Férfi kézi NB I: balmazújvárosi iksz, Gyöngyösön nyert a Kövesd

2016.03.18. 20:04
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alsóházi (7–14. helyért) rájátszásában a Balmazújváros otthon ikszelt a Cegléddel, a Mezőkövesd pedig Gyöngyösön nyert két góllal.
FÉRFI KÉZILABDA NB I (K&H LIGA)
ALSÓHÁZI (7
ALSÓHÁZI (7
–14. helyért) RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–CEGLÉDI KKSE 29–29 (13–13)
Balmazújváros, 700
néző. V: Dobrovits, Tájok
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 3, Morva, Korsós, Balázs S., PÉREZ 4, Kekezovics 2. Cs: PAJKÓ (kapus), Hanták 3 (1), VRANAC 2, LAZICS 4, Temesvári 2, Tomics, OLÁH G. 6 (4), Horváth D., ISTVÁN 3. Edző: Füzesi Ferenc
CEGLÉD: Bősz – ORSZÁGH 3, PERISICS 5 (1), GRBOVICS 3, BÍRÓ B. 6, ANDJELICS 3, Lászlai 2. Cs: Abramovics, MOJSILOV (kapusok), Kun, Sipeki 1, Megyeri, Imregi, LEPSÉNYI 4, Tóth N., Hódi 2. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 14. p.: 6–3. 21. p.: 8–8. 27. p.: 11–11. 35. p.: 15–15. 39. p.: 16–19. 45. p.: 19–23. 49. p.: 23–23. 57. p.: 26–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Füzesi Ferenc:
– Tovább tart a hazai átok, de nagyon remélem, hogy hamar túl leszünk rajta.
Kökény István: – A rájátszás elején nagyon kemény csata várt ránk, tudtuk, hogy erős csapat a Balmazújváros. Nagyon sokat ér ez a pont. A mérkőzés utolsó negyedében meg tudtuk volna nyerni a csatát, de így is dicséretesen küzdött csapatom.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–MEZŐKÖVESDI KC 22–24 (16–11)
Gyöngyös, 600
néző. V: Horváth P., Marton B.
GYÖNGYÖS: Hudák – Ménfői 1, Rodolfo 3, NAGY B. 7 (3), Debreczeni 2, BALI 4, Kovacsics 3. Cs: TAMÁSI (kapus), Koller, Becsirovics, Juhász K., Marczinkó 1, Nigrinyi, Sándor Á. 1, Jovetics. Edző: Debre Viktor
MEZŐKÖVESD: Balogh T. – Benis 1, Antal 3, Trivkovics, Hajdú G. 4, RADNIC 4, SZEPESI 5 (4). Cs: HOLLÓ (kapus) 1, GRIGORJEV 5, Bozoljac, Grünfelder, Mekaru, Kiss R. 1, Molnár F. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–6. 21. p.: 10–8. 36. p.: 16–14. 42. p.: 17–17. 48. p.: 18–17. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Debre Viktor:
– Ellentétes félidőkön vagyunk túl. Az elsőben jól játszottunk, megnyugtató előnyt szereztünk, a másodikban azonban gyermeteg hibákat követtünk el, magunkra húztuk az ellenfelet.
Skaliczki László: – Az ideges, feszült hangulatú mérkőzésen nagy taktikai csata zajlott. Az első félidőben a támadójátékunk akadozott, de aztán javult. Lélektani fölénnyel érkeztünk a végjátékba, és már nem hibáztunk.