Férfi kézi NB I: a Veszprém tízzel, a Gyöngyös eggyel nyert

2013.09.21. 20:48
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában az MKB-MVM Veszprém tíz góllal nyert Orosházán, a PLER eggyel kapott ki otthon a Gyöngyöstől.

FÉRFI KÉZI NB I
4. FORDULÓ
OROSHÁZI FKSE LINAMAR–MKB-MVM VESZPRÉM 24–34 (12–15)

Orosháza, 900 néző. V: Horváth Z., Simó
OROSHÁZA: IVANISEVICS – Balda 4 (1), Morva Z. 1, MAZICS 3, BUDAY 5 (3), Cifra 2, Németh 2. Cs: Herjeczki (kapus), Bali 3, Knezevics 1, Benmiloud 1, Berta, Raffai, Marics 2, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
VESZPRÉM: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 7 (1), Nagy L. 2, Sulic 3, RODRÍGEZ 2, Ilics 5 (2), UGALDE 6. Cs: Schuch, Pesics 1, Gulyás 1, Dzsamali 4, Iváncsik G. 3, Gulás, Gyene. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc.: 2–3. 8. p.: 2–6. 13. p.: 5–6. 18. p.: 6–12. 29. p.: 12–14. 34. p.: 13–18. 40. p.: 17–20. 44. p.: 19–25. 53. p.: 20–29. 58. p.: 23–33
Kiállítások: 6 perc az Orosházánál
Hétméteresek
: 4/4, ill. 4/3
Vladan Jordovics:
– Szerettük volna bemutatni, hogy az Orosháza jó kézilabdát játszik, így az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Veszprémnek. A szünet után sajnos kijött a két csapat tudása közötti különbség.
Carlos Ortega: – Az Orosháza jól védekezett az első félidőben. A taktikát betartották a játékosaim, de a cseréink sajnos nem voltak annyira hatékonyak, mint vártam.

PLER-BUDAPEST–B. BRAUN GYÖNGYÖS 21–22 (9–12)
Lőrinci Sportcsarnok, 300
néző. V: Andorka, Hucker
PLER: SZABÓ T. – Rév 1, MARCZINKÓ 4, Varga L., Bakos 3, MIKITA 4, AUTH 5. Cs: Váczi (kapus), Bak 1, Vancsics 1, Zsiga 1, Bohács 1, Leimeter, Kaló, Kuzman. Edző: Zsiga Gyula
GYÖNGYÖS: LISZKAI – Sándor R. 1, Szalafai 1, Sándor Á. 6 (3), VARSANDÁN 5, Frey 4 (1), Hajdú. Cs: HUDÁK (kapus), Oláh, Szöllősi, DEBRECZENI 1, Koller 1, MEKARA 3. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–1. 16. p.: 4–4. 26. p.: 8–10. 40. p.: 14–14. 48. p.: 15–17
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4
Zsiga Gyula:
– Amit szívvel tett a csapatom, az fantasztikus volt. A védekezésünk a kapusteljesítménnyel együtt elégedettséggel tölt el. Támadásban kevesek voltunk, és most sem voltunk szerencsések.
Gulyás István: – Nem akarom egyik csapatot sem megbántani, de a vakok és a világtalanok összecsapásán a szerencsésebb nyert.