Férfi kézi NB I: Cegléden 1 gól döntött, Balmazújvárosban 3

2016.09.16. 19:56
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság második fordulójában Cegléden egy gól döntött, Balmazújvárosban három. Előbbi meccsen a házigazdák nagyot mentettek a mérkőzés nagy részében többgólos előnnyel vezető Mezőkövesd ellen, amely így továbbra is pont nélkül áll.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE–MEZŐKÖVESDI KC 29–28 (13–17)
Cegléd, 700
néző. V: Andorka, Hucker
CEGLÉD: Pallag – LÁSZLAI 5, BÍRÓ 5, Borsos, Szabó 2, LEPSÉNYI 1, Gidai 3. Cs: Bősz, Mojszilov (kapusok), Andjelics 3, Perisics, Grbovisc 5 (3), Megyeri 2, Tóth N., Hódi 3. Edző: Nagy Károly
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Szepesi 3, Vukic 3, RADNIC 6, Grünfelder 1, Grigorjev 1, VASKÓ 5. Cs: Holló (kapus), Trivkovics 1, Szelviaszjuk 2, [Nonbreaking Space] Lókodi 2, Kiss R. 3 (1), Nagy N. 1. Edző: Molnár Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 10. p.: 5–6. 18. p.: 9–10. 23. p.: 9–13. 27. p.: 10–16. 34. p.: 15–18. 41. p.: 19–24. 52. p.: 25–27. 57. p.: 28–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Nagy Károly:
– Nem utólag mondom, már az elején is megtettem, nem tudtunk felkészülni erre a mérkőzésre. Későn kaptuk a videókat, csúsztunk egy napot, sérültjeink voltak, Perisicset injekciózták. A ceglédi szív diadalmaskodott.
Molnár Ferenc: – Játékosaim ötven percig végrehajtották az utasításokat, majd a végjátékban bagatell hibákat követtek el. Érthetetlen, hogy az Eger és a Cegléd elleni mérkőzés is a kezünkben volt, mégis veszítettünk.

BALMAZÚJVÁROSI KK–SPORT-36 KOMLÓ 30–27 (18–13)
Balmazújváros, 600
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 1, Balázs S., Hanták 4, SZIMOVICS 4, BALI 5, TEMESVÁRI 5. Cs: Pajkó, Bagi (kapusok), KEKEZOVICS 6 (4), Vranac 2, Tomic 2, István, Katzirz, Vaknovics 1, Korsós. Edző: Füzesi Ferenc
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 1, KÉKESI 4, Trkulja 1, Nagy Z., JERKOVIC 8, Wéber. Cs: SELYMES (kapus), Szögi 1, Pazin 1, MARCSEK 3, Szöllősi Bence 1, Markovics 7 (4), Hoffmann, Sunajko, Pethő. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 5–5. 12. p.: 9–5. 18. p.: 14–8. 37. p.: 22–16. 45. p.: 24–20. 55. p.: 29–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
Füzesi Ferenc:
– Örülünk az első hazai győzelemnek, tudtuk, hogy nehéz lesz. Nagyon jó csapatot győztünk le. A kulcs az volt, hogy az ötvenötödik percig kézben tartottuk a mérkőzést.
Kilvinger Bálint: – Megint a mérkőzés első fele nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna. Az egész meccsen el kell hinnünk, hogy nyerhetünk, és akkor fogunk nyerni. FÉRFI KÉZILABDA NB I