Férfi kézi NB I: balmazújvárosi bravúr, legyőzték a Tatabányát

2015.09.18. 20:04
A férfi kézilabda NB I hatodik fordulójának pénteki játéknapján a Balmazújváros hazai pályán meglepetésre 24–18-ra megverte a Tatabányát, amely az első félidőben csak hat gólt szerzett. A Mezőkövesd saját közönsége előtt győzte le a PLER-t, míg a Cegléd és a Balatonfüred megosztozott a pontokon.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–PLER BUDAPEST 26–24 (13–10)
Mezőkövesd, 600
néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – BENIS 5, Kozina, Radnic 3, Antal Sz., HAJDU G. 7, SZEPESI 7 (6). Csere: VOLAREVIC, Liszkai (kapusok), Grünfelder 2, Ciric, Kovács P., Füstös 1, Kiss R., Trivkovic 1, Molnár F. Edző: Skaliczki László
PLER: Kránitz – BUJDOSÓ 4, Oláh T. 2, Benmiloud 2, Kocsi 3, Lókodi 2, Radjenovic 2. Csere: Tóth N. (kapus), Laurencz 2, Tóth P. 3 (3), Sinkovits 1, BAKOS 3, Mikita, Farkas T., Vizler. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 10. p.: 4–0. 16. p.: 7–4. 20. p.: 10–5. 26. p.: 11–9. 35. p.: 14–10. 40. p.: 15–14. 45. p.: 20–16. 50. p.: 23–18
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/3
Skaliczki László:
– Igazi rangadót vívtunk. Azzal nyertünk, hogy kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és hibáink után sem omlottunk össze, ezeket jól dolgoztuk fel.
Hutvágner István: – Sajnos a találkozó elején elengedtük a Mezőkövesdet. Ráadásul a végén buta döntéseket hoztunk, így megérdemelten nyert a hazai gárda.FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE–BALATONFÜREDI KSE 24–24 (12–12)
Cegléd, 620
néző. V: Herczeg, Südi
CEGLÉD: Bősz – Hódi 2, LEPSÉNYI 5, ANDELIC 6 (2), Grbovic 2, PERISIC 5, ORSZÁGH 3. Csere: Abramovic (kapus), Borsos T., Tóth N. 1, Kun, Megyeri. Edző: Kökény István
BALATONFÜRED: Fazekas – Bóka 2, ZDOLIK 5, Gerdán, Bánhidi 1, Petrovski 2, Gyene 3. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Szöllősi 3, KASPAREK 5, Ligetvári 1, Gábori, Győri 1 (1), Kemény 1, Németh B. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4–2. 12. p.: 4–6. 23. p.: 9–9. 29. p.: 11–11. 35. p.: 14–7. 41. p.: 17–17. 46. p.: 18–18. 54. p.: 23–20. 60. p.: 23–24
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/1
Kökény István:
– Végig szoros volt a mérkőzés. A végjátékban elmentünk három góllal, amit nagyon gyorsan ledolgoztak a Fürediek, sőt át is vették a vezetést. Végül mi hoztunk egy pontot. Meg lehetett volna nyerni ezt a meccset, hatalmasat küzdöttek a fiúk.
Csoknyai István: – Amire készültünk, azt kaptuk a mérkőzéstől. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz a veretlen hazai csapatnál, sajnos azok is maradtak. A második félidőben hárommal vezettünk, megnyerhettük volna a mérkőzést, majd a Cegléd vezetett hárommal, akkor úgy nézett ki, hogy elveszítjük a meccset. Azt kell mondanom, hogy igazságos döntetlen született.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KKGRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–18 (10–6)
Balmazújváros, 550
néző. V: Bonifert, Oláh V.
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – BALDA 5, Morva, Simovic 1, Balázs S., HANTÁK 5, Kekezovics 2. Csere: Bagi, Pajkó (kapusok), LAZICS 3, TEMESVÁRI 2, KORSÓS 1, Király, Oláh G. 3 (1), Vranac 1, István 1. Edző: Füzesi Ferenc
TATABÁNYA: Mijatovics – Pásztor Á. 2, Juhász Á. 1, Szöllősi Sz. 2, DÍAZ 4, Bodó, VUJOVICS 3. Csere: Borbély (kapus), Krszmancsics, Harsányi, Katzirz, LELE 6 (1), MAZÁK, Vaskó, Dénes, Gábor M. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 15. p.: 2–3. 19. p.: 5–4. 27. p.: 8–5. 42. p.: 12–12. 47. p.: 15–14. 52. p.: 19–15. 57. p.: 23–16
Kiállítások: 14, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Füzesi Ferenc: – Ez a csodák hete számunkra! A mai hazai győzelem erőt adhat a folytatáshoz!
Vladan Matics: – Rendkívül sok technikai hibával játszottunk, csak gratulálni tudok a Balmazújvárosnak!

1. Pick Szeged 5 5 170–120 +50 10
2. Grundfos Tatabánya KC 6 4 1 1 172–131 +41 9
3. Balatonfüredi KSE 6 4 1 1 166–129 +37 9
4. Csurgói KK 5 4 1 136–124 +12 8
5. Ceglédi KKSE 5 2 3 134–129 +5 7
6. Orosházi FKSE 5 2 2 1 129–120 +9 6
7. Balmazújváros KK 5 2 1 2 127–124 +3 5