Férfi kézi NB I: fontos győzelmet aratott a Budakalász

2019.03.23. 19:49
A bennmaradásért folytatott harcban szerzett roppant fontos két pontot a Budakalász, amely a közvetlen rivális Ceglédet győzte le hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben, és így meg is előzte ellenfelét a tabellán. A DVTK-Eger Gyöngyös elleni döntetlenje is sokat érhet még a végelszámolásnál. A Ferencváros 41 gólt dobva nyert a pont nélküli Vecsés ellen, míg a Csurgó szűken bizonyult jobbnak a Komlónál.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FERENCVÁROSI TC–VECSÉSI SE 41–31 (24–9)
Elek Gyula Aréna,
400 néző. V: Réti, Szermák
FTC: ZERNOVIC – IMRE B. 8 (1), ANCSIN 8, Schuch, Debreczeni 3, PRAINER 4, Pálos 3 (1). Csere: Merkovszki (kapus), Andievics, Pordán 2, HOLDOSI 4, Ordzsonikidze 4, Ónódi Jánoskúti, Lukács P. 3 (1), Kovacsics P. 2. Edző: Horváth Attila
VECSÉS: Kránitz – Ravoszavjevics 4 (1), T. Vojinovics 1, Benmiloud 4, ÚJVÁRI 9, Antal L., Győrfi. Csere: Vitáris 1, Kálomista (kapusok), Marczinkó 1, Antal M., nagy A. 1, VÍZLER 7 (1), Simányi 3. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–4. 18. p.: 13–5. 20. p.: 22–9. 39. p.: 29–15. 45. p.: 29–20. 53. p.: 35–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Horváth Attila:
– Az első félidőben a teljesítményünk szenzációs volt, várható volt, hogy ezt hatvan percen keresztül nem tudjuk tartani. A folytatásban a védekezésünk nehezen állt össze, így ifjúsági korú cserekapusunknak nem tudtunk kellően segíteni. Ez kötelező győzelem volt a mezőkövesdi kudarc után.
Damir Sztojanovics: – A Fradi sokkal erősebb, és ezúttal nem játszottunk jól. Arra jó volt a mérkőzés, hogy a fiatalok szerepet kapjanak.FÉRFI KÉZILABDA NB I

DVTK-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–24 (12–11)
Eger,
900 néző. V: Nagy F. Túróczy J.
EGER: LORGER – Lezák 6 (5), RÉDEI 4, HEGEDÜS M. 4, KISS G., Bernatonis 1, Molnár B. 2. Csere: Repóth (kapus), Dobó Zs. 1, BAJORHEGYI 2, Füzi, Szepesi I. 2, Schmid, Takács 2, Vaskó. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán, Markez 4, Duris 2, VILOVSZKI 6, HERCEG 9, Varsandán M. 2 (2). Csere: Buzogány (kapus), Gerdán, Sipeki, István P., Gábori, Krivokapics M. 1, Sajin. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 12. p.: 5–7. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–10. 36. p.: 14–14. 42. p.: 16–17. 48. p.: 18–19. 54. p.: 21–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– A támadójátékunk elmaradt a várttól, de védekezésben magas színvonalon teljesítettünk. A küzdőszellemért mindkét csapatot dicséret illeti. Értékes pontot szereztünk.
Konkoly Csaba: – Adódtak jó és rosszabb periódusaink, a végén sajnálhattuk az egyik pontot. Mindkét csapat felvállalta a nyílt sisakos küzdelmet, végletekig kiélezett meccset láthatott a nagy számú közönség.

CSURGÓ–KOMLÓ 31–29 (16–13)
Csurgó,
700 néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: ZAPONSEK – Varjú 1, ASZTRASAPKIN 7 (2), Oslak 2, Hadziomerovic 3, Cehte, Kovacevic 4. Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, HANUSZ 5, Bazsó, Toszkics, NAGY SZ. 9 (1). Edző: Bencze József
KOMLÓ: GRANIC 1 – Szkokán, OBRADOVIC 5, Petricsevics 1, Katzirz, Jerkovic 3, MARKOVICS 8 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), Szunajko 2, Grünfelder 1, Marcsek, Manojlovics, Balázs S., GEBHARDT 8 (3), Hoffmann, Wéber. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 5–4. 15. p.: 9–5. 20. p.: 11–7. 25. p.: 13–11. 35. p.: 19–15. 40. p.: 21–16. 50. p.: 26–22. 29. p.: 30–29
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Bencze József:
– A két jól felkészült csapat találkozóján azért nyertünk, mert sok gyors gólt tudtunk szerezni.
Kilvinger Bálint: – Sokat hibáztunk ahhoz, hogy ponttal távozzunk Csurgóról, bár mínusz hét gólról egyre jöttünk fel az utolsó percben.

CYEB BUDAKALÁSZ–CEGLÉDI KKSE 28–22 (16–11)
Budakalász,
200 néző. V: Bonifert, Oláh V.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – TÓTH Á. 10 (5), LEIMETER 4, Váczi 2, Mazák 1, KOLLER 5, FEKETE D. 4. Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Czina,Tóth K., Török, Simotics, Glück 1, Nemes 1. Edző: Forgács Gyula
CEGLÉD: Tamási – Kecskeméti 4, Zobec 4, Juhász K. 5, Spekhardt, Mikita J. 2, Lászlai. Csere: Mojszilov (kapus), Hódi, Szabó B. 2, Gábor M. 1, Hajdu T., Davidovics, Schäffer 2, Vucskovics, Pocsai 2 (2). Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3. 11. p.: 9–4. 23. p.: 14–9. 34. p.: 18–12. 43. p.: 20–18. 54. p.: 25–21
Kiállítások: 12, ill, 8 perc
Forgács Gyula:
– Egységes csapatot alkottunk, feszes és jó védekezéssel próbáltuk térdre kényszeríteni az ellenfelet. Támadásunk összeszedett volt, és akkor sem törtünk meg, amikor hibákat követtünk el.
Nagy Károly: – Fegyelmezetlenül játszottunk, a taktikai utasításokat nem tartották be a játékosok. Ez visszatérő hiba a csapatnál.

1. Szeged 22 21 1 764–553 +211 43
2. Veszprém 19 16 3 650–459 +191 32
3. Tatabánya 18 14 2 2 503–436 +67 30
4. Csurgó 20 12 3 5 556–517 +39 27
5. Balatonfüred 20 13 7 537–499 +38 26
6. Gyöngyös 21 10 3 8 549–551 –2 23
7. FTC 20 9 11 532–520 +12 18