Férfi kézi NB I: a Veszprém és a Szeged is idegenben nyert

2016.09.13. 19:30
Ancsin Gáboréknak meg kellett izzadniuk a győzelemért Csurgón (Fotó: <a href="http://cskk.hu/index.php/hirek/felnott-csapat/285-sokaig-szoros-volt" target="_blank">cskk.hu</a>)
A Telekom Veszprém 31–26-ra nyert Csurgón a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján, míg a Mol-Pick Szeged Mezőkövesden győzött 36–19-re.

Nem sokat pihentek a veszprémiek a hétvégi szkopjei dupla SEHA-liga-mérkőzésük után, a kezdésükön viszont ez nem látszott meg, 9–5-re elhúztak (a kilenc góljukból nyolcat a Sulic, Kopljar, Sliskovic horvát különítmény szerzett).

A Csurgó aztán egyre inkább belelendült, és a szünetben már a hazaiak vezettek 16–15-re. A második félidőben helyreállt a világ rendje, elég volt egy kisebb csurgói hullámvölgy, és a Veszprém – amely pedig kettős emberhátrányban is játszott ekkor – már újra négygólos előnyben volt.

A Szeged nem húzta el a mézesmadzagot vendéglátói előtt, már a szünetben tíz góllal vezetett Mezőkövesden. Leginkább a jobbszélsők villogtak a Pickben, Mario Sostaric és Pedro Rodríguez is hatszor volt eredményes.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 26–31 (16–15)
Csurgó, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
CSURGÓ: BALOGH T. – Varjú, Asztrasapkin 4 (1), Oslak 3 , Hadziomerovic, J. Mikita 2, RADJENOVIC 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Halász L. 1, CSAVOR 7, HANUSZ 3, Jerebie 2, Szkokán, Pordán, A. Rodrígues, Füstös A. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gulyás 3, KOPLJAR 8, Lékai 3, Sliskovic 5, SULIC 6, Iváncsik G. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Blagotinsek 2, Gajic 4 (3), Ancsin, Aflitulin, Fekete D., Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–8. 16. p.: 7–10. 21. p.: 10–11. 25. p.: 13–13. 29. p.: 16–14. 32. p.: 17–16. 32. p.: 17–18. 43. p.: 20–23. 48. p.: 22–25. 54. p.: 23–28. 56. p.: 25–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Sótonyi László:
– Sokkal előrébb vagyunk a játékban, mint tavaly ilyenkor. Jó játékosaink vannak, akik fiatalok, sokat és jól dolgoznak. Talán a második félidőben megijedtünk a lehetőségtől, mert még rutintalanok vagyunk.
Xavier Sabaté: – A Csurgóra szerintem jó szezon vár. Jó az edzője, jó a csapata. Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés lesz. Sok technikai hibát követtünk el, ráadásul Balogh nagyon jól védett. Nálunk Kopljar emelkedett ki.

MEZŐKÖVESDI KC–MOL-PICK SZEGED 19–36 (10–20)
Mezőkövesd, 500
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ – Vaskó 1, Grigorjev 4, Szelviaszjuk 3, Vukics 2, Radnics 2, Szepesi 1. Csere: KOVÁCS J. (kapus), Kovács B., Grünfelder, Kiss R. 1, Trivkovics, Gulás 1, Pordán 1, Lókodi 3, Nagy N. Edző: Molnár Ferenc
SZEGED: Sego – SOSTARIC 6, Buntic 3, Blazevic, Zubai 3, Kälmann 1, Skube 3. Csere: Sierra (kapus), Bodó 3, Thiagus Petrus 1, Gorbok 1, Fekete 1, BALOGH 5 (5), Gaber, PEDRO 6, BÓKA 3. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 9. p.: 2–7. 11. p.: 3–9. 20. p.: 7–16. 24. p.: 7–18. 35. p.: 12–24. 40. p.: 15–27. 44. p.: 17–30. 48. p.: 17–32. 54. p.: 18–32
Kiállítások: 10 perc, ill. –
Hétméteresek: –, ill. 5/5
Molnár Ferenc:
– Nagy problémákat hozott a felszínre ez a találkozó, ezekre sürgős megoldást kell találnunk. Csak kapusainkat tudom dicsérni, a mezőnyben ugyanis tizennyolcszor adtuk el a labdát. Néhány játékosunk nem állt kellőképpen ehhez a mérkőzéshez, sajnálom, hogy közönségünknek ezt kellett látnia.
Carlos Pastor: – Jól védekeztünk, nagyon sok labdát szereztünk, könnyű gólokat értünk el, ezért nyertünk ilyen nagy különbséggel.

1. Telekom Veszprém 7 7 229–147 +82 14
2. MOL-Pick Szeged 3 3 95–65 +30 6
3. Váci KSE 1 1 21–18 +3 2
4. Ceglédi KKSE 1 1 22–20 +2 2
5. B. Braun Gyöngyös 1 1 24–23 +1 2
6. SBS Eger Eszterházy 2 1 1 44–53 –9 2
7. Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
8. Balatonfüredi KSE 2 2 47–52 –5 0