Férfi kézi NB I: a szünet után indult be a Szeged Füreden

2016.03.01. 19:31
Szoros első félidő után az éllovas Mol-Pick Szeged idegenben 36–28-ra legyőzte a Balatonfüredet a férfi kézilabda NB I 24. fordulójának keddi mérkőzésén.

A balatonfürediek a második félidő elejéig tartották a lépést, többször vezettek is egy-egy góllal, sőt egyszer kettővel is (13–11), azonban a 20–20 után született három szegedi találat után többé már nem tudtak egyenlíteni.

A vendégek fokozatosan elhúztak, és végül nyolcgólos győzelmet arattak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–MOL-PICK SZEGED 28–36 (17–17)
Balatonfüred, 800
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Rózsavölgyi – Gyene 1, KASPÁREK 6, Szöllősi B. 3, Bánhidi 2, LIGETVÁRI 6 (1), Bóka 1. Csere: Fazekas (kapus), Gerdán, Németh B. 1, GYŐRI 4 (3), Törteli, Déber, Gábori 3, Vasvári, Kemény 1. Edző: Csoknyai István
SZEGED: Wyszomirski – PARRONDO 5, Balogh Zs. 2, BOMBAC 6 (5), Vranjes 4, ILYÉS 4, Csuruvija 2. Csere: SIERRA (kapus), Mindegia 3, KÄLLMAN 5, García 4, Goncalves 1, Fekete, Blazevic, Prodanovics, Hegedűs. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 6. p.: 2–5. 13. p.: 8–7. 16. p.: 9–10. 21. p.: 13–11. 27. p.: 14–13. 34. p.: 19–18. 40. p.: 20–23. 47. p.: 23–28. 53. p.: 25–30. 57. p.: 26–33
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Csoknyai István:
– Negyvenöt percig tudtuk tartani a lépést a jól játszó Szegeddel. Az utolsó negyedórában eladott labdáink miatt keményen büntettek a vendégek.
Carlos Pastor: – Az első félidőben a fiatal fürediek megnehezítették a dolgunkat. A fordulás után már jobban játszottunk, biztosan győztünk.

1. Mol-Pick Szeged 22 21 1 740–547 +193 42
2. Grundfos Tatabánya KC 21 17 2 2 568–480 +88 36
3. Csurgói KK 22 15 2 5 574–524 +50 32
4. Balatonfüredi KSE 22 14 2 6 603–537 +66 30
5. Váci KSE 22 9 2 11 603–643 –40 20
6. B. Braun Gyöngyös 21 9 1 11 498–511 –13 19
7. Balmazújváros KK 21 8 2 11 517–529 –12 18
8. Komló 22 8 1 13 513–572 –59 17