Férfi kézi NB I: a Tatabánya ikszelt Orosházán, nyert a Komló

2015.10.03. 19:53
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a Tatabánya ikszelt Orosházán, a PLER négygólos vereséget szenvedett a Komló vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

SPORT 36 KOMLÓ–PLER BUDAPEST 25–21 (15–9)
Komló, 800
néző. V: Herczeg, Südi
KOMLÓ: GRANIC – Oszlár, SZANAD 6 (3), Szöllősi B. 3, MARCSEK 1, Jerkovic 2, MARKOVICS 9 (3). Cs: Selymes (kapus), Kordic, Szögi 1, Nakajenka, Wéber 1, Sebestyén 2. Edző: Ratko Djurkovics
PLER: Kránitz – Bujdosó 2, Oláh, BENMILOUD, Kocsi 2, RADJENOVICS 6, Bakos 5 (3). Cs: TÓTH N., Boros (kapusok), Lókodi 3 (1), Mikita M., Sinkovits, Laurencz, Nagy Sz. 3, Tóth P. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 12. perc: 8–2. 19. p.: 10–5. 26. p.: 13–6. 34. p.: 17–9. 42. p.: 19–15. 54. p.: 22–20
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4
Ratko Djurkovics:
– Az elejétől a végéig jobban játszottunk, bár a második félidőben volt egy kis hullámvölgyünk, de átestünk a holtponton. Mindenképpen meg kellett nyerni a meccset, hogy ne szakadjunk le az előttünk lévőktől.
Hutvágner István: – A nekünk szörnyű első félidő után nem születhetett más eredmény.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC 21–21 (14–12)
Orosháza, 350
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: HERJECZKI – Komporály 4 (2), Suhonjic 3, Mazics 2, M. KNEZSEVICS 3, STRANIGG 3, TÁRKÁNYI 3. Cs: Berta, Smojver 1, Varsandán Á., Buday 2, Németh G., Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics
TATABÁNYA: R. Mijatovics – Pásztor Á. 2, Szőllösi Sz., Dénes J., Katzirz 2, Krszmancsics 3, VUJOVICS 6. Cs: BORBÉLY Á. (kapus), Bodó, Harsányi G. 3 (2), Vaskó, LELE Á. 4 (1), Díaz 1, Mazák, Juhász Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 17. p.: 9–6. 25. p.: 11–9. 28. p.: 13–9. 38. p.: 17–14. 46. p.: 18–19. 55. p.: 20–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Vladan Jordovics:
– Sok gondunk volt a héten, de tartottuk a tempót a kitűnő Tatabányával és megérdemelten szereztük meg az egyik pontot.
Vladan Matics: – A döntetlen reális. A végén esélyünk volt a győzelemre, de hibáztunk.