Férfi kézi NB I: csak a Csurgó győzött idegenben

Csak a Csurgó győzött idegenben a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROSI KK–CSURGÓI KK 28–29 (11–16)
Balmazújváros, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
BALMAZÚJVÁROS: Paul – MATEO 4, Sztojanovics 3, BALÁZS S. 5, SIMOVICS 3, Hanták 1, KEKEZOVICS 6 (2). Csere: Pásztor (kapus), Jordán 2, Rasics, Bali 3, Temesvári, Vranac, Vahnovics 1, István. Edző: Tréki Tamás
CSURGÓ: Balogh T. – VARJÚ 3, ASZTRASAPKIN 4 (2), Hadziomerovic 1, J. Mikita, FALUVÉGI 4, GAZDAG 9. Csere: Balogh Á. (kapus), Halász L. 1, Oslak 2, Radjenovics 3 (2), Jerebie 2, Rodrigues, Géczi Á., Mátó I., Csordás. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–6. 22. p.: 8–12. 34. p.: 13–19. 46. p.: 20–23. 50.p.: 24–26. 57.p.: 25–28
Kiállítások: 10, ill. 20 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Tréki Tamás:
– Az első félidőben ziccereket hibáztunk, ezért végig futnunk kellett az eredmény után. A másodikban mutatott játékunkkal viszont izgalmassá tudtuk tenni a hajrát.
Sótonyi László: – Nagy küzdelem volt, de erre is számítottunk. Tudtuk, hogy edzőváltáson van túl a Balmazújváros, és ilyenkor rendre nehéz meccs vár az első ellenfélre. Hiába vezettünk öttel is, a végén izgulnunk kellett, de nyertünk.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA

BBRAUN GYÖNGYÖS–MEZŐKÖVESDI KC 30–23 (14–11)
Gyöngyös, 600
néző. V: Kékes, Cs, Kékes P.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – ORSZÁGH 10, Reznicek 1, HEGEDÜS M. 3, M. Mikita 2, Juhász K. 1, Kovacsics 3. Csere: Holló M., Rózsavölgyi (kapusok), DURIS 2, Malandrin 3, Becsirovics, Loncar 3, Jóga 2, Németh T. Edző: Nigrínyi Tibor
MEZŐKÖVESD: Holló B. – Vaskó 1, Grigorjev 3, Radnics, Szelviaszjuk 3, Vukic 4, Szepesi 3 (2). Csere: Kovács J. (kapus), Grünfelder 1, Kiss R. 3 (2), Gulás 2, Nagy N. 1, Trivkovics, Kovács B. 2. Edző: Janó Pál
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 9–6. 24. p.: 11–9. 36. p.: 17–12. 42. p.: 21–14. 48. p.: 24–18. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4
Nigrínyi Tibor:
– Kilenc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozat végére tettünk pontot. Nagyon akartuk már, hogy megtörjön ez a rossz sorozat. Minden játékosom megmutatta, hogy tud küzdeni a csapatért.
Janó Pál: – Jól és lazán játszott a Gyöngyös, a döntő szituációkat higgadtan oldotta meg. Változatosan és jó százalékkal lőtt, a védelme pedig agresszív volt. Megérdemelten nyert.

SPORT 36 KOMLÓ–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 25–23 (13–10)
Komló, 900
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
KOMLÓ: GRANIC – SZKOKÁN 4, Obradovics 3, KATZIRZ, JERKOVIC 5, KRIBANICS 6, Hoffmann 2. Csere: SELYMES (kapus), Szőllősi Bence, Szögi 1, Markovics 2 (2), Marcsek, Szunajko 2, Nagy Z. Edző: Kilvinger Bálint
OROSHÁZA: Szabó L. – PÁSZTOR M. 3, NÉMETH G. 5, Knezevics 3 (1), Markoszki 2, NYILAS 3 (1), Tárkányi. Csere: HERJECZKI 1, Miklós (kapusok), SRSEN 1, Radojevics, Antal 2, John 1, Ferenczi, Morva 2, Oláh T. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 13. p.: 8–5. 40. p.: 14–14. 47. p.: 19–19. 55. p.: 23–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Kilvinger Bálint:
– A remek hangulatban nagyszerűen küzdöttünk, a hibáink miatt lett nehéz a győzelem, de nyertünk, és ez a lényeg.
Buday Dániel: – Az idény vége felé járunk, a játékosok fáradtak. Idegenben pedig nehéz megszerezni a két pontot. Sok hibával játszottunk.

CYEB BUDAKALÁSZ–VÁC KSE 28–28 (15–14)
Budakalász, 300
néző. V: Horváth P., Marton B.
BUDAKALÁSZ: Tamási Zs. – Koncz A. 3, NAGY B. 8 (1), Mazák M. 2, Szemikov 1, BOHÁCS S. 4, Parrondo 2 (1). Csere: Váczi (kapus), Sutka 4, TÓTH Á. 4, Holdos, Józsa. Edző: Horváth Attila
VÁC: Drisszi – Sztanojevics 5 (1), KOLLER 5, Lendvay, Popovics 4 (1), TOPIC 5 (2), VASICS 7. Csere: Pavlovics 2, Tyiskov. Edző: Gúnya Péter
Kiállítások: 12, ill. 12 perc