Férfi kézi NB I: döntetlen a Gyöngyös fővárosi vendégjátékán

2012.10.19. 20:04
Az FTC-PLER a Gyöngyöst fogadta a férfi kézilabda NB I péntek esti mérkőzésén, és a mérkőzés kiélezett küzdelem után 22–22-es döntetlennel ért véget. A vendégek legtöbb gólját a hat találatot jegyző Szabó Péter szerezte az ötgólos Szalafai Gábor előtt, míg a hazaiaknál a négygólos Laurencz Szabolcs volt a legeredményesebb.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
FTC-PLER BUDAPEST–B.BRAUN GYÖNGYÖS KK 22–22 (14–10)
Budapest, Kisfaludy utca, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
FTC: PAUL – Rév 1, Marczinkó 2, Lendvay 2, Mazák 1, Pavlovics 3, Pálos 3. Csere: SZÉKELY (kapus), Szücs 1, Bak, Bakos Gy. 3, Kocsi 2, LAURENCZ 4, Auth. Edző: Zsiga Gyula
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Frey T. 4, SZALAFAI 5, Debreczeni, Koller, Varsandán M., Gazdag 3 (3). Csere: Sándor R. 1, SZABÓ P. 6, Gúnya 3, Boros. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 5–2. 15. p.: 8–4. 18. p.: 8–6. 25. p.: 12–7. 36. p.: 15–15. 42. p.: 18–16. 46. p.: 18–20. 57. p.: 22–20
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 4/3
Nagy Károly: – Az első félidőben nem találtuk a ritmust, a távolságot, ezt jól használta ki a Fradi, a folytatásban már a mi akaratunk érvényesült, de ez így kevés volt a győzelemhez.
PÉCSI VSE–KECSKEMÉT 29–18 (13–6)
Pécs, 300 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
PÉCS: NIKOLICS – Popp M., KURBELY 8, Szöllősi B. 1, GRÜNFELDER 6, HAJDÚ G. 5, SZEPESI 6 (3). Csere: Lévay, Bujtár, Szögi, Szakcsi, Szomor 3, Hajdú T. Vezetőedző: Koleszár György
KECSKEMÉT: KISS O. – Vancsics, NEKARU 7, Rossoni, Kupcsik 1, Varsandán Á. 2, Temesvári 1. Csere: Árki (kapus), Kun 4 (1), Szilágyi D. 1, Erdős 2, Csányi, Haraszti. Vezetőedző: Avar György
Az eredmény alakulása. 9. p.: 3–2. 26. p.: 12–4. 40. p.: 15–10. 43. p: 18–10. 54. p.: 22–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Koleszár György: – Amit elterveztünk, sikerült megvalósítanunk. Nagyon fontos volt számunkra ez a két pont, és ugyan voltak hullámvölgyeink, de a mérkőzés többségében jól játszottunk.
Avar György: – Nagyon gyenge mérkőzésen maradtunk alul, de egyáltalán annak is örülhetünk, hogy itt voltunk.
8. FORDULÓ
VÁCI KSE–CEGLÉDI KKSE 24–20 (12–12)
Vác, 500 néző. V: Horváth P., Marton
VÁC: VITÁRIS – MUNKÁCSI 3, Bajorhegyi 2, Korsós, Tyiskov 1, NIKOLICZA 9, SZIKRA 4. Cs: Kökény 1, PÁL 4, Szabó T., Gábori, Simányi, György, Csík. Edző: Rosta István
CEGLÉD: Lengyel – POCSAI 4, SAVÓN 6, Gyuris 1, Antal 2, Lepsényi 1 (1), Hódi 1. Cs: Erdélyi (kapus), Bíró B. 1, Tóth N., Dengi, Takács B., BENKE 4, Bányai. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–4. 16. p.: 6–5. 21. p.: 6–8. 25. p.: 12–10. 35. p.: 16–12. 46. p.: 21–14. 56. p.: 23–16
Hétméteresek: 2/0, ill. 4/1
Rosta István: – A második félidei védekezésünk és Vitáris Norbert kapusteljesítménye megalapozta fontos győzelmünket.
Kökény István: – Több lett volna ebben a meccsben, de már sokadszor veszítünk öt-hat perces rövidzárlatunk miatt. Most is bent maradtunk a félidőben az öltözőben.
1. MKB Veszprém KC 7 7 276–161 +115 14
2. Pick Szeged 7 7 254–165 +89 14
3. Grundfos Tatabánya KC 7 5 1 1 184–162 +22 11
4. B.Braun Gyöngyös 9 4 3 2 239–252 –13 11
5. Csurgói KK 7 5 2 177–183 –6 10
6. Balatonfüredi KSE 6 3 1 2 151–156 –5 7
7. FTC-PLER 8 2 2 4 201–212 –11 6
8. Orosházi FKSE 7 2 1 4 157–160 –3 5