Férfi kézi NB I: hárommal nyert Cegléden a Komló

2019.03.08. 20:01
A félidőben négy góllal vezetett, végül hárommal győzött a Komló Cegléden a férfi kézilabda NB I-ben.

A ceglédi találkozón végig vezetve nyert az erősebb keretű és esélyesebb Komló, amely sikerével megerősítette biztos helyét az NB I meglehetősen „sűrű” középmezőnyében. A hazaiaknál Gábor Marcell, a másik oldalon a horvát Srecko Jerkovic játszott kiemelkedően. A többször is ötgólos hátrányba kerülő Cegléd a második félidő elején felzárkózott egy gólra, de a folytatásban továbbra is a Komló volt „otthon”.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CEGLÉDI KK SE–SPORT36-KOMLÓ 22–25 (9–13)
Cegléd,
600 néző. V: Bíró, Kiss
CEGLÉD: Tamási – Lászlai, Juhász 3, GÁBOR 5, Vucskovics 1, Zobec 2, Kecskeméti 3. Csere: Mojszilov (kapus), Spekhardt, Davidovics, Pocsai 3 (3), Schäffer, Szabó 2, Hajdu 3 (1), Hódi. Edző: Jakab László
KOMLÓ: GRANIC – Markovics 4, JERKOVIC 8, Grünfelder 1, F. Szunajko, Obradovic 3, Gebhardt 5 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), Petricsevics 1, Balázs 3. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-2. 16. p.: 3-6. 27. p.: 8-12. 35. p.: 13-14. 49. p.: 16-19. 55. p.: 17-23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Jakab László:
– Megvertük magunkat... A Komlónak dicséret jár.
Kilvinger Bálint: – Jól felkészültünk erre a mérkőzésre, mert tudtuk, hogy egy siker jót tud tenni az önbizalmunknak. Amit terveztünk, azt meg tudtuk valósítani. Gratulálok a fiúknak!

1. Szeged 20 20 714–505 +209 40
2. Veszprém 17 15 2 600–408 +192 30
3. Tatabánya 16 13 1 2 446–382 +64 27
4. Csurgó 17 10 2 5 472–440 +32 22
5. Gyöngyös 18 10 1 7 485–481 +4 21
6. Balatonfüred 17 10 7 454–436 +18 20
7. Komló 17 8 1 8 443–476 –33 17
8. FTC 17 8 9 443–439 +4 16