnyre tettünk szert. Öt perccel a vége előtt sajnos azt gondoltuk, hogy vége.
Forgács Gyula: – Az első félidei jó játékunkat nem tudtuk átmenteni a másodikra. A fordulás után a támadójátékunk szétesett, a Füred hat góllal elhúzott. Későn kezdtünk hajrázni.FÉRFI KÉZILABDA NB I

1. Szeged 4 4 148–101 +47 8
2. Tatabánya 4 3 1 101–83 +18 7
3. Veszprém 3 3 111–66 +45 6
4. Gyöngyös 3 2 1 85–70 +15 5
5. Csurgó 3 2 1 77–76 +1 4
6. Cegléd 3 2 1 73–74 –1 4
7. Komló 3 2 1 70–74 –4 4
8. Dabas 4 1 1 2 89–95 –6 3