Férfi kézi NB I: a Veszprém hét góllal nyert Vácon

2016.11.14. 20:07
A Bajnokok Ligája- és SEHA-liga-résztvevő Telekom Veszprém idegenben 29–22-re legyőzte a Vácot a K&H férfi kézilabdaliga hétfői játéknapján.

A Vác eleinte még tartotta a lépést a Veszprémmel, amely először a 14. percben vezetett két góllal (4–6). Az első félidő második felében a vendégek megduplázták előnyüket, és négygólos vezetéssel vonulhattak pihenőre (7–11). A listavezetőnél Ligetvári Patrik remek napot fogott ki, az első harminc percben négyszer is bevette a hazaiak kapuját.(4–6). Az első félidő második felében a vendégek megduplázták előnyüket, és négygólos vezetéssel vonulhattak pihenőre (7–11). A listavezetőnél Ligetvári Patrik remek napot fogott ki, az első harminc percben négyszer is bevette a hazaiak kapuját.

Tíz perc telt el a második játékrészből, amikor a Veszprém már hat góllal vezetett (14–20), ám a váciak nem adták olcsón a bőrüket, és a 49. percre felzárkóztak négy gólra (19–23). A vendégcsapat aztán a hajrában magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és végül magabiztos különbséggel, hét góllal nyert (22–29) – de a győzelme annak ellenére sem forgott veszélyben, hogy ezúttal nem gálázott.

A szünet után Gasper Marguc, Lékai Máté és Blaz Blagotinsek is felnőtt Ligetvári mellé, ezen a meccsen ők voltak a Veszprém legjobbjai.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
VÁCI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 22–29 (11–15)
Vác, 600
néző. V: Bán, Szloska
VÁC: Drisszi – Ménfői 2, Csicsikalo 1, TÖRTELI 4, TOPIC 4, KOLLER 3, Császár 2. Csere: Ulicsinyi, Vitáris (kapusok), D. Pavlovics 2, Tyiskov, Popovics 4 (4), Czene. Edző: Zsiga Gyula
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc 6 (3), Ancsin 3, Schuch, BLAGOTINSEK 4, LIGETVÁRI 6, Ugalde 3. Csere: Borbély (kapus), LÉKAI 6, Kopljar 1, Fekete D., Schmid. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 16. p.: 4–7. 24. p.: 8–13. 36. p.: 14–18. 44. p.: 15–22. 51. p.: 21–24
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Zsiga Gyula:
– Játszottunk egy jó meccset egy erős ellenféllel. Amely benevezett játékosai közül az ismertebbeket a találkozó nagy részében a pályán hagyta. Erre büszkék lehetünk.
Xavier Sabaté: – Különösen azért örülök magabiztos győzelmünknek, mert az eddig kevesebbet játszóknak lehetőséget tudtam adni és ők most bizonyították is, hogy erre méltók.