Férfi kézi NB I: az FTC otthonában nyert a Csurgó

2019.05.05. 20:10
A félidőben még egy góllal vezetett otthon a Ferencváros, aztán a folytatásban a maga javára fordította a mérkőzést a Csurgó és háromgólos győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I-ben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC–CSURGÓI KK 31–34 (19–18)
Elek Gyula Aréna
, 300 néző. V: Herczeg, Südi
FTC: Mijatovics – Szakály 2, Pordán 3, ANCSIN 11 (3), Debreczeni 1, PRAINER 4, Holdosi 3. Csere: Zernovic (kapus), Andjelics, Oláh, IMRE B. 5 (2), Bali, Kovacsics 2, Lukács P. Edző: Horváth Attila
CSURGÓ: Zaponsek – VASZICS 11 (4), Toszkics 3, Oslak 3, ASZTRASAPKIN 4, Cehte 3, Kovacevic 3. Csere: Füstös (kapus), Hadziomerovic 1, KERKOVITS 2, Hanusz 3, Farkas T. 1, Szeitl. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 12. p.: 6–8. 21. p.: 13–13. 26. p.: 17–15. 34. p.: 20–21. 48. p.: 25–28. 57. p.: 30–31
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Horváth Attila:
– Amíg a fiatalok bírták erővel, extrát játszottak, kapusteljesítmény nélkül. A második félidőben a fáradtság okozta hibáinkat könyörtelenül kihasználta a Csurgó.
Bencze József: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, mert a Fradi fiatal sora, megerősítve Ancsinnal, nehéz feladat. Nekünk létfontosságú volt a győzelem az ötödik helyért, ezt megszereztük.

1. Szeged 24 23 1 836–601 +235 47
2. Veszprém 23 20 3 789–552 +237 40
3. Tatabánya 23 17 2 4 653–574 +79 36
4. Balatonfüred 24 17 7 650–587 +63 34
5. Csurgó 24 15 3 6 676–627 +49 33
6. Gyöngyös 23 12 3 8 608–601 +7 27
7. Dabas 23 9 3 11 591–613 –22 21
8. Komló 24 9 1 14 614–687 –73 19