Férfi kézi NB I: fontos győzelmet aratott a Ferencváros

2018.03.28. 19:54
A kiesés elől menekülő Ferencváros 22–19-re nyert otthon a Komló ellen a K&H férfi kézilabdaliga szerdai játéknapján. A dobogóra hajtó Tatabánya Gyöngyösön győzött a kilenc gólig jutó Milos Vujovics vezérletével.

A ferencvárosiak még közel sem nyugodhatnak meg, mivel a Vác is begyűjtötte a két pontot – egygólos dabasi sikerével –, a sereghajtó Orosháza viszont, amely egy találattal kikapott Csurgón, már biztosan kieső helyen végez.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ, 23. FORDULÓ

FERENCVÁROS–SPORT 36 KOMLÓ 22–19 (11–9)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC: NAGY L. – Andjelics 1, PORDÁN 3, Kocsi, Benmiloud, Rédai, PÁLOS 7 (3). Csere: ZERNOVIC (kapus), Bujdosó 2, Marczinkó 4, Bakos Gy. 1, Oláh T., Bali 3, Kaled Nurelden 1. Edző: Horváth Attila
KOMLÓ: GRANIC – Gebhardt 2, Obradovic 4, F. Sunajko 1, Grünfelder 1, JERKOVIC 5, I. Markovics 5 (2). Csere: Katzirz, Kovács M. 1, Huesmann, Wéber T., Szögi, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 9. p.: 2–5. 18. p.: 6–6. 23. p.: 9–8. 41. p.: 13–13. 45. p.: 15–14. 49. p.: 16–17. 58. p.: 19–17
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Horváth Attila:
– Nagyon nehéz mérkőzésre számítottam az erős Komló ellen, az is lett. Támadásban és védekezésben is rengeteget hibáztunk, csak annak örülök, hogy nyertünk.
Kilvinger Bálint: – A hazai csapat megérdemelten győzött. Kicsit dekoncentráltak voltunk, ami főleg a helyzetkihasználásban mutatkozott meg. Ennyi tiszta gólhelyzetet nem lehet büntetlenül elhibázni. Sérültjeink hiányát nagyon megéreztük.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 20–23 (9–10)
Gyöngyös, 700
néző. V: Sándor, Szikszay
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – URBÁN 5, Markez 2, Gerdán, Mikita, Sipeki, Németh T. 1. Csere: Hudák (kapus), Martins, Loncar 2, Gábori 1, DURIS 2, ISTVÁN 2, Lele 2, Kovacsics 3 (2). Edző: Konkoly Csaba
TATABÁNYA: Iancu – Harsányi, Vrankovic 2, Juhász Á. 1, VRANJES 3, ILYÉS 1, VUJOVICS 9 (5). Csere: Székely (kapus), Sipos, Bozsovics 1, Szőllősi Sz. 3, Grigoras 1, Dénes, Pásztor Á. 2. Edző: Vladan Matics
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Konkoly Csaba:
– Ugyanaz az eredmény született, mint Tatabányán, a végsőkig feszítettük a húrt, hatalmas volt a terhelés, így a végére a kulcsjátékosaim elfáradtak.
Vladan Matics: – A látványos, nagy tempójú, sok gólos mérkőzésen a nagy rohanásban sok labdát eladtunk, de a két pont a miénk. Ez a lényeg.

DABAS VSE KC–VÁCI KSE 24–25 (12–15)
Dabas, 1200
néző. V: Altmár, Horváth
DABAS: HOLLÓ – Országh 1, Perisics 2, Slachta, Priczel 2, HALÁSZ 6, ZAKICS 5. Csere: Duleba (kapus), Bíró 3, Sinnoszuke 2, Szőllősi O. 1, Korsós, Pocsai 2 (2), Tanaka, Kiss, Laurinyecz. Edző: Tomori Győző
VÁC: RÓZSAVÖLGYI – Ménfői 4, Baláz 1, Törteli 2, SAKIC 4, Davidovic 2, HOLPERT 7 (2). Csere: Ulicsinyi (kapus), Török 1, Tyiskov 2, Grbavac, Kecskeméti, Koller 1, Tárkányi 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5 14. p.: 6–10. 22. p.: 9–12. 35. p.: 13–16. 41. p.: 17–20. 47. p.: 19–23. 54. p.: 21–23
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Tomori Győző:
– Tíz perc és hat gól előnyt adtunk a Vácnak, utána a heroikus küzdelembe rengeteg hiba csúszott, ezért nem tudtunk nyerni.
Skaliczki László: – A nagyhét meghozta a mi feltámadásunkat is. Csak dicsérni tudom csapatomat, hogy nehéz helyzetében férfiasan küzdött.

BUDAKALÁSZ–EGER 30–28 (15–16)
Budakalász, 200
néző. V: Horváth P., Marton
BUDAKALÁSZ: Tamási – Tóth Á. 3, REZNICEK 4, NAGY B. 6 (2), Mazák 1, Sutka 2, Bohács 1. Csere: Váczi, Boros (kapusok), Czina, LEIMETER 6, Nemes 2, Sinkovits, BERGGREN 5. Edző: Forgács Gyula
EGER: Stochl – Vaskó 3, RADOJEVICS 8, Kiss G. 4, PETRO 3, TAKÁCS B. 8 (3), Szepesi 1. Csere: Bajorhegyi, Antl 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 17. p.: 7–7. 23. p.: 9–11. 24. p.: 11–11. 27. p.: 14–13. 32. p.: 16–18. 41. p.: 21–19. 47. p.: 22–23. 55. p.: 24–28. 59. p.: 29–28
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Forgács Gyula:
– Tudtuk, hogy az Eger meghatározó játékosai hiányoznak, de felhívtam csapatom figyelmét, hogy ez ne altassa el. Hogy hamarabb kifárasszuk az ellenfelet, már az első húsz percben úgy kellett volna kézilabdáznunk, ahogy a hajrában. Szerencsére is szükség volt, hogy nyerjünk.
Tóth Edmond: – Ezer sebből vérzünk, éppenhogy ki tudunk állni, de a szívünket-lelkünket kitettük a pályára. Sajnálom, hogy állandóan olyan helyzetbe kerülünk, hogy a játékvezetők nekünk magyarázkodnak a meccs után. Szerencse, hogy az ősszel sikersorozatunk volt, de most ez jutott.

CSURGÓI KK–OROSHÁZI FKSE–LINAMAR 29–28 (16–15)
Csurgó, 600
néző. V: Bíró, Kiss
CSURGÓ: Balogh Á. – VASZICS 8 (1), Ferreira 3, HANUSZ 5, Cehte 2, Kovacsevics 1, SZEITL 3. Csere: Balogh T. (kapus), Varjú, Hadziomerovic 2, Josics 2, Pavlovics, Gazdag 2, Jerebie, Géczi, Tóth A. 1. Edző: Bencze József
OROSHÁZA:
Szabó L. – Pásztor M., Ferenczi, Stranigg 3, Németh G. 3, Markoszki, MORVA 6. Csere: Herjeczki (kapus), MIHÁLY, NÉMETH L. 6, Balázs, KNEZSEVICS 4, ANTAL 3, Braz 3, John, Gyene. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 12. p.: 8–3. 18. p.: 11–7. 22. p.: 11–9. 27. p.: 15–13. 33. p.: 16–17. 37. p.: 18–18. 44. p.: 22–20. 49. p.: 25–20. 54. p.: 26–24. 57. p.: 26–26. 58. p.: 27–26
Kiállítások: 4 ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. –
Bencze József:
– Nehéz ellenfél volt az Orosháza. Figyelmeztettem játékosaimat, nem számít, hogy az ellenfél hol áll a táblázaton. A mérkőzés elején jól védekeztünk, de a támadásokat elkapkodtuk. A végjátékban kiválóan játszott csapatom.
Bakó Botond: – Az izgalmas, fordulatos meccsen dicséretesen harcoltunk, végig volt tartása a csapatnak. A második játékrészben sikerült felzárkóznunk, ami nem volt korábban ránk jellemző. Az ilyen teljesítményből tudunk építkezni.

1. Telekom Veszprém 23 22 1 809–499 +310 44
2. Mol-Pick Szeged 23 19 2 2 760–556 +204 40
3. Grundfos Tatabánya KC 23 19 1 3 633–537 +96 39
4. Balatonfüredi KSE 22 17 5 594–542 +52 34
5. CYEB Budakalász 23 10 4 9 653–661 –8 24
6. Sport36-Komló 23 10 2 11 552–589 –37 22
7. Csurgói KK 23 10 2 11 606–639 –33 22
8. Dabas KC VSE 23 9 2 12 562–631 –69 20