Férfi kézi NB I: a Veszprém 22 góllal győzött a harmadik meccsén

2016.08.24. 19:54
A címvédő Telekom Veszprém a harmadik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda NB I 2016–2017-es szezonjában, ezúttal a vendég Komlót győzte le magabiztosan.

A veszprémiek nemzetközi kötelezettségeik miatt hozták előre több összecsapásukat.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ (előrehozott mérkőzés)
Telekom Veszprém–Sport36-Komló 39–17
(18–8)
Veszprém, 1100 néző. V: Buza B., Cseszregi B.
VESZPRÉM:
ALILOVIC – GAJIC 5 (1), SULIC 8, Nagy L. 4, Schuch 2, Terzic, Chema Rodriguez. Csere: Borbély (kapus), Gulyás 4, Ilics 2 (1), Ugalde 2, Ancsin 3, Füzi 1 (1), Fekete 2, Lékai 5, Ligetvári 1. Edző: Xavier Sabaté
KOMLÓ: Selymes – BUJTÁR 6 (2), Kékesi 1, Szöllősi 1, Nagy Z., Jerkovic 1, Markovic 3. Csere: Granic (kapus), Szögi 1, Marcsek 1, Sunajko, Wéber, Pethő 3, Pazin, Márton. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása: 8. perc.: 2–2. 14. p.: 8–5. 28. p.: 17–8. 35. p: 22–9. 55.p.: 35–15.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2

Xavier Sabaté: Sportszerűen játszottak a komlóiak, akik csak két héttel ezelőtt kezdték meg a felkészülést , de nem ez a különbség oka a két csapat között. Hasznos mérkőzést játszottunk, az első félidőben jól védett a Komló kapusa. Próbáltunk más szisztémákat játszani, Chemát és Lékait is beépíteni a védekezésbe. Az új játékosok egyre jobban beilleszkednek. Nagyon keményen dolgoznak a fiatalok, élnek a lehetőségekkel.
Kilvinger Bálint: Ízelítőt kaptunk abból, hogy mi a kézilabda csúcsa. Kicsit vérszegények voltunk, de igyekszünk tanulni, hogy hazai pályán kiszolgálhassuk a közönségünket.

1. Telekom Veszprém 3 3 98–62 +36 6
2. Váci KSE 0 0–0 0 0
2. SBS Eger Eszterházy 0 0–0 0 0
2. Orosházi FKSE 0 0–0 0 0
2. MOL-Pick Szeged 0 0–0 0 0
2. Grundfos Tatabánya KC 0 0–0 0 0
2. Csurgói KK 0 0–0 0 0
2. CYEB Budakalász 0 0–0 0 0