Férfi kézi NB I: ennyi gólt még nem kapott a Szeged a szezonban!

2018.12.05. 19:32
A férfi kézilabda NB I 21., előrehozott fordulójában a Mol-Pick Szeged idegenben 36–30-ra legyőzte a Mezőkövesdet.

Jól kezdtek a Tisza-partiak, a 6. percben már 1–5 volt az állás, a félidőben pedig 18–12-re vezetett Carlos Pastor csapata.

A második játékrészben sem hagyott alább a szegedi igyekezet, és bár már 11 gól is volt közte, a bajnoki címvédő és jelenlegi listavezető 36–30-ra nyert.

Érdekesség, hogy a Szeged ezelőtt egyetlen csapattól sem kapott ennyi gólt ebben a bajnoki szezonban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
Mezőkövesdi KC–Mol-Pick Szeged 30–36 (12–18)
Mezőkövesd, 700
néző. Vezette: Sándor L., Szikszay
MEZŐKÖVESD: GYŐRI 1 – Jancsó 1 (1), Stankovic 1, Dávid M., RODICS 5, MARTINS 5, Menyhárt 3. Csere: Pelyhe (kapus), Jóga 4, F. KRIVOKAPICS 5, Horváth L., Zelei 3, Szabó D. 2, Kovács P. Edző: Buday Dániel
SZEGED: ALILOVIC – Rodríguez 3, KASPÁREK 4, Bombac 4 (2), GABER 7, ZSITNYIKOV 4, Källman 1. Csere: Nagy M. (kapus), Bodó 2, Henigman 2, Canellas 3 (1), Szunajko 2, Balogh Zs. Bánhidi 3, Tóth J. 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 10. p.: 4–7. 14. p.: 5–10. 28. p.: 11–16. 39. p.: 18–24. 42. p.: 20–27. 46. p.: 21–31. 49. p.: 23–34
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Buday Dániel: – Amikor a szegediekkel játszunk, az egyik szemem sír, a másik nevet. A világ egyik legjobb csapata jött hozzánk, amelynek különösen hosszú a szezonja, ezért sem könnyű felpörögnie. Akiknek tudtam, bőven adtam játéklehetőséget. Már a következő mérkőzéseinkre építkeztünk.
Carlos Pastor: – A hazaiak hatvan percen keresztül jól dolgoztak, ez az út vezethet a bennmaradáshoz. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, a szünet után pedig sokat cseréltem.

1. Szeged 13 13 467–334 +133 26
2. Csurgó 11 8 2 1 302–273 +29 18
3. Tatabánya 11 8 1 2 294–258 +36 17
4. Veszprém 10 8 2 339–235 +104 16
5. Balatonfüred 11 7 4 293–279 +14 14
6. FTC 10 6 4 262–239 +23 12
7. Gyöngyös 11 5 1 5 292–306 –14 11
8. Komló 11 5 1 5 290–319 –29 11