Férfi kézi NB I: a Veszprém 13 góllal nyert a Kecskemét ellen

2012.09.08. 20:36
Az MKB Veszprém az FTC-PLER után a Kecskemétet is magabiztosan győzte le hazai pályán a férfi kézilabda NB I-ben: a bajnoki címvédő a hétgólos Gulyás Péter és az öt találatig jutó Iváncsik Gergő vezetésével 35–22-re nyert.

A veszprémiek egykori játékosa, Marian Cozma szombaton ünnepelte volna 30. születésnapját. A 2009-ben brutális kegyetlenséggel meggyilkolt kézilabdázót a mai napig gyászolják. A Kecskemét elleni meccs előtt ma megemlékezést tartottak a Cozma-emlékműnél, a Veszprém Aréna előtt. Az eseményen természetesen részt vettek a Veszprém játékosai, valamint a klub és a város vezetői is.megemlékezést tartottak a Cozma-emlékműnél, a Veszprém Aréna előtt. Az eseményen természetesen részt vettek a Veszprém játékosai, valamint a klub és a város vezetői is.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–KECSKEMÉTI KSE 35–22 (18–11)
Veszprém Aréna, 2600 néző. V: Bacs, Bán
VESZPRÉM: Alilovic – GULYÁS 7, Nagy L. 1, Chema Rodríguez 1, Sulic, Terzic 1, IVÁNCSIK G. 5. Cs: FAZEKAS (kapus), Laluska 3, Dzsamali 3, VILOVSZKI 4, Iváncsik T. 3 (1), Pérez 4, Ugalde 3, Priczel. Edző: Carlos Ortega
KECSKEMÉT: Kiss O. – VANCSICS 5, ROSSONI 4, VARSANDÁN 5 (1), Cifra 3, Acusi 2, Temesvári 3. Cs: Árki (kapus), Tóth E., Kun, Szilágyi. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–1. 17. p.: 7–7. 23. p.: 11–10. 26. p.: 13–10. 38. p.: 21–11. 45. p.: 29–17. 50. p.: 32–18
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Carlos Ortega: – Negyedórán keresztül gyengén védekeztünk, miután ez feljavult, indításokból lőtt gólokkal már az első félidőben magabiztos előnyt szereztünk.
Avar György: – Első bajnoki mérkőzésünkön talán nekünk is sikerült bemutatni valamit a kézilabdázás szépségéből. A Veszprém érezhetően nem játszott teljes fordulatszámon.
1. MKB Veszprém KC 2 2 71–45 +26 4
2. Pick Szeged 1 1 42–29 +13 2
3. Csurgói KK 1 1 30–23 +7 2
4. Grundfos Tatabánya KC 1 1 28–24 +4 2
5. Balatonfüredi KSE 1 1 27–23 +4 2
6. FTC-PLER 2 1 1 56–60 –4 2
7. B.Braun Gyöngyös 0 0–0 0 0
8. Orosházi FKSE 1 1 24–28 –4 0