Férfi kézi NB I: drámai meccsen nyert a Fradi Dabason

2018.11.07. 19:59
Kovacsics Péter utolsó pillanatban szerzett góljával 31–30-ra nyert a Ferencváros Dabason a férfi kézilabda NB I-ben, és ezzel feljött a 6. helyre.

A hazaiak azt követően, hogy a szünetben ötgólos hátrányban voltak, a hajrára feljöttek, és 12 másodperccel a vége előtt egyenlítettek. A fővárosiaknak azonban még volt válaszuk, Kovacsics Péter révén két másodperccel a lefújás előtt megszerezték a győztes gólt.

Kovacsics gólja

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI KC VSE–FERENCVÁROS 30–31 (12–17)
Dabas,
1200 néző. V: Bócz, Wiedemann
DABAS: PALLAG 1 – ORSZÁGH 4, SZÖLLŐSI SZ. 5, BORSOS 3, Törteli 3, Halász, KEKEZOVICS 5. Csere: Duleba, Podoba (kapusok), Bíró 1, Garajszki, Kiss A. 1, Lepsényi, Perisics 4 (2), Tokuda 3, Zakics. Edző: Tomori Győző
FERENCVÁROS: MIJATOVICS – BUJDOSÓ 7 (2), ANCSIN 8, ANDJELICS B. 6, DEBRECZENI 2, Ordzsonikidze 2, Pálos 3 (1). Csere: Zernovic (kapus), SCHUCH, Szakály , Oláh, Dósa, Pordán 1, Prainer, Lukács, Kovacsics 2. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–5. 18. p.: 5–9. 25. p.: 9–14. 34. p.: 14–19. 49. p.: 20–25. 56. p.: 27–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Tomori Győző:
– Az első tíz percben adtunk hat gól előnyt a Fradinak, és ez a különbség sokáig meg is maradt. Utána szépen visszajöttünk a meccsbe, ezért dicséret illeti csapatomat. A végjátékban a döntetlen igazságosabb lett volna.
Horváth Attila: – A múlt héten jól játszottunk, jól küzdöttünk és simán nyertünk, de abból a teljesítményből most csak a küzdés maradt. A második félidőre szétesett a védekezésünk és emiatt nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Ebből igyekszünk tanulni.

1. Szeged 9 9 325–224 +101 18
2. Tatabánya 9 7 1 1 245–213 +32 15
3. Csurgó 8 6 1 1 219–199 +20 13
4. Balatonfüred 9 6 3 242–228 +14 12
5. Veszprém 7 5 2 223–170 +53 10
6. FTC 8 5 3 209–192 +17 10
7. Gyöngyös 8 4 1 3 216–212 +4 9
8. Komló 7 3 1 3 183–197 –14 7