Férfi kézi NB I: a Veszprém sima sikerével alapszakaszelső lett

2018.04.10. 19:45
Cristian Ugalde hat góllal zárta a meccset (Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda NB I 24. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 35–25-re legyőzte a Budakalászt, így bebiztosította alapszakasz-elsőségét.

Bár a két csapat előző meccsén a címvédő idegenben 19 góllal nyert, a veszprémieknek figyelni kellett arra, nehogy ezt a mérkőzést félvállról vegyék, mert a Budakalász óriási meglepetésre Szegeden 35–35-re végzett.

Cristian Ugaldéék rögtön a találkozó elején jelezték, hogy nem szeretnék elkövetni ezt a hibát, és a negyedik percben már 4–0-ra vezettek. A Budakalász az első negyedóra végéhez közeledve még látótávolban volt (8–6), de ezt egy újabb veszprémi roham követte, és a 20. percben hat (13–7), a 27.-ben pedig már hét gól volt a felek között (16–9).

A házigazda a 39. perc után ismét gyorsan megszórta ellenfelét, így 19–14-ről villámgyorsan 24–14-re nőtt a differencia. A vendégek mestere a végén még abban reménykedett, hogy tízen belül tudnak maradni, de Dragan Gajic az utolsó percben visszaállította a két számjegyű különbséget (35–25).

Nagy László három góllal tért vissza a veszprémi együttesbe. A tapasztalt jobbátlövő kézközépcsontja egy hónappal ezelőtt, a Mol-Pick Szeged elleni bajnoki rangadón tört el, műtétre nem volt szükség.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–CYEB BUDAKALÁSZ 35–25 (17–11)
Veszprém, 1000néző.V:Altmár K., Horváth M.
VESZPRÉM:Alilovic – GAJIC5,Nagy L.3,NENADICS 6 (2),SULIC6,Ilics1,UGALDE6. Csere:Mikler (kapus), Schuch, Tönnesen1,Terzic, Blagotinsek1, Dzsamali3,Lékai3. Edző:Ljubomir Vranjes
BUDAKALÁSZ:Boros – Tóth Á., REZNICEK5,Mazák1,Czina, NAGY B.5 (2),Bohács2. Csere:Váczi, Tamási (kapusok), BERGGREN7,Nemes1,Leimeter, Sutka1,Sinkovits3. Edző:Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc:4–0.14. p.:8–6.27. p.:16–9.43. p.:24–14
Kiállítások:8, ill. 2 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 2/2
Ljubomir Vranjes: –
Erre a meccsre volt szükségünk, hogy összerázódjunk a válogatott hét után. Főleg azoknak volt szüksége, akik a válogatottban nem szerepeltek, illetve sérülésből tértek vissza,hogy visszajöjjenek a ritmusba. Volt edzés külön erre a találkozóra, amely remek meccs volt, holnaptól pedig folytatjuk a munkát, innentől a hétvégére koncentrálunk.
Forgács Gyula: –Nekünk az volt a célunk, hogy játsszunk egy jót és tisztességes eredményt érjünk el, s úgy gondolom, ez a tízgólos különbség belefér. A 25 lőtt gólnak örülök, ebben jók vagyunk az utóbbi időben. Az, hogy Veszprémben tudunk ennyit dobni, külön dicséretes. A visszarendeződéssel vannak problémáink, egy ilyen csapat ezt könyörtelenül megbosszulja. Voltak periódusok, amikor jól játszottunk, elégedett vagyok.