Férfi kézi NB I: egyenlített a Gyöngyös, előnyben a Csurgó

2014.03.26. 19:59
A férfi kézilabda NB I elődöntőbe jutásért párharcának második találkozóján a Gyöngyös hazai pályán 28–26-ra legyőzte a Balatonfüredet, így döntő mérkőzés következik a Balaton-parton. A Csurgó hazai pályán magabiztosan nyert az első meccsen a Tatabánya ellen.

A négy közé jutásért a tavalyi bronzcsata két csapata feszült egymásnak Csurgón. A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, a 9. percre már négygólos hátrányba került a Tatabánya, Debre Viktor ki is kérte első idejét. Az időkérés pár percig segített a vendég együttesnek, de a félidő végére a Csurgó tovább növelte előnyét. Csurgón. A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, a 9. percre már négygólos hátrányba került a Tatabánya, Debre Viktor ki is kérte első idejét. Az időkérés pár percig segített a vendég együttesnek, de a félidő végére a Csurgó tovább növelte előnyét.

A második félidőben már gálázott a hazai csapat, de két meghatározó játékosa is sérülés miatt hagyta el a pályát: a kisebb probléma alighanem Koszta Szavicsé, Lele Ákost ugyanakkor a mentők vitték el a játékrész közepén. A két csapat legközelebb április 9-én játszik egymással Tatabányán.

Az idegenbeli sima vereség után hazai pályán szoros meccsen egyenlíteni tudott a Gyöngyös a Balatonfüred ellen. Faluvégi Rudolf vezetésével eredményesen kezdett a vendégcsapat, ám a sérülésektől tizedelt hazaiak harcosan játszottak, és a védekezésben is jeleskedő Sándor Ákos, illetve Debreczeni Dávid vezetésével ezúttal nem hagyta meglépni ellenfelét.

A felek 14–14-gyel fordultak a második félidőre, és a hazaiak jobban kezdték a játékrészt, amelynek derekán Varsandán Milán gyors góljai után sikerült is megnyugtató előnyre. Négy-öt góllal elhúzott a Gyöngyös, amelyből a véghajrára is maradt két gól. A döntő meccset szombaton rendezik Balatonfüreden.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA 35–26
(18–12)
Csurgó, 1100 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: Wyszomirski – Aguirrezábalaga 4, SZAVICS 4, Szöllősi Sz. 3, Borsos, Herbert, Nagy M. 1. Csere: Pallag (kapus), GREBENÁR 6, Puhovszkij 4, GAZDAG 6 (1), Oláh G., Pordán 1, LELE 6 (1), Országh, Füstös. Edző: Imre Vilmos
PLER: Paul – HARSÁNYI 7 (5), KRIVOKAPICS 6 (1), Díaz 2, BODÓ 6, Mazák, Törő. Csere: Szente (kapus), Pásztor Á., Kiss Á., Kanyó Á., Dénes J., Djukics 2, Katzirz 2, Rossoni, Juhász Á. 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 9. p.: 6–2. 16. p.: 9–7. 23. p.: 13–10. 28. p.: 16–11. 32. p.: 20–12. 40. p.: 25–16. 44. p.: 27–18. 50. p.: 32–20. 54. p.: 33–23. 59. p.: 35–24
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6
Imre Vilmos:
– Büszke vagyok és gratulálok a csapatomnak, nagyon jó társaságnak vagyok az edzője. Örülünk a győzelemnek, amit sajnos vezéráldozatokkal sikerült megszerezni.
Debre Viktor: – Gratulálok, jobb volt a Csurgó. Védekezésünk nulla, és mögötte a kapusteljesítmény szintén nulla. A Tatabánya nem így szokott játszani.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0

AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
B.BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜRED 28–26 (14–14)
Gyöngyös, 600 néző. V: Bacs J., Bán T.
GYÖNGYÖS: Hudák – Szöllősi Á. 2, HAJDU 4, SÁNDOR Á. 6, DEBRECZENI 5, KOLLER 3, VARSANDÁN M. 4. Csere: TAMÁSI, Holló B. (kapusok), Frey T. 3 (3), Iváncsik Á. 1. Edző: Gulyás István
BALATONFÜRED: Székely – Nagy D. 1, Kovács Gy. 4, Gerdán, Kis Á., Zdolik, Pásztor I. 2. Csere: Komendánt (kapus), Juhász K. 1, Németh 2, FALUVÉGI 6, Győri, TOMBOR 5 (2), Lelkes 1, Bánhidi 2, Bóka 2 (1). Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–9. 24. p.: 11–12. 36. p.: 16–16. 42. p.: 20–17. 48. p.: 23–19. 54. p.: 26–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Gulyás István:
– Boldog vagyok, hogy életben maradtunk, hiszen elég kevés játékos áll a rendelkezésemre. Támadásban és védekezésben is javultunk az első mérkőzéshez képest.
Sótonyi László: – A belső posztokról meghatározó emberek estek ki, ami bizonytalanságot szült. Sok labdát eladtunk, amiből könnyű gólokat lőhetett a Gyöngyös.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A 7–12. HELYÉRT
CEGLÉDI KKSE–PLER-BUDAPEST 31–33 (16–16)
Cegléd, 500 néző. V: Baranyi, Szloska
CEGLÉD: Bősz – Endrédi, Takács B. 4, ANTAL 5, BÍRÓ 7, Lepsényi 1, Lászlai 4. Csere: Lakos (kapus), Dengi, Perisics 6 (1), Tóth N. 3, Hódi, Vujovics 1, Varga P. Edző: Kökény István
PLER: SZABÓ T. – Rév 5 (2), MARCZINKÓ 6, NAGY B. 5, MUSZAVI 6, Mikita J. 4, Németh T. 2. Csere: Perger (kapus), Lókodi 3, Mikita M., Oláh T., Vancsics 2 (1), Leimeter. Edző: Hutvágner István
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Kökény István:
– A mérkőzés elején hatgólos hátrányba kerültünk. Sikerült egyenlíteni, ami rengeteg energiát emésztett fel. Ez leginkább a védekezésben mutatkozott meg, ami tíz percig volt igazán hatékony, ami kevés egy találkozó megnyeréséhez.
Hutvágner István: – Örülök a győzelemnek, mert így továbbra sem dőlt el a sorsunk, reménykedhetünk a bennmaradásban. Rászolgáltunk a két bajnoki pontra.