Férfi kézi NB I: biztosan nyert a Pick Szeged

2017.05.10. 19:55
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 30–24-re legyőzte a Balmazújvárost a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A Szegedből Alen Blazevic és Szergej Gorbok hiányzott sérülés miatt, míg a válogatottból visszatérő Balogh Zsolt pihenőt kapott a mai mérkőzésre, de így sem forgott veszélyben a hazai siker a kieső ellen.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
MOL PICK SZEGED–BALMAZÚJVÁROSI KK 30–24 (17–12)
Szeged, 800
néző. V: Felhő, Öcsi T.
SZEGED: Sego – Sostaric 2, Buntic 2, Skube 4 (3), BÁNHIDI 4, GONCALVES 5, Bóka 2. Csere: SIERRA (kapus), Zubai Sz. 1, P. Rodíguez 2 (1), BODÓ 7, Obranovic, Fekete B. 1. Edző: Carlos Pastor
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Mateo Dioris 1, Sztojanovics 2, Balázs S. 2, Rasic 1, Bali 3, KEKEZOVICS 4 (1). Csere: Pásztor (kapus), István, Hanták 4 (2), Vranac, Temesvári 2, JORDÁN 3, Csuruvija 2, Vahnovics, Martinez. Edző: Tréki Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 5–4. 12. p.: 9–5. 19. p.: 13–8. 25. p.: 14–11. 32. p.: 17–14. 37. p.: 21–16. 43. p.: 22–18. 49. p.: 24–22. 54. p.: 26–23. 57. p.: 29–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Carlos Pastor:
– Válogatott mérkőzés után nehéz ráhangolódni a bajnoki küzdelmekre. Sérült és fáradt játékosainkat pihentettük, szombaton a Balatonfüred elleni idényzárón igyekszünk jobb ritmusban kézilabdázni.
Tréki Tamás: – Dicséret illeti csapatomat, mert bő ötven percen át lépést tartottunk Európa élvonalába tartozó ellenfelünkkel.

1. Mol-Pick Szeged 25 24 1 812–555 +257 48
2. Telekom Veszprém 25 24 1 793–563 +230 48
3. Grundfos Tatabánya KC 24 18 2 4 658–588 +70 38
4. CYEB Budakalász 25 15 1 9 637–641 –4 31
5. Csurgói KK 25 13 2 10 649–638 +11 28
6. Balatonfüredi KSE 24 13 1 10 624–592 +32 27
7. Orosházi FKSE- LINAMAR 24 11 13 605–654 –49 22
8. Sport36-Komló 25 7 5 13 597–668 –71 19