nemzetisport.hu 2018.04.10 19:45 Frissítve: 2018.04.11 11:00

Férfi kézi NB I: a Veszprém sima sikerével alapszakaszelső lett

A férfi kézilabda NB I 24. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 35–25-re legyőzte a Budakalászt, így bebiztosította alapszakasz-elsőségét.

Cristian Ugalde hat góllal zárta a meccset (Fotó: NS-archív)

Bár a két csapat előző meccsén a címvédő idegenben 19 góllal nyert, a veszprémieknek figyelni kellett arra, nehogy ezt a mérkőzést félvállról vegyék, mert a Budakalász óriási meglepetésre Szegeden 35–35-re végzett.

Cristian Ugaldéék rögtön a találkozó elején jelezték, hogy nem szeretnék elkövetni ezt a hibát, és a negyedik percben már 4–0-ra vezettek. A Budakalász az első negyedóra végéhez közeledve még látótávolban volt (8–6), de ezt egy újabb veszprémi roham követte, és a 20. percben hat (13–7), a 27.-ben pedig már hét gól volt a felek között (16–9).

A házigazda a 39. perc után ismét gyorsan megszórta ellenfelét, így 19–14-ről villámgyorsan 24–14-re nőtt a differencia. A vendégek mestere a végén még abban reménykedett, hogy tízen belül tudnak maradni, de Dragan Gajic az utolsó percben visszaállította a két számjegyű különbséget (35–25).

Nagy László három góllal tért vissza a veszprémi együttesbe. A tapasztalt jobbátlövő kézközépcsontja egy hónappal ezelőtt, a Mol-Pick Szeged elleni bajnoki rangadón tört el, műtétre nem volt szükség.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–CYEB BUDAKALÁSZ 35–25 (17–11)
Veszprém, 1000 néző. V: Altmár K., Horváth M.
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 5, Nagy L. 3, NENADICS 6 (2), SULIC 6, Ilics 1, UGALDE 6. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Tönnesen 1, Terzic, Blagotinsek 1, Dzsamali 3, Lékai 3. Edző: Ljubomir Vranjes
BUDAKALÁSZ: Boros – Tóth Á., REZNICEK 5, Mazák 1, Czina, NAGY B. 5 (2), Bohács 2. Csere: Váczi, Tamási (kapusok), BERGGREN 7, Nemes 1, Leimeter, Sutka 1, Sinkovits 3. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 14. p.: 8–6. 27. p.: 16–9. 43. p.: 24–14
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek:  2/2, ill. 2/2
Ljubomir Vranjes: –
 Erre a meccsre volt szükségünk, hogy összerázódjunk a válogatott hét után. Főleg azoknak volt szüksége, akik a válogatottban nem szerepeltek, illetve sérülésből tértek vissza,  hogy visszajöjjenek a ritmusba. Volt edzés külön erre a találkozóra, amely remek meccs volt, holnaptól pedig folytatjuk a munkát, innentől a hétvégére koncentrálunk.
Forgács Gyula: – Nekünk az volt a célunk, hogy játsszunk egy jót és tisztességes eredményt érjünk el, s úgy gondolom, ez a tízgólos különbség belefér. A 25 lőtt gólnak örülök, ebben jók vagyunk az utóbbi időben. Az, hogy Veszprémben tudunk ennyit dobni, külön dicséretes. A visszarendeződéssel vannak problémáink, egy ilyen csapat ezt könyörtelenül megbosszulja. Voltak periódusok, amikor jól játszottunk, elégedett vagyok.

2018.11.11 16:06:23

Félidőben még a Skjern vezetett, mégis háromgólos szegedi siker született a BL-ben.

2018.11.11 14:13:47

A szünetben már hét góllal vezetett a román sztárcsapat, ennek ellenére az FTC továbbjutott.

2018.11.10 14:48:50

A meccs elején gyorsan ellépett néggyel a magyar csapat, de az átlövők szétlőtték Mikler kapuját.