Férfi kézi NB I: a Tatabánya megmentett egy pontot Csurgón

2016.12.04. 19:37
A K&H férfi kézilabdaliga vasárnapi rangadóján a Csurgó hazai pályán 19–19-es döntetlent játszott az utolsó percben egyenlítő Tatabányával.

Az eredménnyel a Tatabánya lehet elégedettebb, hiszen a hazaiak szinte az egész meccsen vezettek. A Csurgó hat perccel a vége előtt már a zsebében érezhette a három pontot, négygólos előnyben volt (19–15), ám a végjátékban már csak a vendégek találtak a kapuba, akik Demis Grigoras utolsó percben – egész pontosan 59:14-nél – szerzett találatával egyenlítettek (19–19).

Sőt, az utolsó támadást egy labdavesztés után a Tatabánya vezethette, de a hazaiak egy szabálytalansággal megállították a rohamot, az időn túli szabaddobásból pedig nem született gól.

K&H FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK
GRUNDFOS TATABÁNYA KC 19–19 (10–7)
Csurgó,
700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ:
BARTUCZ – Hornyák 2, ASZTRASAPKIN 6 (1), J. Mikita, Pordán, Radjenovics 1, Gazdag 2. Csere: Balogh T. (kapus), HALÁSZ L. 3, A. Rodrígues, OSLAK 1, Hadziomerovic 2, Varjú M., Pazin 2. Jerebie, Faluvégi. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Vujovics. 4 (1), BOZOVICS 4, Juhász Á. 1, Vranjes 1, Pásztor, HARSÁNYI G. 4 (2). Csere: Tóth M. (kapus), Szöllősi B. 3, Leimeter, Szöllősi Sz. 1, Dénes, Grigoras 1, Ilyés, Sipos, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 12. p.: 6–4. 20. p.: 7–6. 25 p.: 10-6. 35. p: 12–8 44. p.: 14–11. 49. p.: 17–13. 55. p.: 19–15. 58. p.: 19–18
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László:
– Addig nem lehetünk elégedettek, amíg az ilyen kiélezett meccseket nem nyerjük meg. Elégedett voltam a teljesítményünkkel ötvenöt percig. Talán megijedtünk a lehetőségtől – vagy elfáradtunk.
Vladan Matics: – Magas színvonalú mérkőzést vívtunk. A támadásainkkal mégsem voltam tökéletesen elégedett, igaz, Bartucz nagyon jól védett. Végig futottunk az eredmény után, az utolsó öt percben megérdemelten szereztünk pontot.

1. Telekom Veszprém 16 15 1 501–358 +143 30
2. MOL-Pick Szeged 11 11 361–242 +119 22
3. Grundfos Tatabánya KC 12 9 1 2 307–276 +31 19
4. Csurgói KK 10 6 2 2 262–231 +31 14
5. Balatonfüredi KSE 13 6 1 6 333–317 +16 13
6. CYEB Budakalász 12 6 6 290–309 –19 12
7. B.Braun Gyöngyös 11 5 1 5 268–289 –21 11
8. Sport36-Komló 13 4 2 7 305–354 –49 10