Férfi kézi NB I: a Tatabánya nyert, újra utazhat Csurgóra

2014.04.09. 19:44
A Tatabánya 25–23-ra legyőzte hazai pályán a Csurgót a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, ezzel 1–1-re alakította az elődöntőbe jutásért zajló párharc állását.

A párharc első mérkőzésén a Csurgó 35–26-ra nyert, Tatabányán azonban jóval haloványabb volt a támadójátéka. A hazaiak gyakorlatilag végig vezettek – az első félidőben már hat góllal is –, az Alberto Aguirrezabálaga által húzott csurgói csapat azonban egy pillanatra sem adta fel, így csak az utolsó percekben dőlt el a csata.

A mindent eldöntő harmadik összecsapást Csurgón rendezik, az időpontja még nem ismert. A győztes a Pick Szeged ellenfele lesz az elődöntőben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 25–23 (15–13)
Tatabánya, 850
néző. V: Horváth P., Marton
TATABÁNYA: PAUL – DÍAZ 7, Mazák 1, Rossoni, DÉNES, MILORAD KRIVOKAPICS 6 (2), Harsányi 4 (1). Csere: Szente (kapus), BODÓ 4, Katzirz 2, Kanyó Á. 1, Pásztor, Kiss Á., Djukics. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Gazdag 5 (3), Grebenár, Szöllősi Sz. 1, Puhovszkij , Szavics 1, A. AGUIRREZABÁLAGA 9. Csere: Pallag (kapus), HERBERT, Borsos, LELE Á. 6 (2), Pordán 1, Nagy M., Oláh G., Vadkerti G. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 6–4. 21. p.: 12–7. 26. p.: 14–8. 28. p.: 15–12. 32. p.: 17–13. 38. p.: 17–17. 45. p: 20–18. 57. p.: 25–20
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5
Debre Viktor:
– Nagy küzdelemben nyertünk. Ez nagyon kellett a lelkünknek, az enyémnek különösen.
Imre Vilmos: – A támadásaink ritmustalansága miatt vesztettünk, a Tatabánya pedig sokkal jobban is védekezett. Otthon viszont győzni szeretnénk.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A 7–12. HELYÉRT
PLER-BUDAPEST–SZESE GYŐR 27–26 (14–12)
Lőrinci sportcsarnok, 300
néző. V: Andorka, Hucker
PLER: Szabó T. – Rév 2 (1), MARCZINKÓ 5, Mikita J., MOUSAVI 4, NAGY B. 3, Németh T. 3. Csere: Perger (kapus), Vancsics 4 (3), Varga L., Lókodi 3 (1), Oláh, Leimeter, MIKITA M. 3. Edző: Hutvágner István
GYŐR: LORGER – GEBHARD 4, NÉMETH G. 6, Mota 5 (3), Pesics 2, Halász 5, Hernández. Csere: Somogyi (kapus), Szabó A., Gubó 1, Rivnyák, Gál 1 (1), Simon 2. Edző: Rosta Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 16. p.: 6–6. 28. p.: 10–11. 39. p.: 15–16. 53. p.: 24–22
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4
Hutvágner István:
– Igazi kiesési rangadó volt, a győzelmet a jobban akaró csapat szerezte meg. Hátra már nem kell tekintetnünk, várjuk, hogy valaki lőtávolban legyen.
Rosta Miklós: – Próbáltunk kapaszkodni az utolsó szalmaszálba.

OROSHÁZAI FKSE-LINAMAR–MEZŐKÖVESDI KC 26–23 (13–13)
Orosháza, 600
néző. V: Kékes P., Kékes Cs.
OROSHÁZA: HERJECZKI – Balda 2, Buday 5 (3), Benmiloud 2, BERTA, Cifra, NÉMETH 5. Csere: Ivanisevics, Pajkó (kapusok), Milovics 2, STRANIGG 5, Raffai, Mazics 2, Bali 3, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
MEZŐKÖVESD: Kiss O. – Benis 2 (2), Djukics 1, Cuzic 1, Grünfelder 1, DOBÓ 6, Szepesi 2. Csere: Kovács J. (kapus), Pavlovics 2, Radnic 1, Bakos 1, Trivkovics 2, Kovács P. 3, Molnár 1, Nyitrai. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 17. p.: 7–4. 23. p.: 9–9. 25. p.: 11–9. 27. p.: 12–12. 36. p.: 16–14. 40. p.: 18–15. 45. p.: 21–17. 51. p.: 22–20. 55. p.: 24–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Vladan Jordovics:
– Sérülések hátráltatták a munkát a héten, tudtuk, hogy a tavasszal megerősödő Mezőkövesd vár ránk. Nüánszokon múlt a győzelem, elismerésem a csapatnak.
Skaliczki László: – A csoport legerősebb csapata ellen játszottunk, igyekszünk a szombati „visszavágóra" jól felkészülni.

CEGLÉDI KKSE–VÁCI KSE 26–24 (10–12)
Cegléd, 500
néző. V: Bacs, Bán
CEGLÉD: BŐSZ – Endrédi 1, PERISICS 5, Tóth N. 1, BÍRÓ 7 (2), Takács B. 3, VARGA P. 5. Csere: Lokos (kapus), Antal 2, Lepsényi, Lászlai 2, Hódi, Vujovics. Edző: Kökény István
VÁC: VITÁRIS – Császár F. 1, PÁL GY. 5, Lendvay 3 (1), Kocsi 4, Gábori, Laurencz 6 (4). Csere: Nagy L. (kapus), Kökény 1, Bajorhegyi 1, Simányi 2, Tyiskov, György, Nikolicza 1, Székely. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–5. 18. p.: 6–6. 23. p.: 6–11. 34. p.: 13–12. 41. p.: 15–16. 46. p.: 20–17. 55. p.: 23–19. 58. p.: 24–23
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/5
Kökény István:
– Nagy csatában győztünk, nehéz meccs volt, hiszen ötgólos hátrányból fordítottunk. A sikert elsősorban a szívünknek köszönhetjük, remélhetőleg ez a most látott akarat a későbbiekben jobb játékkal is párosul majd.
Rosta István: – A sérülések befolyásolták a végeredményt, így csak az tudom mondani: gratulálok a Ceglédnek a győzelemhez.

7. Orosházi FKSE 13 8 2 3 331–315 +16 18
8. Ceglédi KKSE 13 8 5 345–329 +16 16
9. Mezőkövesdi KC 13 6 2 5 321–335 –14 14
10. Váci KSE 13 6 1 6 335–315 +20 13
11. PLER Budapest 13 5 1 7 348–356 –8 11
12. SZESE Győr 13 3 10 316–346 –30 6