Férfi kézi NB I: az Orosháza két góllal győzött Vácon

2013.02.20. 20:08
Az Orosháza 31–29-re győzött a Vác ellen idegenben a férfi kézilabda NB I 20. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ
VÁCI KSE–OROSHÁZI SZKSE-LINAMAR 29–31 (14–17)
Vác, 500 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VÁC: Vitáris – Gábori 3 (1), Pál 2 (1), KORSÓS 5, Szabó T., Nikolicza 2, CSÁSZÁR 10. Cs: Nagy L. (kapus), Bajorhegyi 2, Kökény 2, Tyiskov 1, Simányi, Munkácsi 2. Edző: Rosta István
OROSHÁZA: Herjeczki – BALDA 10 (2), DJUKICS 5, Berta, Raffai 1, Bali 3, Kanyó. Cs: Szabó P. (kapus), Mazics 3, Bajusz 2, LÁSZLAI 5, Marics, Morva 1, Benmiloud 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 10. p.: 5–5. 17. p.: 10–6. 26. p.: 12–13. 35. p.: 17–18. 46. p.: 21–25. 58. p.: 28–29
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Rosta István: – Ma többet vesztettünk a két pontnál, a vereségnek súlyos következményei lehetnek, lassan elfogyunk.
Füzesi Ferenc: – Sporttörténelmet írtunk, hiszen az Orosházának az alapszakaszban ez volt az első idegenbeli győzelme. Egyben revánsot is vettünk az őszi vereségért. FÉRFI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ

1. MKB Veszprém KC 17 16 1 643–407 +236 32
2. Pick Szeged 16 15 1 552–385 +167 31
3. Csurgói KK 18 13 5 475–472 +3 26
4. Grundfos Tatabánya KC 17 10 2 5 457–435 +22 22
5. B.Braun Gyöngyös 17 6 4 7 428–460 –32 16
6. FTC-PLER 18 7 2 9 466–487 –21 16
7. Balatonfüredi KSE 17 5 1 11 415–463 –48 11
8. Váci KSE 18 5 13 449–538 –89 10