Férfi kézi NB I: a Tatabánya szenvedett, a Gyöngyös ikszelt

2014.02.08. 20:26
Nem mondhatni, hogy parádéztak az esélyesek a férfi kézilabda NB I 18. fordulójának szombati mérkőzésein, hiszen a Tatabánya csak az utolsó percekben tudta bebiztosítani sikerét a sereghajtó PLER otthonában, a Gyöngyös erejéből pedig csak ikszre futotta Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
GYŐRI ETO-SZESE–MEZŐKÖVESDI KC 25–26 (10–13)
Győr, 1000
néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
GYŐR: LORGER – Gebhardt 4 (1), Németh G. 4, MOTA 6 (4), Pesics 1, Halász 3, Hernandez 2. Csere: Gál K. 1, Szabó A. 1, Simon B. 2, Rivnyák, Terenyi 1, Kalmár, Gubó. Edző: Rosta Miklós
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – BENIS 7, Dokics 1, CSUZICS 7 (1), Trivkovics 2, Dobó 1, Szepesi 2. Csere: KISS O. (kapus), Grünfelder, Radnics 2, Molnár F. 4. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 13. p.: 7–6. 22. p.: 9–10. 27. p.: 9–12. 34. p.: 13–13. 43. p.: 16–16. 50. p.: 18–21. 57. p.: 21–24
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Rosta Miklós:
– Megérdemelten nyert a Kövesd, a vendégek jobban akarták a győzelmet. Más az edzés és más a mérkőzés, kevés jött vissza abból, amit előzőleg gyakoroltunk és megbeszéltünk.
Skaliczki László: – Óriási csata volt, amelyben döntőnek bizonyult, hogy szinte végig vezettünk. Ezért a Győrnek kockáztatnia kellett, és így már többet is hibázott.

PLER BUDAPEST–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–30 (13–13)
Budapest, Lőrinci sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
PLER: Szabó T. – Vancic 2, Bakos Gy. 1, Mousavi 1, MARCZINKÓ 9, Mikita 3, Németh T. 2. Csere: KRÁNITZ (kapus), Nagy B. 1, Győrfi, LOKODI 6 (1), Rév 1 (1), Varga L., Leiméter 1. Edző: Hutvágner István
TATABÁNYA: Teodor – KRIVOKAPICS 5, Harsányi 3 (2), Rossoni, Katzirz 2, MAZÁK 8, Törő 4. Csere: Szente (kapus), BODÓ 4, Djukic 2, Kanyó, Dénes 1, Nagy Sz. 1, Juhász Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 17. p.: 5–10. 27. p.: 11–11. 41. p.: 17–20. 54. p.: 24–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Hutvágner István:
– A múlt hetihez képest óriási javulást mutatott csapatom. Számunkra a bajnokság igazából két hét múlva kezdődik, de ez egy reményt keltő játék volt.
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzésen értékes két pontot szereztünk úgy, hogy a PLER nem kevés hibánkat kihasználta.

18. FORDULÓ
Győr, 1000

LINAMAR-OROSHÁZI FKSE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–25 (12–10)

Orosháza, 600 néző. Vezette: Bacs, Bán
Orosháza: IVANISEVICS – Balda 1 (1), Morva, Berta, MAZICS 5, Bali 3, Németh 2. Csere: Herjeczki (kapus), Buday 2, Strannig 1, Benmiloud 1, CIFRA 4 (2), Marics 2, Raffai, Milovics 4, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
Gyöngyös: HUDÁK – Szöllősi Á. 2, Bakos 2, Sándor 3, FREY 5, Koller, Iváncsik Á. 3 (1). Csere: Tamási (kapus), Varsandán M. 3, HAJDU G. 2, Debreczeni 3, Mekaru 2. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 10. p.: 3–4. 13. p.: 5–6. 23. p.: 9–7. 25. p.: 9–9. 29. p.: 11–10. 35. p.: 12–14. 37. p.: 14–14. 40. p.: 15–17. 46. p.: 20–20. 55. p.: 22–24. 59. p.: 29–30.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Vladan Jordovics: –
Nagyon izgalmas, kemény mérkőzést vívtunk, erre számítottunk. Mindkét csapatnak volt lehetősége megnyerni a találkozót. Jó csapat ellen nagy segítséget kaptunk a nézőinktől.
Gulyás István: – Rosszul sikerült első félidő után a másodikban sem tudtuk felvenni a ritmust, mélabúsan játszottunk, ami elkísért bennünket a végéig. Gyermeteg hibákat követtünk el, elkerülhető gólokat kaptunk.