Férfi kézi NB I: győzelemmel zárta az alapszakaszt a Veszprém

2017.05.11. 19:30
A férfi kézilabda NB I-ben a címvédő Telekom Veszprém 28–21-es sikert aratott a Orosházi FKSE otthonában, így győzelemmel zárta az alapszakaszt. A csütörtöki nap másik meccsén a Grundfos Tatabánya idegenben öt góllal, 29–24-re legyőzte a Balatonfüredet.

Az Orosháza hazai pályán az első félidőben jól tartotta a tartalékos Veszprémet, a vendégek három-négy gólnál nem tudtak jobban ellépni, sőt, az első félidő végén a hazaiak sorozatban három gólt dobtak, így a pihehőre mindössze egygólos veszprémi előnnyel vonultak a felek (11–12).Orosháza hazai pályán az első félidőben jól tartotta a tartalékos Veszprémet, a vendégek három-négy gólnál nem tudtak jobban ellépni, sőt, az első félidő végén a hazaiak sorozatban három gólt dobtak, így a pihehőre mindössze egygólos veszprémi előnnyel vonultak a felek (11–12).

A fordulás után sebességet váltott az egész meccsen a fiataljait szerepeltető Veszprém, ez a tempó pedig már sok volt a hazaiaknak, így a bakonyiak végül hét góllal, 28–21-re nyertek.

A Veszprémnek ezzel véget ért az alapszakasz, melyet jelenleg vezet, ám amennyiben a Szeged megnyeri az utolsó meccsét, a második helyen zár. Ettől függetlenül a bajnoki döntő időpontjait már kijelölték, az első meccsre május 20-án, a visszavágóra 24-én kerül sor.

A már a balatonfüredi bajnokija előtt is biztosan bronzérmes Tatabánya a szünetben még csak egy góllal vezetett, a második félidőben azonban kilenc találaton tartotta a Balatonfüredet, így végül ötgólos, 29–24-es sikert aratott.

K&H LIGA, FÉRFIAK
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–TELEKOM VESZPRÉM 21–28 (11–12)
Orosháza, 300 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 1, Oláh T. 1, Z. RADOJEVICS 4, Srsen, Milas 1 (1), Németh L. 1. Csere: Miklós (kapus), Antal 1, Knezevics 4 (1), Ferenczi 1, Komporály, TÁRKÁNYI 3, Németh G. 2, Döme 1, John 1. Edző: Buday Dániel
VESZPRÉM: Borbély – Szakály 2, Gulyás 3, BLAGOTINSEK 4, LIGETVÁRI 4, SZITA 5, Molnár B. 3. Csere: Kálomista (kapus), Milosevics 1 (1), Tóth A. 3 (3), Ubornyák 3 (1), Szeitl E., Ernei, Kristóf. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 3–6. 23. p.: 5–10. 28. p.: 10–12. 34. p.: 11–15. 39. p: 12–18. 46. p.: 16–22. 51. p.: 17–25. 58. p.: 19–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
Buday Dániel: – Jó iramú mérkőzést játszottunk, egy rossz szavam sem lehet a csapatomra. A második félidő elejét megnyomta a Veszprém, ez döntött.
Xavier Sabaté: – Fiatal játékosokkal érkeztünk, nagyon büszke vagyok a csapatomra. Sok munkánk van ebben a győzelemben.

BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA 24–29 (15–16)
Balatonfüred, 500
néző. V: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: Fazekas – Déber 2, Kemény 2, DEBRECZENI 4, Gerdán, GYŐRI 5 (3), Varsandán 3. Csere: Risztanovics (kapus), Németh B. 2, Petrovszki, Szilágyi, Nemes, Gábori, Vasvári, KASPAREK 6, Horváth L. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor Á., Ilyés 1, Dénes, VRANJES 5 (2), NAGY SZ. 5, Sipos 1. Csere: SZÉKELY (kapus), VUJOVICS 4 (1), Juhász Á., SZÖLLŐSI B. 6, Leimeter 2, Grigoras 3 (1), Szöllősi Sz. 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 10. p.: 2–5. 17. p.: 6–12. 23. p.: 9–13. 28. p.: 13–15. 37. p.: 17–18. 43. p.: 20–23. 51. p.: 24–26. 55. p.: 24–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Csoknyai István: – Sajnos rosszul kezdtünk, és csak tizenhét perc után játszottunk az elvárásaimnak megfelelően. A fordulás után jó cserék hiányában elfáradtunk.
Vladan Matics: – Jó meccset játszottunk, de korábban is eldönthettük volna a két pont sorsát. Hatgólos előnyünkről visszajött a meccsbe a Füred, ám a hajrában a rutin döntött.

1. Telekom Veszprém 26 25 1 821–584 +237 50
2. MOL-Pick Szeged 25 24 1 812–555 +257 48
3. Grundfos Tatabánya KC 25 19 2 4 687–612 +75 40
4. CYEB Budakalász 25 15 1 9 637–641 –4 31
5. Csurgói KK 25 13 2 10 649–638 +11 28
6. Balatonfüredi KSE 25 13 1 11 648–621 +27 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 25 11 14 626–682 –56 22
8. Sport36-Komló 25 7 5 13 597–668 –71 19