Férfi kézi NB I: Buday Dániel örülhetett az új edzők közül

2016.12.08. 19:46
A szünetben még kétgólos hátrányban lévő Orosháza 30–26-ra győzött a Balmazújváros vendégeként a K&H férfi kézilabdaliga csütörtöki mérkőzésén.

Mindkét gárda edzőt váltott a közelmúltban, a Balmazújvárosnál a spanyol Magi Serra vette át Füzesi Ferenc feladatait, míg az Orosházát Vladan Jordovics után Buday Dániel irányítja.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
BALMAZÚJVÁROSI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 26–30 (17–15)
Balmazújváros, 600
néző. V: Dobrovits, Tájok
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Tomics 1, SZTOJANOVICS 8, HANTÁK 5, Simovics 1, BALI 2, Kekezovics 3 (2). Csere: Pajkó (kapus), Balázs S. 1, Vujovics 3, Temesvári, Vahnovics 1, István, Vranac 1. Edző: Magi Serra
OROSHÁZA: Miklós – PÁSZTOR M. 5, Ferenczi, MARKOSZKI 5, MILAS 4, Morva, Németh L. 3. Csere: HERJECZKI (kapus), KNEZEVICS 5 (2), Oláh T. , Döme 1, RADOJEVICS 5, Németh G. 2, Tárkányi. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 13. p.: 8–3. 18. p.: 11–8. 24. p.: 15–11. 35. p.: 17–17. 44.p.: 21–22. 52.p.: 24–26. 58.p.: 24–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG:
Magi Serra:
– Kiegyenlített mérkőzést láthattunk. Az első félidőben uraltuk a játékot, ez látszik a lőtt gólok számán is. A második félidőben viszont olyan támadásokból kaptunk gólokat, amelyeket az első játékrészben ki tudtunk védekezni. A játékosok hozzáállásával viszont elégedett vagyok.
Buday Dániel: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk. Sokat készültünk, mégis belealudtunk az elejébe. A második félidőben mutatott küzdeni akarásunk hozta meg a fontos győzelmet számunkra.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. Mol-Pick Szeged 12 12 391–265 +126 24
3. Grundfos Tatabánya KC 12 9 1 2 307–276 +31 19
4. Csurgói KK 11 6 2 3 285–261 +24 14
5. Balatonfüredi KSE 13 6 1 6 333–317 +16 13
6. CYEB Budakalász 12 6 6 290–309 –19 12
7. B.Braun Gyöngyös 11 5 1 5 268–289 –21 11
8. Orosházi FKSE- LINAMAR 12 5 7 312–336 –24 10