Férfi kézi NB I: a Tatabánya ráijesztett a Veszprémre

2017.12.10. 21:05
A Veszprémnek nem volt könnyű dolga Tatabányán (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a címvédő Telekom Veszprém megszenvedett a Tatabánya vendégeként: a szünetben még egygólos hátrányban volt, végül azonban 31–28-ra nyerni tudott.

A Budakalász magabiztos legyőzése után a Tatabányához látogatott a Telekom Veszprém, és a mérkőzés első gólját a bakonyiak korábbi játékosa, Ilyés Ferenc szerezte. Aztán másfél perc leforgása alatt fordítottak a vendégek, sőt, 17 perc elteltével úgy tűnt, újabb könnyű meccse lesz a címvédőnek, hiszen már öt góllal vezetett (6–11).

De nem így lett.

A 28. percre eltüntette a különbséget a Tatabánya Ilyés újabb góljával, majd Milos Vujovics révén a vezetést is átvette röviddel a szünet előtt. A félidei egygólos tatabányai fór azonban hamar elillant, a fordulás után egy 4–0-s rohammal már a Veszprémnél volt az előny. Innentől kezdve nem engedte ki a kezei közül a vezetést a címvédő, míg a Tatabánya többször is feljött két gólra, ám közelebb zárkózni (vagy akár egyenlíteni) nem tudott.

A Veszprém átlövője, a négy gólt szerző William Accambray megsérült, a társak vitték le a pályáról az öltözőbe. „William sérülése aggasztó. Természetesen még hátravannak a vizsgálatok, de egy időre biztosan kidőlt. Azt hiszem, elszakadt az Achillese” – mondta francia játékosáról Ljubomir Vranjes a mérkőzés után.

A címvédő megőrizte hibátlan mérlegét, míg a Tatabánya továbbra is negyedik a tabellán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM 28–31 (16–15)
Tatabánya, 1100
néző. V: Hargitai G., Markó G.
TATABÁNYA:
Székely M. – Bozsovics 1, VRANJES 2, Dénes, Ilyés 2, VRANKOVIC 5, Harsányi 4 (4). Csere: Iancu (kapus), JUHÁSZ Á. 2, VUJOVICS 6 (2), Szöllősi Sz. 2, Sipos A., Grigoras 1, Pásztor Á. 3
Edző:
Vladan Matics
VESZPRÉM:
MIKLER – GAJIC 4, NAGY L. 4, Lékai 2, NILSSON 4, ACCAMBRAY 4, MANASZKOV 5 (1). Csere: Alilovic (kapus), Ligetvári, Győri 1, Dzsamali 1, Blagotinsek, Ancsin, ILICS 6, Schuch
Edző:
Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–4. 12. p.: 3–9. 19. p.: 7–11. 28. p.: 14–14. 38. p.: 16–19. 46. p.: 20–25. 54. p.: 24–28
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
9/6, ill. 2/1

Vladan Matics: –
Jó meccset játszottunk, mindent megtettünk, ami az erőnkből tellett. Úgy gondolom, a második félidő elején rontottuk el, de örülök, hogy azért vissza tudtunk jönni. Megyünk tovább.
Ljubomir Vranjes: –
Nem lepett meg a Tatabánya játéka, mert tudom, hogy nagyon kiegyensúlyozott csapat. Főleg a védekezése erős, ám a támadójátéka is jó. Végig kellett harcolnunk a meccset, de úgy gondolom, megérdemelt a győzelmünk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VÁCI KSE 29–29 (15–16)
Orosháza, 350
néző. V: Bíró, Kiss O.
OROSHÁZA:
Herjeczki – Pásztor M. 3, FERENCZI 4, Knezsevics 2, ANTAL 6, Milas 3, Németh L. 1. Csere: Szabó L. (kapus), Srsen, Markoszki 1, Stranigg, Z. Radojevics 2, Németh G. 3, Gyene 4 (3)
Edző:
Buday Dániel
VÁC:
Paul – Ménfői, Török 3, Sakic 1, Holpert 6 (4), Koller 2, Davidovic 4. Csere: RÓZSAHEGYI (kapus), Baláz 2, Kecskeméti 2, GRBAVAC 7, Tárkányi 1, Tyiskov, Törteli 1
Edző:
Gúnya Péter
3–0. 8. p.: 5–2. 10. p.: 7–6. 14. p.: 10–8. 26. p.: 11–15. 29. p.: 13–16. 34. p.: 17–20. 37. p.: 20–20. 40. p.: 21–23. 45. p.: 23–23. 54. p.: 24–27. 58. p.: 28–29
6, ill. 8 perc
5/3, ill. 4/4
Buday Dániel: –
Kritikus szituációkban ziccereket hibáztunk, de a védelem és a kapusok közötti összhang sem működött. A végén örülnünk kell a döntetlennek.
Gúnya Péter: –
Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nehéz mérkőzésen sikerült egy pontot szereznünk.