Férfi kézi NB I: ez a Gyöngyös és a Csurgó napja volt

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.06. 20:12
A Gyöngyös otthon legyőzte a Budakalászt, a Csurgó pedig a Dabas vendégeként nyert a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CYEB-BUDAKALÁSZ 27–22 (16–11)
Gyöngyös, 750
néző. V: Altmár, Horváth M.
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán 2, Markez 1, DURIS 6, VILOVSZKI 3, Herceg 4, VARSANDÁN M. 8 (6). Csere: Manazya (kapus), Németh T., Sipeki, Ubornyák 1, Gábori, Gerdán, Krivokapics Milorad, István P. 2, Sajin. Edző: Konkoly Csaba
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Nagy B. 3, Leimeter Cs., Tóth Á. 2, Koller 4 (1), Mazák 2, Bohács 4. Csere: Vasvári, Boros (kapusok), Czina, Váczi M., Koncz 2, NEMES 5, Simotics, Tóth K., Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 7–6. 18. p.: 11–8. 24. p.: 13–10. 36. p.: 17–13. 42. p.: 19–17. 48. p.: 21–17. 54. p.: 25–19
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– A hazai mérkőzéseken rendre olyan hőfokon kézilabdázunk, ami nem sok jót jelent a vendégeknek. Rengeteg jó egyéni teljesítményt láttam, ami a csapatjátékban is megmutatkozott. Maradunk a földön, a jövőben is igyekszünk a maximumot nyújtani.
Forgács Gyula: – Jól felkészült, megerősödött Gyöngyössel találkoztunk. Ettől függetlenül megkönnyítettük a dolgát azzal, hogy rengeteg ziccert hibáztunk, technikai hibákat vétettünk. A folytatásban jóval nagyobb koncentrációval kell kézilabdáznunk.

DABASI KC VSE–CSURGÓI KK 24–27 (13–16)
Dabas, 1300
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
DABAS: PALLAG P. – Országh Á. 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, N. Szimovics, Borsos T. 1, Törteli K. 2, KEKEZOVITY M. 5. Csere: Duleba, Podoba (kapusok), Ács, Bíró B. 1, Kiss A. 1, Lepsényi, I. Perisics 4, Tokuda 1, Zakics 3 (3). Edző: Tomori Győző
CSURGÓ: ZAPONSEK 1 – VASZICS 8, ASZTRASAPKIN 4, Oslak 1, Hadziomerovic , CEHTE 3, Kovacevic 3. Csere: Balogh T. (kapus), Vasvári, Hanusz, Toszkics 2, Tóth A., Szeitl, Kerkovits 3 (3), Nagy Sz. 2, Farkas T. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 18. p.: 5–11. 25. p.: 10–14. 34. p.: 15–18. 49. p.: 19–22. 56. p.: 22–25
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Tomori Győző:
– Nagyon nagy csata folyt a két együttes között. Tudtuk, mire számíthatunk, de a mérkőzés elejétől sok hibával játszottunk. Támadásban többet vártam a csapattól és a játékosok is maguktól. El kell hinnünk, hogy az ilyen kemény ellenfelek ellen is van esélyünk a győzelemre, és akkor pontokat is szerezhetünk ezeken a találkozókon.
Bencze József: – Nagy iramú kemény meccsen az első félidei gyors indulásokból szerzett góljainkkal előnyt szereztünk, amelyet a sok kiállításunk ellenére a jó védekezésünkkel tartani tudtunk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen messzire is elkísértek bennünket.

1. Szeged 6 6 217–150 +67 12
2. Tatabánya 6 4 1 1 158–143 +15 9
3. Veszprém 4 4 143–90 +53 8
4. Csurgó 5 4 1 133–126 +7 8
5. Gyöngyös 5 3 1 1 138–121 +17 7
6. Komló 5 3 2 127–131 –4 6
7. Dabas 6 2 1 3 144–146 –2 5
8. Balatonfüred 5 2 3 127–136 –9 4