Férfi kézi NB I: a Tatabánya nem hagyott kétséget a Csurgó ellen

2016.03.02. 20:14
A Tatabánya magabiztosan nyert a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, míg Orosházán megosztoztak a pontokon a csapatok.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 31–20 (16–9)
Tatabánya,
1000 néző. V: Bacs, Bóna
TATABÁNYA: MIJATOVICS 1 – Szöllősi Sz., KATZIRZ 1, DÉNES, Krszmancsics 3, Harsányi 2, PÁSZTOR Á. 8 (3). Csere: BORBÉLY (kapus), BODÓ 6, VUJOVICS 7, Juhász Á. 1, Crnoglavac 1, Díaz, Mazák 1, Gábor M., Törő. Edző: Vladan Matics
CSURGÓ: Bartucz – Gazdag 1, Mikita, PORDÁN 2, Mota 3 (2), Csavor 3, Gebhardt 2. Csere: Székely M. (kapus), Hadzsiomerovics 2, Szkokán 2, Faluvégi 2, Pazin, Dimitrijevszki 1, Herbert, HANUSZ 3, Tóth K. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–0. 18. p.: 10–2. 23. p.: 12–6. 28. p.: 14–9. 34. p.: 18–9. 39. p.: 19–12. 43. p.: 22–12. 50. p.: 27–16. 57. p.: 30–19
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2
Matics Vladan:
– Ez a siker egy kiváló csapatmunka eredménye, sok-sok jó egyéni teljesítménnyel fűszerezve. A győzelmet Törő Szabinak ajánljuk, akinek a napokban hunyt el az édesapja. A szurkolóinknak pedig köszönöm ezt a fantasztikus atmoszférát.
Sótonyi László: – Abszolút a Tatabánya akarata érvényesült ezen az összecsapáson. Azt kell mondanom, hogy még ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmük.FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

Tatabánya,

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–B. BRAUN GYÖNGYÖSI KK 22–22 (13–8)
Orosháza,
350 néző. V: Andorka, Hucker
OROSHÁZA: MIKLÓS – Komporály 2, Németh G. 1, ZABIC 5, Milas, Buday 6 (5), Tárkányi. Csere: Herjeczki (kapus), CEMAS 4, Varsandán Á., Radojevics 1, Suhonjic 2, Knezevics 1. Edző: Vladan Jordovics
GYÖNGYÖS: Tamási – Ménfői 1, Oliveira 1, Debreczeni 1, Nagy B. 4 (2), BALI 5, Kovacsics 2. Csere: HUDÁK (kapus), Koller 3, Marczinkó, Becsirovics, SÁNDOR Á. 4, Juhász K. 1, Jovetics, Nigrinyi. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 11. p.: 6–2. 24. p.: 9–4. 29. p.: 12–7. 31. p.: 14–8. 38. p.: 14–12. 43. p.: 17–14. 53. p.: 20–17. 56. p.: 20–19. 59. p.: 22–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Vladan Jordovics:
– A második félidőben egyből kettős emberhátrányba kerültünk, a biztos vezetésünk után pedig visszajött a mérkőzésbe az ellenfél. A saját kezünkben volt a győzelem.
Debre Viktor: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben az Orosháza uralta a mérkőzést, jól játszott, mi egy kicsit bealudtunk. A második felvonásban megfordult a helyzet, mi domináltunk, és ami ilyenkor lenni szokott, a meccs végül döntetlennel zárult.

CEGLÉDI KKSE–PLER-BUDAPEST 23–22 (13–13)
Cegléd,
650 néző. V: Herczeg, Südi
CEGLÉD: Bősz – BÍRÓ B. 5, Grbovics 2, Sipeki L., Lepsényi 2, I. PERISICS 9 (3), Országh 2. Csere: V. Abramovics, Mojszilov (kapusok), Hódi 2, Tóth N., Andjelics 1, Lászlai. Edző: Kökény István
PLER: Kránitz – RADJENOVICS 8 (2), LÓKODI 5, Kocsi 2, Bakos Gy. 4, Leimeter 2, Sinkovits. Csere: Tóth N.(kapus), Benmiloud, M. Mikita, Oláh T., Nagy Sz. 1, Bujdosó, Laurencz Sz. Edző: Hutvágner István
Kiállítások: 14 ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3 ill 2/2
Kökény István:
– A második félidőben elléptek néggyel a pestiek, aztán heroikus küzdelemben visszaküzdöttük magunkat. Ha nem is mutattuk meg, hogyan tudunk kézilabdázni, de nyerni ismét tudtunk. Ez most nagyon fontos volt.
Hutvágner István: – Szerintem nem egyenlő feltételek mellett veszítettük el a mérkőzést. A csapatomnak elismerésem...

1. Pick Szeged 22 21 1 740–547 +193 42
2. Grundfos Tatabánya KC 22 18 2 2 599–500 +99 38
3. Csurgói KK 23 15 2 6 594–555 +39 32
4. Balatonfüredi KSE 22 14 2 6 603–537 +66 30
5. B. Braun Gyöngyös 22 9 2 11 520–533 –13 20
6. Váci KSE 22 9 2 11 603–643 –40 20
7. Balmazújváros KK 21 8 2 11 517–529 –12 18
8. Komló 22 8 1 13 513–572 –59 17