Férfi kézi NB I: a szünetig bírta a Szeged tempóját a Budakalász

2018.04.21. 20:07
A Mol-Pick Szeged remek második félidei játékának köszönhetően 33–26-ra győzött a Budakalász vendégeként a férfi kézilabda NB I-ben szombaton. Idegenben nyert az FTC és a Balatonfüred is, a Csurgó azonban ikszelt Gyöngyösön.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
SPORT36 KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 23–25 (12–10)
Komló,
800 néző. V: Nagy F., Túróczi
KOMLÓ: GRANIC – GEBHARDT 5, OBRADOVIC 4, Grünfelder, Katzirz, Huesmann 4, Markovics 5 (2). Csere: SZUNAJKO 3, Balázs S. 1, Kovács M., Hoffmann J., Wéber 1, Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
BALATONFÜRED: Fazekas – HORNYÁK 6 (3), KASPAREK 5, SZEMJONOV 3, TOPIC 6, Szita 2, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), Debreczeni, Kemény, Németh B., Karvatski, Varsandán 1 (1). Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 13. perc: 5–6. 22. p.: 11–9. 38. p.: 15–15. 48. p.: 16–20. 52. p.: 19–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Kilvinger Bálint: – Az első harminc perc úgy alakult, ahogy elterveztük, de a második eleje nem, ami meghatározta a végkimenetelt.
Csoknyai István: – Az első félidőben nem az a Füred volt a pályán, amely a múlt héten a Magyar Kupa négyes döntőjében szerepelt, de a másodikban támadásban és védekezésben is harcosan, jól játszottunk, ez döntött.

BUDAKALÁSZ–SZEGED 26–33 (17–17)
Budakalász, 220 néző. V: Sándor László, Szikszay Csaba
BUDAKALÁSZ: Váczi – Tóth Á. 2, REZNICEK 3, Sutka 1, Mazák 1, NAGY B. 11 (1), Bohács 3. Csere: Tamási, Boros (kapusok), Czina, Nemes 1, LEIMETER 3, Sinkovits, Józsa 1, Tóth K., Bodnár
Edző: Forgács Gyula
SZEGED: Sierra – Rodríguez 3, Srsen 3, BÁNHIDI 4, Skube 2, GORBOK 4, Källman 1. Csere: Sego (kapus), SIGURMANNSSON 5 (5), Thiagus Petrus 1, BODÓ 8, Zubai, Blazevic, Gaber, Balogh Zs. 2
Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 11. p.: 5–7. 14. p.: 9–8. 26. p.: 14–15. 31. p.: 18–17. 39. p.: 19–23. 45. p.: 22–24. 51. p.: 23–28. 58. p.: 25–33
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Forgács Gyula: –
Az első félidőben éltünk azzal a lehetőséggel, hogy a Szeged gyakorlatilag hagyott minket gólokat szerezni. Örülök, hogy 40–45 percig jó mérkőzésre voltunk képesek a Szeged ellen, ebből kell építkeznünk. Akkor leszünk azonban jobb csapat, ha megnyerjük azokat a meccseinket, amelyeket meg kell.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon rosszul kezdtük az első félidőt, védekezésben értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk. A második játékrész elején Nagy Bencét meg tudtuk állítani, és három–négy góllal elmentünk. Bár nehéz meccs volt, innentől már egyszerűbben be tudtuk fejezni.

B BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓI KK 27–27 (17–15)
Gyöngyös, 650
néző. V: Andorka M., Hucker R.
GYÖNGYÖS:
Tóth M. – Urbán 1, Markez 3, Gerdán, Martins 2, SIPEKI 3, Németh T. 2. Csere: Hudák, Holló M. (kapusok), LONCAR 6, Krivokapics 1, Duris, István 1, GÁBORI 6, Kovacsics 2 (2)
Edző:
Konkoly Csaba
CSURGÓ:
Balogh T. – VASICS 8 (4), Tóth A. 1, HANUSZ 7, Hadziomerovic 2, Ferreira 3, Kovacsevics 3. Csere: Bartucz (kapus), Szeitl 1, Josic, Cehte 1, Pavlovic, Radjenovic 1, Vasvári
Edző:
Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–4. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–11. 24. p.: 13–12. 36. p.: 19–18. 42. p.: 23–20. 48. p.: 25–22. 54. p.: 26–24
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 4/4

Konkoly Csaba: –
Ha a tabellára nézünk, akkor fontos egy pontot szereztünk, de a mérkőzés összképe alapján veszítettünk egy pontot. Hatalmas szívvel és nagy taktikai fegyelemmel játszottunk, dicséret illeti a fiúkat.
Bencze József: –
Parázs mérkőzésen vagyunk túl, az első félidőben a védekezésünk nem volt elég hatékony, emiatt a második félidőben rohantunk az eredmény után. A végén már csak a szívünk vitt bennünket előre.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–FERENCVÁROS 22–25 (12–12)
Orosháza, 350
néző. V: Altmár, Horváth M.
OROSHÁZA:
SZABÓ L. – Pásztor M. 1, Ferenczi, Balázs 3, ANTAL 5, Knezevics 3, Németh L. 5 (5). Csere: Braz, Morva, Stranigg 3, Markoszki 1, Kiss Axel 1, Mihály
Edző:
Bakó Botond
FERENCVÁROS:
ZERNOVIC – ANDJELICS 9, Marczinkó 3, Kocsi, Benmiloud, Rédai 1, Pálos 3 (1). Csere: Nagy L. (kapus), Pordán 2, Bali 2, Oláh T., BUJDOSÓ 4, Bakos, Kaled Nurelden 1, Grebenár
Edző:
Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–4. 11. p.: 3–7. 18. p.: 6–10. 28. p.: 11–11. 37. p.: 13–15. 49. p.: 18–21. 55. p.: 19–23.
6, ill. 12 perc
6/5, ill. 3/1

Bakó Botond: –
Küzdöttünk, harcoltunk. Ha a második félidőben picit higgadtabban vagyunk, lett volna esélyünk a pontszerzésre. A fiúk, amit tudtak, megtettek, ennyire tellett.
Horváth Attila: –
Nehéz egy olyan csapat ellen játszani, amelyik már tét nélkül lép pályára. Az elején jól játszottunk, de visszaálltunk egy biztonságira. Visszajött az Orosháza, s onnantól nagy csata zajlott. Az a csapat győzött, amelyik kevesebbet hibázott.

1. Telekom Veszprém 24 23 1 844–524 +320 46
2. Mol-Pick Szeged 24 20 2 2 793–583 +210 42
3. Grundfos Tatabánya KC 23 19 1 3 633–537 +96 39
4. Balatonfüredi KSE 23 18 5 619–565 +54 36
5. CYEB Budakalász 25 10 4 11 705–729 –24 24
6. Csurgói KK 24 10 3 11 633–666 –33 23
7. Sport36-Komló 24 10 2 12 575–614 –39 22
8. Dabas KC VSE 24 9 2 13 587–662 –75 20