A Szegednek ezúttal sem ment Schaffhausenben

2015.02.12. 20:01
Bombacék idegenben nem bírtak a Schaffhausennel (Fotó: MTI, archív)
A Mol-Pick Szeged 32–29-re kikapott a svájci Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában. A mérkőzésnek a szegediek szempontjából már nem volt igazi tétje, a hazaiak viszont győzelmükkel megőrizték továbbjutási esélyeiket.

Miután a szegediek már biztosan másodikként végeznek a csoportban, számukra csak a tekintélyük megőrzése volt a tét a BBC Arénában, amelyben most jártak harmadszor, és korábban még sosem nyertek.

MINDEGÍA MEGSÉRÜLT
Nem könnyítette meg a szegediek dolgát, hogy a 11. percben elveszítették Niko Mindegíát. A spanyol irányító támadás közben szenvedett súlyosnak tűnő sérülést, a jobb térde csúnyán maga alá fordult.

A svájciak ellenben a továbbjutási esélyeik életben tartásáért harcoltak, a motivációs különbség pedig megmutatkozott a játék képén. A Schaffhausen kis túlzással akkor és úgy lőtt gólt, ahogy akart, az első félidőben 19 gólig jutott. A beteg Jonas Källmant nélkülöző Mol-Pick védekezése tehát abszolút hatástalan volt, de legalább a támadása működött, így nem szálltak el teljesen az esélyei 30 perc után.

A második félidőben José Sierrát a friss vb-bronzérmes Piotr Wyszomirski váltotta a szegedi kapuban, ami jó húzás volt Carlos Pastor részéről, hiszen a lengyel hálóőr hamar elkapta a fonalat. Ugyanez támadásban Ilyés Ferencre volt igaz, aki a játékrész elején csak úgy szórta a gólokat. A vendégek segítségére volt, hogy kettős emberelőnyben is játszhattak, de hiába zárkóztak fel egy gólra (20–19), ezután ismét engedték megugrani a Schaffhausent.

Az utolsó öt percben talán még lett volna lehetősége a Szegednek az egyenlítésre, de Vladimir Vranjes kétszer is kiállíttatta magát. A mérkőzés akkor dőlt el, amikor a korábbi szegedi kedvenc, Puljezevics Nenad – aki főállásban kapusedzőként dolgozik a svájci csapatnál, de néha azért pályára lép –, hárította a büntetőket addig hibátlanul lövő Rajko Prodanovics hétméteresét.

BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 9. FORDULÓ

KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci)–MOL-PICK SZEGED 32– 29 (19–14)
Schaffhausen, 1700
néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
SCHAFFHAUSEN: PORTNER – Richwien 3, SZTOJANOVICS 6, Pendic 3 (1), MANSSON 4, Graubner 5, LINIGER 8 (1). Csere: Maier, Puljezevics (kapus), Mamic 1, Jurca 1, Muggli 1, Geisser.
SZEGED: Sierra – Mindegía 1, Ancsin G. 4, ILYÉS 7, Blazevic, Zubai Sz., Vadkerti. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Prodanovics 7 (5), Bombac 2, Vranjes 2, Balogh Zs. 2, García 2, Parrondo 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 9. p.: 5–3. 16. p.: 11–7. 20. p.: 13–10. 28. p.: 18–12. 35. p.: 20–19. 40. p.: 25–21. 47. p.: 28–24. 48. p.: 28–26. 54. p.: 31–26. 56. p.: 31–28.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5
MARKUS BAUR, a Schaffhausen edzője:
– Úgy játszottunk, ahogy elképzeltük. Nagyon akartunk, és a nagyon erős Szeged ellen bravúros sikert arattunk. Fontos a két pont a remélt továbbjutáshoz.
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Nyerni jöttünk, mint mindig, de ennyi hibával nem lehetett. A Kadetten nagyszerűen küzdött, dicséretet érdemel. Döntő volt Mindegía kiválása. Félő, hogy térdsérülése súlyos, lehet, el is szakadt valamelyik szalagja.

1. FÉLIDŐ
1. perc:
Sztojanovics góljával kezdődik a mérkőzés. 1–0
2. perc: Ilyén kidobja a pályáról a labdát az első szegedi támadásnál.
3. perc: Graubner lövésével sem bír Sierra. Ancsin átlövését viszont olvassa Portner. Sztojanovics ziccert ront. 2–0
4. perc: Ilyés szerzi az első szegedi gólt, átlövésből. 2–1
5. perc: Ancsin
átlövésével egyenlít a magyar csapat. 2–2
6. perc:
Indulna a Szeged, a labdát azonban nem tudja megszerezni Vadkerti, Richwien pedig kihasználja az emberfórt. 3–2
7. perc: Liniger
hetesből eredményes. Ancsin kezéből kicsúszik a labda, jöhetnek a hazaiak. 4–2
8. perc:
Vadkertit kiküldik két percre a litván bírók, Sierra viszont védi Liniger második büntetőjét.
9. perc: Mindegía talpról, emberhátrányban talál be. Graubner a bal szélről egyből válaszol. 5–3
10. perc: Prodanovics
vészkapusként gólt lő, ám az üresen maradt kaput gyorsan beveszik a svájciak. 6–4
11. perc:
Mindegía jobb térde csúnyán maga alá fordult, könnyen lehet, hogy a Szeged spanyol irányítója számára véget ért a mérkőzés. Prodanovics értékesíti a Zubai által kiharcolt hetest. 6–5
12. perc: Mansson beállóból, Liniger indulásból növeli a Schaffhausen előnyét. 8–5
13. perc: Prodanovics a második hetesénél a bal alsó sarkot választja. Sztojanovics góljára Ilyés válaszol. 9–7
14. perc: Egy kapufa és egy szabálytalan zárás után támadhat a Szeged.
15. perc: Ilyés szépen betör, de aztán nagy helyzetben fölé pattint. Graubner felugrik, és középről nagy gólt lő. Szegedi időkérés. 10–7
16. perc:
Bombac lövését védi Portner, Mansson viszont beállóból nem hibázik. 11–7
17. perc: Prodanovics
a harmadik hétméteresét is értékesíti. 11–8
18. perc:
Sierra a lécre üti a labdát, majd bemutat még egy védést. Balogh egyéni akció végén nagy gólt lő talpról. 11–9
19. perc: Pendic
megtáncoltatja Sierrát egy büntetőnél, majd a spanyol kapus lába alatt a hálóba lő. 12–9
20. perc:
Egy rossz támadás itt, egy ott.
21. perc: Eladott labda után Liniger vezeti végig a labdát a pályán, majd góllal fejezi be az akciót. Indításból jön rá a szegedi válasz. 13–10
22. perc: Liniger
a bal szélről mattolja Sierrát, majd egy hétméterest elfelejtenek befújni a litvánok a Szeged javára. 14–10
24. perc:
Robledo ziccert ront, az ellentámadásból jön a büntetés Richwientől. 15–10
25. perc: Vranjes
megszerzi első gólját. 15–11
26. perc: Mamic
szerit az újabb hazai gólt. Balogh talpról tüzel, de Portner résen van. Labdát szerez a Szeged, Robledo pedig ezúttal már kihasználja a helyzetét. 16–12
27. perc: Pendic
fordul le könnyedén Vranjesről, majd Linigeris betalál. 18–12
28. perc: Bombac
első lövése góllal végződik. 18–13
29. perc:
A román Jurca is hozzájárul a hazai gólzáporhoz. 19–13
30. perc: Parrondo
a hosszú felső sarokba cunderezik. Mansson hiába talál be, a Schaffhausen edzője közben már időt kért. Sierra védi Pendic lövését, és még van idő egy szegedi gólra, amelyet Balogh szerez. 19–15

2. FÉLIDŐ
31. perc: Ilyés
góljával már csak három gól a hátrány. 19–16
32. perc: Sztojanovics góljára Ancsin válaszol, majd a Sierrát váltó Wyszomirski véd. 20–17
33. perc: Emberelőnybe kerül a Szeged, de Zubai nagy helyzetben kapu fölé durrant. Wyszomirski a sánc segítségével véd. Zubai újra megkapja a labdát, és ezúttal kiállítást harcol ki.
34. perc: Prodanovics kihasználja a kettős emberfórt. Elhajlásból próbálkozik az egyik hazai játékos, de Wyszomirksi ott hagyja a lábát, nagy védés. 20–18
35. perc: Már csak szimpla az emberelőny, de ez is elég Ilyésnek. Bombacot küldik ki két percre lökésért. 20–19
36. perc: Richwien szépen ejti át a lengyel kapust a jobb szélről. Ilyésnek nagyon meg a második félidőben, újra betalál. 21–19
37. perc: Sztojanovics a kapus lábai között talál be. Ilyést nem lehet megállítani. Mansson beállóból eredményes. 23–21
38. perc:
Szabálytalan szegedi zárást követően Mansson lő újabb gólt beállóból. 24–21
39. perc:
Ilyés ugrik fel, de ezúttal leblokkolják.
40. perc: Sztojanovics felkanyarodik, és a szegedi fal fölött a bal alsóba tüzel. 25–21
41. perc:
Vadkerti és Prodanovics kínai figurával próbálkozik, de utóbbi nem tudja megfogni a labdát, a másik oldalon Liniger lövését védi Wyszomirski. Kiállítanak egy Schaffhausen-játékost, és heteshez jut a Szeged, Prodanovics most sem hibázik. Ilyés használja ki, hogy nem ér vissza mindegyik hazai játékos, és könnyű gólt lő betörésből. 25–23
42. perc:
Eladja a labdát a Szeged emberelőnyben, Liniger indul, gól. 26–23
43. perc:
Újabb rossz szegedi támadás, a másik oldalon Wyszomirski hárítja Pendic hetesét.
44. perc: Zubai nem tudja összeszedni a labdát Bombac bejátszása után, jön a svájci lerohanás, de Wyszomirski ismét nagyot véd.
45. perc: Graubner lövésével már nem bír a lengyel hálóőr. Zubai gyűjti be a kipattanót, és bár fejbe lövi Portnert, hetes jár a Szegednek. Puljezevics érkezik a svájci kapuba, ám Prodanovicsot nem zavarja meg a kiterebélyesedett szerb-magyar kapus. 27–24
46. perc:
Robledo rossz helyzetből elvállalja az átlövést, nem kellett volna.
47. perc: Sztojanovics hatalmas gólt ragaszt a bal felső sarokba. Szegedi időkérés. Balogh ad nagy passzt Vranjesnek, aki lerázza magáról emberét, és a kapuba bombáz. 28–25
48. perc: Robledo
fejez be gyorsan góllal egy szegedi támadást. 28–26
49. perc: Graubner
átlövésből eredményes. 29–26
50. perc:
Balogh elszórja a labdát, Muggli indul, és értékesíti a ziccert. Előkészítetlen szegedi lövés, ami csemege Portnernek. 30–26
51. perc:
Passzív jelzésnél lőniük kell a hazaiaknak, Wyszomirski leér a jobb alsó sarokba.
52. perc: Rossz passz, ismét támadhat a Schaffhausen. Időt kér a hazaiak mestere, a korábbi német válogatott Markus Baur.
53. perc: Rossz támadás mindkét oldalon, ez a Schaffhausennek jó.
54. perc: Vranjes tépi meg ellenfelét, kiállítják. Liniger a bal szélről beveszi a vendégkaput. 31–26
55. perc:
Támadófault a Mol-Picknél, majd a hazaiak is elrontanak egy támadást. Parrondo kihasználja, hogy nem ér vissza Liniger. 31–27
56. perc:
Labdát szerez a Szeged, majd kiegészül. Ancsin felugrik, és hatalmas gólt lő. Sztojanovics elveszti a labdát. 31–28
57. perc:
Robledo a háta mögött próbál meg egy trükkös passzt, de rossz passz lesz belőle. Vranjes újra kimegy, ezúttal végleg, piros lappal. Letaglózta ellenfelét, aki szerencsére megúszta az esetet.
58. perc: Graubner kiejti a kezéből a labdát a szegedi hatoson. Juan Carlos Pastor kihasználja utolsó időkérését. Balogh betörésből hétméterest harcol ki. Puljezevics kivédi Prodanovics hetesét, ezzel megnyeri a meccset csapatának.
59. perc: Liniger a bal szélről beveszi a szegedi kaput. 32–28
60. perc: Jurcát kiállítják a hazaiaktól. Ancsin lő még egy nagy gólt. Nyer a Schaffhausen, ezzel megőrzi továbbjutási esélyeit. 32–29