Férfi kézi NB I: a Veszprém tíz, a Szeged hat góllal győzött

2013.10.12. 19:49
A férfi kézilabda NB I kilencedik fordulójában az MKB-MVM Veszprém és a Pick Szeged is megőrizte százszázalékos mérlegét. A Bajnokok Ligája-résztvevő bakonyiak tíz góllal nyertek a továbbra is nyeretlen PLER Budapest otthonában, míg a listavezető 36–30-as győzelmet aratott a Gyöngyös ellen.

PLER BUDAPEST–MKB-MVM VESZPRÉM PLER BUDAPEST–MKB-MVM VESZPRÉM

A PLER-nek tulajdonképpen a tizedik percig volt esélye jóval esélyesebb riválisa ellen, amely 3–3 után fokozatosan növelte előnyét, a szünetben pedig már nyolc góllal vezettek Antonio Carlos Ortega tanítványai.

A vendégek a második félidőt ott kezdték, ahol az elsőt abbahagyták, magabiztosan haladtak az újabb győzelem felé. Iman Dzsamalira nem volt ellenszere a hazaiaknak, így fordulhatott elő, hogy a 43. percben már tíz gól volt a két csapat közti különbség. Nagy Lászlóék a hajrában sem szakadtak meg, ám ez is elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy kényelmesen megnyerjék a találkozót – és még a „közte tíz" is megmaradjon –, amely végül 23–33-as végeredménnyel zárult.

A Veszprém nyolc meccs után is hibátlan, a PLER kilenc összecsapást követően is nyeretlen.

PICK SZEGED–B.BRAUN GYÖNGYÖS

Némi meglepetésre a Szeged először csak a 12. percben vezetett a Gyöngyös elleni meccsen (8–7), megnyugtató előnyre azonban nem tudott szert tenni. Sőt, három perccel az első félidő vége előtt ismét a vendégek vezettek (15–16), ám a szünetre „helyre állt a rend", és a Pick háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre (19–16).

A találkozó a második félidő elején dőlt el: a 34. és a 42. perc közötti időszakot a Szeged 7–1-re megnyerte, így a folytatásban már a kisebb megingás is belefért, a listavezető győzelmét nem fenyegette veszély.

A Szeged kilenc forduló után sem veszített még pontot, a Gyöngyös pedig harmadszor kapott ki a bajnokságban, mindannyiszor idegenben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ

PLER BUDAPEST–MKB-MVM VESZPRÉM 23–33 (12–20)
Pestszentimre,
Sportkastély, 900 néző. V: Andorka, Hucker
PLER: Szabó T. – Rév 5 (4), MARCZINKÓ 4, Bak, Varga L. 2, Bakos Gy. 2, Auth 2. Csere: Kránitz (kapus), J. Mikita 1, Bohács, Vancsics, Zsiga D. 2, Nagy B., Tóth P., Rédai 1, SCHEURING 4. Edző: Zsiga Gyula
VESZPRÉM: FAZEKAS – Gyene 3, Terzic, Nagy L. 1, Schuch 3, Dzsamali 3, Iváncsik G. 4. Csere: PESICS 5, GULYÁS 4, Rodríguez 2, ILICS 6 (5), Ugalde 1, Pásztor M., Ruesga 1. Edző: Antonio Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 4–5. 16. p.: 5–9. 22. p.: 6–13. 39. p.: 15–23. 45. p.: 15–26. 50. p.: 19–27. 55. p.: 20–31
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5
Zsiga Gyula:
– Ez vállalható vereség volt, nagyon örültem fiataljaink küzdőszellemének és játékkedvének. Ilyen vereség után szomorkodni szoktak, én most mégis örülök.
Carlos Ortega: – BL-mérkőzésről érkeztünk, így nem volt könnyű feladat a csapat frissen tartása. A védekezéssel voltak is problémáink az első félidőben, később ebben javítottunk, és simán nyertünk.

PICK SZEGED–B.BRAUN GYÖNGYÖS KK 36–30 (19–16)
Szeged, 1200
néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Mikler – Parrondo 2, ZUBAI SZ. 5, Ilyés 2, Blazevic, LARHOLM 8 (5), KEKEZOVICS 4. Csere: Tatai (kapus), Balogh Zs. 3, Vranjes 2, Gidai, Ancsin 1, MINDEGIA 5, Vadkerti A. 1, Sulc 3. Edző: Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: Liszkai Sz. – Szalafai 1, Hajdú G. 4, FREY 8 (1), Debreczeni 2, Acusi 3, VARSANDÁN M. 5. Csere: Hudák, Holló M. (kapusok), Iváncsik Á., SÁNDOR Á. 4, Koller 2, Oláh T. 1. Edző: Gulyás István
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Csalódott vagyok a játékunk miatt, különösen védekezésben követtünk el sok hibát. Bebizonyosodott, hogy kellő koncentráció nélkül nem lehet eredményesen kézilabdázni. Remélem, idejében jött ez a figyelmeztetés.
Gulyás István: – Az volt a célunk, hogy a Csurgó ellen mutatott támadójátékunkat felülmúljuk. A vereség ellenére elégedett vagyok csapatom teljesítményével.

ETO SZESE GYŐR–CEGLÉDI KKSE 20–28 (7–9)
Győr, 700
néző. V: Dobrovits, Tájok
GYŐR: LORGER– Terenyi 2, Szabó A. 2, MOTA 8 (2), Rivnyák 1, Halász 3, H. Hernández. Csere: Somogyi (kapus), Kalmár 1, Tóth E., Gál K. 2, Gebhardt, Németh G. 1, Gubo. Edző: Magí Serra
CEGLÉD: Bősz – POCSAI 4, Perisics 4 (1), BÍRÓ B. 7, Antal, Takács B. 1, Hódi 1. Csere: Bartucz (kapus), Vujovics 1, Lepsényi 2, Endrédi, Sutka 3, Lászlai 4, Dengi 1. Edző: Kökény István
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1
Magí Serra:
– Öt játékosunk alig tudott edzeni a héten, ez meglátszott a játékunkon. Fej fej melletti mérkőzés volt sokáig, majd négygólos hátránynál kockáztatnunk kellett, ez azonban nem jött be.
Kökény István: – Nagy csatára számítottunk, és ebben nem is csalatkoztunk. Szerencsére jó taktikával és hatalmas küzdeni tudással kerekedtünk a fiatal győri csapat fölé, amelyben több van, mint amit ezen a mérkőzésen mutatott.

1. Pick Szeged 9 9 293–199 +94 18
2. MKB-MVM Veszprém 8 8 290–186 +104 16
3. Csurgói KK 9 7 1 1 261–205 +56 15
4. Grundfos Tatabánya KC 8 6 2 210–181 +29 14
5. Balatonfüredi KSE 9 4 2 3 241–226 +15 10
6. B.Braun Gyöngyös 8 4 1 3 215–223 –8 9
7. Ceglédi KKSE 8 3 5 185–222 –37 6
8. Orosházi FKSE 8 2 1 5 183–219 –36 5