Férfi kézi NB I: a Tatabánya hazai pályán elkapta a Veszprémet

2018.10.17. 21:34
Így örültek a Tatabánya játékosai a lefújás után (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda NB I szerdai rangadóján a Grundfos Tatabánya hazai pályán 26–24-re legyőzte a Telekom Veszprémet, David Davis tehát vereséggel mutatkozott be a magyar bajnokságban a bakonyiak kispadján.

A Veszprém a Montpellier otthonában aratott szombati BL-siker után érkezett Tatabányára, ahol Dragan Gajic és Gasper Marguc hiányában a fiatal Dörnyei Borisz volt az egyetlen jobbszélső.

Kiváló hangulat fogadta a csapatokat, azonban a hazaiak számára nem indult jól a meccs, ezért Vladan Matics kétgólos hátrányban már a 4. percben időt kért. Ennek meg is lett a hatása, mert utána felvette a ritmust a Tatabánya, bár többnyire futnia kellett az eredmény után. Ezt sikeresen tette, kettővel jobban nem engedte el a Veszprémet, és a hét a hat elleni támadójátékot is bevetve a szünetre Pásztor Ákos góljainak köszönhetően 13–13-mal vonulhattak a felek.

TATABÁNYAI ÖRÖMSZAVAK
Milos VUJOVICS, a Tatabánya balszélsője: „Mindenben százszázalékosat nyújtottunk. Jó taktikát választott az edzőnk, mi meg megvalósítottuk. Végig jobban akartuk a sikert.”
SZÉKELY Márton, a Tatabánya kapusa: „Életem nagy álma teljesült.”

Talán a fásultság okozhatta, mindenesetre a Veszprém játékosai többet hibáztak ellenfelüknél, a hazai kapuban ráadásul a csereként beálló Székely Márton is nagyon elkapta a fonalat, sorra szállította a védéseket.

Amikor az utolsó tíz percbe érve 22–20-ra átvette a vezetést a Tatabánya, David Davis időkérése közben hitetlenkedve magyarázott a játékosainak, és azt kérte tőlük, még próbáljanak koncentrálni a hátralévő időben. Hamar jött is az egyenlítés, azonban ez nem törte meg a tatabányaiakat, akik láthatóan feldobva játszottak, és több szép megoldást is bemutattak.

Közben 22–22 után hárommal megléptek (a Veszprémben Manuel Strlek a jobb szélről kétszer sem bírt Székellyel), s ezzel eldöntötték a mérkőzést. A találkozó után Matics elmondta, tíz éve várt erre a sikerre, korábban a két élcsapat közül csak a Szegedet sikerült elkapnia. A Tatabánya legutóbb 29 évvel ezelőtt tudta legyőzni a Veszprémet.

David Davis ezzel a 26–24-es vereséggel debütált az NB I-ben. A Veszprém legutóbb 2002 szeptemberében, Cegléden veszített pontot (22–22) az NB I-ben olyan meccsen, amelyen nem a Szeged volt az ellenfele, s legutóbb a Dunaferrtől kapott ki. A következő feladat éppen a Mol-Pick Szeged elleni vasárnapi ütközet lesz a Veszprém számára.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA–TELEKOM VESZPRÉM 26–24 (13–13)
Tatabánya,
1200 néző. Vezette: Herczeg, Südi
TATABÁNYA: BARTUCZ – PÁSZTOR Á. 5, VRANKOVIC 6, Sipos 1, Ilyés, Vranjes 3, VUJOVICS 5 (3). Csere: SZÉKELY (kapus) BOZSOVICS 5, Juhász 1, Schäffer, Rosta, Dénes. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: Mikler – Dörnyei 1, Nagy L. 3, Mahé 2 (1), Blagotinsek 3, Mackovsek 5, Strlek 2 (2). Csere: Sterbik (kapus), Tönnesen 3, Nilsson, Jamali 2, Terzic, Manaszkov, Nenadics 2, Lékai 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–2. 14. p.: 3–4. 17. p.: 6–8. 23. p.: 9–9. 28. p.: 11–13. 21. p.: 14–13. 39. p.: 15–18. 43. p.: 19–19. 51. p.: 20–19. 53. p.: 22–20
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Vladan Matics:
– Tíz évet vártam erre… Tatabánya ünnepel ma este, holnap viszont már a következő meccsre készülünk. Az elején rosszul játszottunk, de aztán ötvenöt percig remekül. A bravúr mit sem ér, ha szombaton nem nyerünk Mezőkövesden.
David Davis: – Nagyon csalódott vagyok, sokkal többet vártam csapatomtól, és persze többet is tud. A saját hibáink miatt kaptunk ki, a végén sem tudtunk újítani a jól felkészített Tatabánya ellen.

1. Szeged 7 7 256–179 +77 14
2. Tatabánya 7 5 1 1 184–167 +17 11
3. Csurgó 6 5 1 168–150 +18 10
4. Veszprém 5 4 1 167–116 +51 8
5. Balatonfüred 7 4 3 184–181 +3 8
6. Gyöngyös 6 3 1 2 162–148 +14 7
7. Dabas 7 2 2 3 167–169 –2 6