Férfi kézi NB I: a Veszprém lejátszotta a pályáról a Csurgót

2013.11.06. 21:32
A férfi kézilabda NB I 9. fordulójában papíron rangadót játszott egymással az MKB-MVM Veszprém és a Csurgói KK, ám a címvédő otthonában rendezett mérkőzés a várakozásoknak megfelelően sima hazai győzelmet hozott.

A vendég somogyiak 8–6-ig tudták valamelyest tartani a BL-résztvevő tempóját, akkor Fazekas Nándor sorozatos védéseinek és a gyors indulásoknak köszönhetően meglépett a Veszprém, és hiába jött 13–8-nál Imre Vilmos időkérése, a sorozatban következő öt gólt Carlos Ortega csapata szerezte, és már meg is volt a közte tíz.

A 19–9-es első félidőt követően a fordulás után már csak a különbség volt kérdéses. A Veszprém kedvére gyakorolhatott, támadásban nem vett vissza a lendületből, még ha a védekezés veszített is a feszességéből. A szélsők remekeltek a hazaiaknál, Iváncsik Gergő és Tamás, Cristian Ugalde és Gulyás Péter is sorra a lőtte a gólokat, a vége pedig 16 gólos veszprémi siker lett (39–23).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
MKB MVM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 39–23 (19–9)

Veszprém, 2600 néző. Vezette: Bacs, Bán
VESZPRÉM: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 7 (2), Terzic 3, Nagy L. 2, Schuch, Dzsamali 3, UGALDE 6. Cs: Pesics 2, Ilics 4, Gulyás P. 4, IVÁNCSIK G. 5, Ruesga 2, Chema Rodríguez 1, Gyene, Szeitl. Edző: Carlos Ortega
CSURGÓ: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 4, Borsos 3, PUHOVSZKIJ 5, Szöllősi Sz. 1, Lele 4 (4), Nagy M. 1. Cs: Pallag (kapus), Herbert, Grebenár 2, Vadkerti G., Gazdag 1, Golubovics 2, Országh. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 9. p.: 6–3. 17. p.: 10–8. 25. p.: 18–8. 35. p.: 23–11. 45. p.: 30–15. 49. p.: 32–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Carlos Ortega:
– Nagyon fontos volt, hogy az egygólos, kellemetlen szegedi vereség után talpra tudjon állni a csapatunk, és ez a Csurgó ellen sikerült is. Már az elején gyorsan játékba lendültünk, majd végig jó iramot diktáltunk, ezért elégedett vagyok.
Imre Vilmos:– Kezdetben még minden rendben volt, mert tizenöt percig egyenrangú ellenfelei voltunk a világ egyik legerősebb csapatának. A gond akkor következett, amikor ellenfelünk nagyobb sebességre váltott.