Férfi kézi NB I: drámai csatában vesztett a Ferencváros

2019.03.16. 19:46
A Mezőkövesd a mérkőzés utolsó három gólját szerezve fordított és győzött 23–22-re a Ferencváros ellen a férfi kézilabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. A Balatonfüred magabiztosan, gyakorlatilag végig vezetve 26–20-ra nyert a Gyöngyös otthonában, a Csurgó érvényesítette a papírformát Cegléden, a Dabas jó hajrával gyűrte le a Budakalászt, míg a DVTK-Eger könnyedén győzött a sereghajtó Vecsés vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések

MEZŐKÖVESDI KC–FTC 23–22 (13–12)
Mezőkövesd, 450
néző. V: Bíró, Kiss O.
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Jancsó 3 (3), STANKOVIC 5, Horváth L. 1, JÓGA 4, HALILBEGOVIC 4, MENYHÁRT M. 4. Csere: GYŐRI (kapus), Kovács B. 1, Rodics, Kovács P. 1, Martins, Mikita, Dávid M. Edző: Buday Dániel
FTC: MIJATOVICS – Szakály 1, Pordán 1, Ancsin G. 4, Schuch, Kovacsics 1, ANDJELICS 6. Csere: Zernovic (kapus), Pálos 3 (1), Ónodi, Imre B. 2, Holdosi, Prainer 2, Lukács P., Orjonikidze 2, Burony. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 7–4. 23. p.: 9–9. 36. p.: 14–15. 47. p.: 18–18. 53. p.: 20–22. 57. p.: 23–22
Kiállítások: 10, ill. 2 perc + kizárás (Ancsin G.)
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/1
Buday Dániel:
– Férfias küzdelmet vívtunk, erre is számítottunk. A védekezésünk és kapusaink teljesítménye kiváló volt, erre készültünk egész héten. Az első félidőben voltak hibáink, a végén pedig egy kis szerencsénk is akadt végre.
Horváth Attila: – A harcosságunk rendben volt, a bölcsességünk azonban nem. Az öregek a fiatalokra hárították a felelősséget, de velük az NB I-ben még nem lehet meccset nyerni. Huszonnégy lövést hibáztunk, ez okozta a vesztünket.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 20–26 (8–12)
Gyöngyös,
Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1000 néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 2, Markez 2, DURIS 4, István P., Sajin, Varsandán M. 1. Csere: Buzogány (kapus), Sipeki, Ubornyák, Gábori 1, Gerdán, M. Krivokapics 3, HERCEG 4, Vilovszki 3, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
BALATONFÜRED: FAZEKAS – HORNYÁK P. 3, Kemény, Topic 2, Ferreira, SZITA 6, BÓKA 6. Csere: Bősz, Andó (kapusok), Máthé 2 (1), Déber, Szöllősi O., Németh B. SZÖLLŐSI B. 7, Szemjonov. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 4–8. 24. p.: 6–11. 36. p.: 8–15. 42. p.: 13–20. 48. p.:16–23. 54. p.: 17–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Kidobósban nyertünk Fazekas Nándor ellen. Az első játékrészben alárendelt szerepbe kerültünk, a szünet után kicsit változott a kép. Ekkor már a becsületünkért küzdöttünk.
Csoknyai István: – A nemzetközi mérkőzések tempójában kézilabdáztunk. A győzelem általában a csapaté, de ezúttal ki kell emelni Fazekas Nándor teljesítményét is, aki oroszlánrészt vállalt a sikerben.

ROTACHROM DABAS–CYEB BUDAKALÁSZ 27–23 (13–11)
Dabas, 1300
néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
DABAS: Holló – Országh 3, Lepsényi, Simovics 1, BORSOS T. 5, Szöllősi Sz. 2, Kekezovics 1. Csere: Pallag (kapus), BÍRÓ B. 3, Halász L. 4, Kljujko, Perisics 2, Tokuda 2, Zakics 4 (2). Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – TÓTH Á. 9 (4), Leimeter Cs. 1, Mazák M. 1, Váczi M. 5, Koller 1, Fekete D. Csere: Boros T. (kapus), Bodnár M., Czina, NEMES 3, Simotics, Tóth K., Török Á. 3, Glück. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 18. p.: 9–8. 25. p.: 10–10. 35. p.: 14–15. 49. p.: 20–19. 56. p.: 23–20.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Tomori Győző:
– Nehéz meccsre készültünk, az is lett belőle. A végére állt csak össze a védekezésünk és a támadójátékunk egyaránt, és mivel többet tudtunk cserélni, mint a vendégek, ennek köszönhetjük a győzelmünket.
Forgács Gyula: – Nehéz helyzetben vagyunk, ennek ellenére is küzdünk, hajtunk, a fiúk mindent megtesznek a pályán. Továbbra is harcolni fogunk a céljaink eléréséért.

VECSÉSI SE–DVTK-EGER 26–35 (14–17)
Monor,
Városi Sportcsarnok, 100 néző. V: Bonifert, Oláh
VECSÉS: Kránitz – Radoszavljevics 4, TAKÓ 9 (3), Benmiloud 3, Marczinkó, Vojinovics, Antal L. Csere: Vitáris, Kálomista (kapus), Simányi 1, Nagy A., Antal M., Győrfi 1, Lendvay, ÚJVÁRI 7, Vízler 1. Edző: Stojanovic Damír
DVTK-EGER: LORGER – LEZÁK 6 (2), Rédei 4, HEGEDÜS M. 5, Takács B. 2, BERNATONIS 5, Molnár B. 3. Csere: Repóth (kapus), Füzi 2, Kiss G. , Dobó Zs. 2, Szepesi I. 2, Vaskó, Schmid 4, Bajorhegyi, Tóth R. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 13. perc: 9–8. 18. p.: 9–11. 41. p.: 16–20. 49. p.: 20–26. 55. p.: 22–33
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Stojanovic Damír:
– Csak az első félidőben tudtunk lépést tartani. Több variációt kipróbáltunk, de átrohantak rajtunk.
Tóth Edmond: – A korábbi vereségünk után nyernünk kellett. Sokáig fej fej mellett haladtunk, de fordulás után feljavult a kapusteljesítményünk, és a mezőnyben is jobbak voltunk. A vége magabiztos lett.

CEGLÉDI KK SE–CSURGÓI KK 22–27 (13–14)
Cegléd, 650
néző. V: Réti, Szedmák
CEGLÉD: TAMÁSI – Lászlai 3, Gábor, Juhász 2, Spekhardt 1, Zobec 2, Kecskeméti 2. Csere: Mojszilov (kapus), Vucskovics 1, Szabó B., Davidovics 2, MIKITA 4, Schäffer 3, Pocsai 2 (2). Edző: Nagy Károly
CSURGÓ: Balogh – Oslak 1, Kovacevic 4, Vasvári, Hadziomerovic 2, ASZTRASAPKIN 6 (1), CEHTE 6. Csere: Varjú 2, Hanusz 1, Toskics 1, Kerkovits, Nagy Sz. 2, Szeitl 2, Bazsó, Farkas. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–1. 8. p.: 1–4. 18. p.: 5–9. 21. p.: 7–12. 28. p.: 12–13. 32. p.: 14–14. 37. p.: 14–17. 49. p.: 19–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1
Nagy Károly:
– A mérkőzés végeredménye nem mutatja, mekkora csata volt. A végjátékban dőltek el a dolgok, és elsősorban azért, mert fegyelmezetlenek voltunk.
Bencze József: – Küzdelmes mérkőzésen sikerült nyernünk, nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. Nagyon szívós Cegléddel találkoztunk, örülünk a győzelemnek, mert az elmúlt fordulókban nem tudtunk nyerni.