Férfi kézi NB I: a Veszprém szoros meccsen nyert a Füred ellen

2019.02.19. 19:33
A Szeged könnyedén, a Veszprém nehezebben nyert idegenben a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.
A veszprémiek kemény küzdelemben győzték le a Balatonfüredet (Fotó: Szabó Miklós)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A veszprémiek kemény küzdelemben győzték le a Balatonfüredet (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A Balatonfüred az első félidő után még vezetett a Veszprém ellen, majd a vendégek fordítottak, és a végéig megőrizték három gól körüli előnyüket.

Egerben viszont az volt a kérdés, hogy a hazai csapat eljut-e annyi találatig, amennyinél a címvédő szegediek a szünetben tartottak – végül éppen sikerült 21-nél megállni, miközben a Tisza-partiak 40-et szereztek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DVTK-EGER–MOL-PICK SZEGED 21–40
(14–21)
Eger, 900 néző. V: Héjja Á., Kónya B.
EGER: LORGER – Lezák 1, RÉDEI 6, Hegedüs M. 1, KISS G., Bernatonis 3, Szepesi I. 1. Csere: Repóth (kapus), Takács 4 (1), Füzi, DOBÓ ZS. 3, Schmid 1, Vaskó, Molnár B., Szepesi N., Tóth R. 1 (1). Edző: Tóth Edmond
SZEGED: Alilovic – Rodríguez 2, KASPÁREK 7, J. Canellas, GABER 5, ZSITNYIKOV 6, Källman 3. Csere: SEGO 1, Marczika (kapusok), Blazevic, Bánhidi 1, Bodó 1, Sigurmannsson 5 (2), BOMBAC 6, Maqueda 1, Sz. Szunajko 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 12. p.: 7–8. 18. p.: 9–12. 24. p.: 11–16. 36. p.: 16–24. 42. p.: 18–30. 48. p.: 18–35. 54. p.: 20–38
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– A Szeged ezúttal is kimagasló védekezéssel rukkolt ki. Igyekeztünk kiszolgálni a közönséget, de a második félidőben felőrlődtünk, nehezen találtuk a kapu felé vezető utat.
Juan Carlos Pastor: – Jól kezdett az Eger, ám amikor rendeztük a védekezést, felgyorsult a játékunk. Jó ritmusban kézilabdáztunk, s a hosszabb kispadunk is kamatozott. Mindig jó érzés Egerben szerepelni, ahol kiváló hangulat és telt ház fogad bennünket.

BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 29–32 (16–15)
Balatonfüred, 1100 néző. V: Felhő, Öcsi
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák 2, MÁTHÉ D. 11 (4), TOPIC 2, Szemjonov 1, SZÖLLŐSI B. 5, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Vajda, KEMÉNY 4, Déber, Szöllősi O., Németh B., Kancel, UELINGTON 3, Ág B. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: Sterbik – Mahé 4 (1), Tönnesen 2, Blagotinsek 1, Mackovsek 1, Terzic, STRLEK 8 (4). Csere: MIKLER (kapus), Ilics 2, Gajic 3, NILSSON 4, NAGY L. 1, Nenadics, Szuharev, Szűcs B., LÉKAI 6. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 15. p.: 7–7. 19. p.: 10–7. 25. p.: 13–10. 35. p.: 17–19. 41. p.: 18–22. 47. p.: 22–24. 52. p.: 23–29. 58. p.: 27–30
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Csoknyai István:
– Sokat futottunk, jól támadtunk és kiválóan védekeztünk. Játékosaimat csak dicsérhetem, rég nem látott jó színvonalon kézilabdáztak.
David Davis: – A Vardar elleni nagyon nehéz idegenbeli mérkőzés után sajnos nem tudtunk úgy koncentrálni, ahogy szerettünk volna. Az első félidőt ezért megérdemelten nyerte meg a Füred. A fordulás után már sikerült felpörögnünk. Kezd összeérni a csapatunk, de a jól harcoló Balatonfüred nagyon megnehezítette a dolgunkat.