Férfi kézi NB I: a Tatabánya nyert, a Csurgó ikszelt

MTI MTIMTI MTI
2016.02.06. 19:12
A Tatabánya négy góllal legyőzte a házigazda Ceglédet a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Csurgó idegenben 23–23-as döntetlent játszott a Balmazújvárossal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

CEGLÉDI KK SE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 26–30 (14–14)
Cegléd 550
néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
CEGLÉD: Abramovics – Lászlai, LEPSÉNYI 2, Tóth N., Bíró 4, PERISICS 4, Országh 4. Csere: Bősz, Mojszilov (kapusok), Borsos T. 2, Sipeki, GRBOVICS 6, Andjelics 4, Hódi. Edző: Kökény István
TATABÁNYA: MIJATOVICS – VUJOVICS 6 (2), BODÓ 7, Krsmancsics 2, Dénes, Szöllősi 4, Pásztor Á. 4 (1). Csere: Díaz 1, Vaskó, Katzirz, Juhász 1, Harsányi 1, Crnoglavac 3, Mazák 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–2. 11. p.: 5–3. 19. p.: 7–7. 26. p.: 10–10. 39. p.: 16–17. 44. p.: 18–20. 55. p.: 22–26
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Kökény István:
– Az első félidőben tudtuk tartani a tatabányai rohamokat, míg a második félidőben olyan sokszor voltunk hátrányban a sok kiállítás miatt, hogy azt nem tudtunk átvészelni. Felőrölt minket a Tatabánya, de nem vallottunk szégyent.
Vladan Matics: – Pont ilyen meccsre számítottam. Látszik, hogy a fél csapat nem volt együtt, ami miatt sok technikai hibával játszottunk, de a lényeg, hogy megvan a két pont.FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

Cegléd 550

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–CSURGÓI KK 23–23 (8–10)
Balmazújváros, 750
néző. Vezette: Hargitai, Markó
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda, Morva, KORSÓS 4, Balázs S., LAZICS 2, Kekezovics. Csere: Bagi, Pajkó (kapusok),TEMESVÁRI 3, Tomic 1, Oláh G. 2, Vranac 2, HANTÁK 5, Horváth D. 1, ISTVÁN 3. Edző: Füzesi Ferenc
CSURGÓ: SZÉKELY M. – Gebhardt 1, CAVOR 3, Mota 2, HADZIOMEROVIC 4, Mikita 1, Nagy M. 1. Csere: Bartucz (kapus), Herbert, FALUVÉGI 3, GAZDAG 5 (3), Pazin 1, Pordán 2, Hanusz, Dimitrievszki. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–2. 12. p.: 3–3. 20. p.: 4–4. 24. p.: 6–5. 27. p.: 6–9. 35. p.: 10–11. 38. p.: 10–14. 45. p.: 13–16. 51. p.: 17-18. 58. p.: 22–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/3
Füzesi Ferenc:
– Nagy fegyvertény az ország egyik legjobb csapata ellen itthon tartani egy pontot! Elégedett vagyok a csapatommal, a végén még a győzelemhez is közel álltunk, de a döntetlennel sem vagyok csalódott!
Sótonyi László: – A mérkőzés nagy részében előnyben játszottunk, de az utolsó tíz percben – főleg Paulnak köszönhetően – feljött a Balmazújváros, és a sok pontatlanság, helyzetek kihagyása döntetlent eredményezett. De ez volt az idei első mérkőzésünk, elégedett vagyok a döntetlennel!

1. Grundfos Tatabánya KC 19 16 2 1 510–426 +84 34
2. Pick Szeged 17 16 1 557–415 +142 32
3. Balatonfüredi KSE 18 13 1 4 499–422 +77 27
4. Csurgói KK 18 11 2 5 469–439 +30 24
5. Váci KSE 18 8 2 8 501–519 –18 18
6. Balmazújváros KK 18 7 2 9 439–443 –4 16
7. Komló 18 6 1 11 426–485 –59 13
8. Ceglédi KKSE 18 5 3 10 469–501 –32 13