Férfi kézi NB I: Gajic meglőtte a 400.-at, a Füred helytállt Veszprémben

2018.09.25. 19:38
Dragan Gajic elérte a 400 gólos határt a Veszprém játékosaként (Fotó: Facebook/Veszprém Handball Team)
A Telekom Veszprém hazai pályán 32–24-re legyőzte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A Veszprém az előző szezonban hazai pályán (40–26) és idegenben (39–25) is 14 góllal győzte le a bajnoki negyedik, Magyar Kupa-bronzérmes füredieket, és sokkal nagyobb csatára ezúttal sem lehetett számítani. A vendégek jól kezdték a meccset, az első percekben Bősz Dániel bravúrjainak is köszönhetően még 4–2-re vezettek, utána azonban Manuel Strlekék 9–1-es szériát futottak (11–5), a szünetre pedig már nyolcgólos előnyre tettek szert (19–11).

A második félidőben a szlovén Dragan Gajic megszerezte a 400. gólját veszprémi színekben, majd csapattára, Petar Nenadics első találatával tízgólos különbség alakult ki a két fél között (26–16). Tovább is nőtt a differencia (30–17), ám a Veszprém a hajrára teljesen kiengedett – Ljubomir Vranjesnek egy időkéréssel sem sikerült felráznia a gárdát –, az utolsó tíz percben csupán két gólt szerzett, így a gálaelőadás helyett a Balatonfüred nyolcgólosra faragta a hátrányát (32–24).

A Veszprém szombaton a Vardar Szkopje ellen folytatja a Bajnokok Ligájában, míg a bajnokságban legközelebb (október 17.) Tatabányára látogat.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 32–24 (19–11)
Veszprém, 1600
néző. V: Horváth P., Marton B.
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 4 (1), Tönnesen 4, Mackovsek 2, R. Toft Hansen, Terzic 1, STRLEK 5. Csere: NILSSON 4, Nagy, LÉKAI 5, Ligetvári, Accambray 1, Nenadics 3, Mahé 3 (1), Dörnyei. Edző: Ljubomir Vranjes
BALATONFÜRED: BŐSZ – Hornyák P. 1 (1), Máthé 2, Szemjonov 2, Topic 3, Szita 2, Bóka 2. Csere: Andó (kapus), Vajda 3, Németh B. 1, Kancel, Ferreira, Karvackij 1, Varga M. 2, DÉBER 5, Németh A. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 12. p.: 7–4. 17. p.: 11–5. 33. p.: 21–14. 49. p.: 29–16. 55. p.: 30–21
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/1
Ljubomir Vranjes:
– Sokat kellett futnunk, huszonegy gyors lerohanásunk volt. Kellettek ezek, mert főleg a Vardar ellen szükség lesz az ilyen játékra. Voltak jó pillanataink, de be kell ismernem, hogy inkább a jövőre koncentráltunk, és sok hibát vétettünk, leginkább a második félidőben. Tudtuk, hogy a Vardar Szkopje nézi majd ezt a mérkőzést, nem akartam sokat mutatni nekik.
Csoknyai István: – Végig uralta a meccset a Veszprém, a mi célunk az volt, hogy ebben a nyolc napban a három találkozónkat úgy játsszuk le, hogy a fiatalok is lehetőséget kapjanak és a feszesség is megmaradjon. Mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, ennek örülök. A végjátékban külön gratuláltam a fiataloknak, mert küzdöttek, éreztük magunkon egy BL-résztvevő keménységét, ez a tapasztalat kell a fiataloknak.

1. Veszprém 4 4 143–90 +53 8
2. Szeged 4 4 148–101 +47 8
3. Tatabánya 4 3 1 101–83 +18 7
4. Komló 4 3 1 101–101 0 6
5. Gyöngyös 3 2 1 85–70 +15 5
6. Csurgó 3 2 1 77–76 +1 4
7. Cegléd 4 2 2 100–105 –5 4
8. Dabas 4 1 1 2 89–95 –6 3