Férfi kézi NB I: Biros-góllal kezdődött és zárult a Veszprém egri vendégjátéka

2016.11.21. 19:40
Biros Péter két góllal tette emlékezetessé a Veszprém elleni meccsét (Fotó: Lénárt Márton)
A Bajnokok Ligája- és SEHA-liga-résztvevő Telekom Veszprém idegenben 28–20-ra legyőzte az Egert a K&H férfi kézilabdaliga hétfői játéknapján. A házigazdák első és utolsó gólját a háromszoros olimpiai bajnoki vízilabdázó, Biros Péter szerezte, aki ezen az egy meccsen lépett pályára az egri kézilabdacsapat színeiben.

„Egyesületünk életében történelmi eseménynek számít a huszonnégyszeres bajnok Veszprém első egri vendégjátéka. Ezt az alkalmat szeretnénk megkoronázni Biros Péter pályára küldésével, hogy az egri kézilabdás közösség is tiszteleghessen a háromszoros olimpiai bajnok játékos-pályafutása előtt. Felkérésünk természetesen erre az egyetlen, ünnepi alkalomra szól, és hálásak vagyunk Péternek, hogy elfogadta az invitálást” – mondta Szabó Róbert társadalmi elnök a mérkőzést megelőzően.

A 40 esztendős Biros Péter csapatkapitányként, a 76-os mezszámban lépett pályára a találkozón, amelyen a közönség óriási ovációval köszöntötte a játékosok bemutatásakor.

Biros utánpótláskorában kézilabdázott, a bevakszozott labda mégis megtréfálta a mérkőzés elején. Az első három lövéséből nem született gól, a negyedik kísérlete azonban már utat talált a veszprémiek kapujába, így 1 perc 26 másodperc elteltével az Eger szerezte meg a vezetést.

Ezek után a tartalékos összeállításban pályára lépő Veszprém természetesen fordított, ám a szünetben csak egy góllal vezetett (10–11). A második félidő elején Iváncsik Gergő és Gasper Marguc góljaival elhúztak a vendégek (13–18), majd hét-nyolc percen keresztül állandósult a különbség (19–23).

Az utolsó tíz percben Marguc két, míg Ancsin Gábor három gólt szerzett, így a Veszprém már kilenc góllal is vezetett (19–28), az utolsó pillanatokban azonban időn túli hétmétereshez jutott az Eger: ekkor ismét pályára lépett Biros Péter, akinek egy vaksztalan labdát adtak a kezébe. Az egri közönségkedvenc értékesítette a hetest, kialakítva ezzel a 20–28-as végeredményt.

BIROS PÉTER KÉT GÓLJA A VESZPRÉM ELLEN

FÉRFI KÉZILABDA NB I
EGER SBS ESZTERHÁZY–TELEKOM VESZPRÉM 20–28 (10–11)
Eger, 875
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
EGER: Stochl – LEZÁK 4, RADOJEVICS 4 (2), Szabó P. 1, BIROS 2 (1), PETRO 3, Antl 1. Csere: Repóth, Mátrai (kapusok), Bajorhegyi, Dobó Zs. 2, Szűcs, Padla, Dutra 2, Menyhárt 1. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: Borbély – CHEMA RODRÍGUEZ 2, Kopljar 3, Blagotinsek 2, Schuch, LIGETVÁRI 2, IVÁNCSIK G. 4. Csere: Alilovic (kapus), FÜZI 4, MARGUC 6, ANCSIN 3, Milasevic 1 (1), Terzic 1, Aflitulin. Edző: Javier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 5–7. 24. p.: 6–9. 36. p.: 13–14. 42. p.: 14–19. 48. p.: 19–22. 54. p.: 19–25
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Tóth Edmond:
– Köszönjük a Veszprémnek, hogy partnernek bizonyultak ehhez a csodálatos estéhez. A címvédő úgy játszott, ahogy egy nagy csapatnak kell. Az első félidőben felmérte a képességeinket, aztán a másodikban a gyengeségeinket kihasználva biztosan nyerte a találkozót.
Javier Sabaté: – Gratulálok Biros Péter fantasztikus sportolói pályafutásához! Nagy élmény volt Egerben játszani, ahol a második félidő sikerült jobban. A szünet után feljavult a védekezésünk, sikerült indításgólokat szerezni, ami megpecsételte a hazaiak sorsát.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 10 10 328–218 +110 20
3. Grundfos Tatabánya KC 10 8 2 262–235 +27 16
4. Csurgói KK 9 6 1 2 243–212 +31 13
5. Balatonfüredi KSE 11 5 1 5 285–270 +15 11
6. CYEB Budakalász 10 5 5 240–255 –15 10
7. B.Braun Gyöngyös 9 4 1 4 217–232 –15 9
8. Sport36-Komló 12 3 2 7 277–327 –50 8