Férfi kézi NB I: Fazekas-parádé – sima balatonfüredi siker

2015.10.27. 19:29
Meglepően simán, 26–15-re nyert a Balatonfüred hazai pályán a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I 12. fordulójában.

A Balatonfüred már a találkozó elején tetemes előnyre tett szert, köszönhetően a kiváló helyzetkihasználásának, valamint a remekül védő Fazekas Nándornak. A Gyöngyös 16 perc alatt csupán két gólt szerzett, ekkor már látszott, nem sok keresnivalója van ezen a találkozón. A szünetre 13–6-os hazai előnnyel mentek a felek.

A második félidőben is sok idő kellett ahhoz, hogy két gólt szerezzen a Gyöngyös, ezúttal azonban hat perc alatt sikerült ez a vendégcsapatnak. A 10 védést bemutató Fazekas helyére a végén Rózsavölgyi Gergő állt be, aki szintén szép védéseket mutatott be.

A Gyöngyös a mérkőzés végén kozmetikázott az eredményen, de így is 26–15-re nyert a Balatonfüred.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–B.BRAUN GYÖNGYÖS 26–15 (13–6)

Balatonfüred, 600 néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜREDI KSE:
FAZEKAS – GÁBORI 4, Petrovszki 2 (1), SZÖLLŐSI B. 5 (2), Bánhidi 1 Zdolik, Bóka 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus), GERDÁN, Németh B., Győri M. 2, Törteli 1, Déber 1, Ligetvári 2, KASPAREK 4, KEMÉNY 3. Edző: Csoknyai István
B.BRAUN GYÖNGYÖS: Hudák – Catalina 1, Szalafai, Becsirovics, Koller 3, Debreczeni 1, NIGRINYI 4. Csere: Holló, Tamási Zs. (kapusok), Sándor Á. 2, Ménfői, Jovetics 1, Rédai, Nagy B. 2, Bali 1, Tóth G. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–1. 17. p.: 9–1. 20. p.: 9–4. 28. p.: 12–6. 34. p.: 15–6. 40. p.: 18–8. 49. p.: 21–10. 55. p.: 24–11
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/0

Csoknyai István:
– Jól felkészültünk a Gyöngyös támadótaktikájából. Ennek és kiváló kapusteljesítményünknek köszönhetjük a vártnál biztosabb győzelmünket.
Debre Viktor:
– Támadásban sajnos nagyon gyengén játszottunk, nagyon megkönnyítettük a Füred dolgát. Sokat kell még fejlődnünk.