Férfi kézi NB I: a Szeged zárta élen az alapszakaszt

2016.03.09. 20:20
A Mol-Pick Szeged 29–23-ra legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I alapszakaszának 25., utolsó előtti fordulójában, így eldőlt, hogy a Tisza-partiak nyerték meg a bajnokság első fázisát.

Az alapszakasz végén az 1–5. helyezettek a Veszprémmel kiegészülve 10 fordulós, ligarendszerű rájátszásban döntik el a bajnoki helyezéseket.

A rájátszás utolsó kettő, 9. és 10. fordulójában játszik egymással az alapszakaszgyőztes Szeged és a Veszprém (sorsolással dől el, hogy a Szeged és a Veszprém közül melyik együttes a pályaválasztó a rájátszás 9., illetve 10. fordulójában).

Az alapszakasz 6–13. helyezettjei a bajnokság 7–14. helyéért a rájátszásban nyolcas csoportban, pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben szerepelnek, bónuszpontokkal indulva: az alapszakasz 6. helyezettje 11., a 7. 10, a 8. helyezett 8, a 9. 7, a 10. 5, a 11. 4, a 12. helyezett 2, a 13. pedig 1 bónuszponttal kezdi meg a rájátszást.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS SL TATABÁNYA KC 29–23 (13–7)
Szeged, 1000 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
SZEGED: Sierra – Prodanovics, Balogh Zs. 1, Bombac 1 (1), Vranjes 2, ILYÉS 3, Källmann 2. Csere: Blazevic, PARRONDO 6 (2), MINDEGIJA 3, Garcia 4, Goncalves 1, HEGEDŰS M. 3, Ancsin, CSURUVIJA 3. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: R. Mijatovics – Pásztor Á. 3 (1), HARSÁNYI G. 3, Dénes J. 1, Katzirz 1, Szöllősi Sz. 1, KRSZMANCSICS 6. Csere: BORBÉLY Á. (kapus), Bodó 2, Vujovics 1, JUHÁSZ Á. 3, Díaz 1, Mazák 1, Törő. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 13. p.: 4–3. 23. p.: 11–4. 27. p.: 12–5. 33. p.: 16–8. 37. p.: 19–9. 47. p.: 21–13. 52. p.: 23–14. 57. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Carlos Pastor:
– Tökéletes mérkőzést játszottunk, amiért dicséret illeti a csapatot. A fordulópontot az első félidő második fele jelentette, amikor hét nullás rohammal elléptünk ellenfelünktől. A második félidő gólpárbajában tartottuk megnyugtató előnyünket.
Vladan Matics: – Az első félidőben túlzottan tiszteltük a Szegedet, kevés veszélyt jelentettünk a kapujára. Térfélcsere utáni bátor támadójátékunkért viszont dicséret illeti a csapatot.

PLER BUDAPEST–OROSHÁZA FKSE LINAMAR 19–22 (10–13)
Lőrinci Sportcsarnok, 345 néző. V: Medve, Nagy L.
PLER: Kránitz – Bujdosó 1 (1), Leimeter 1, Lókodi 5, Benmiloud, Mikita 1, Radjenovics. Csere: Tóth N. (kapus), Bakos 2, Kocsi 3, Tóth P., Oláh 3, Laurencz, Bohács 1, Sinkovits 2, Nagy Sz. Edző: Hutvágner István
OROSHÁZA: MIKLÓS – Komporály, Németh G., ZABICS 4, Buday 3 (2), Cemas 3, Tárkányi. Csere: Herjeczki (kapus), Szeitl, Knezevics, Berta, Suhonjics 2, Pásztor 1, Radojevics 2, Németh L., MILAS 7. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 14. p.: 4–7. 22. p.: 8–8. 40. p.: 15–16. 52. p.: 16–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Hutvágner István:
– Tizenkilenc lőtt góllal esélyünk nincs a győzelemre, megyünk tovább, próbálkozunk.
Vladan Jordovics: – Mindkét csapat harcosan játszott, jó mérkőzés volt. Nagyon fontos pontokat szereztünk, mert jól védekeztünk, és ebből tudtunk lerohanni. Sajnos a végén fásultan játszott a csapatom, ez az utóbbi néhány bal sikerű mérkőzésnek tudható be.

EGER SBS ESZTERHÁZY–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 26–18 (12–12)
Eger, Körcsarnok, 800 néző. V: Andorka M., Hucker R.
EGER: RADULESCU – Vancsics 1, PADLA 7, RADCSENKO 2, PETRO 4, Dobó 3, Antl 1. Csere: Kovács J. (kapus), BAJORHEGYI, Szabó P. 1, TAKÁCS 4 (1), Iváncsik Á. 1, Kocsis Cs., Lezák 2, Kiss G., Szűcs. Edző: Tóth Edmond
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, Morva 1, Balázs S. 2, Vranacs 2, István P. 2, Temesvári 1. Csere: Hanták 1, Oláh G. 3 (3), Perez 1, Korsós 1, Lazics 1, Kekezovics, Tomics 1. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 4–6. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–9. 36. p.: 14–12. 42. p.: 17–13. 48. p.: 19–13. 54. p.: 21–15
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Tóth Edmond:
– Ismét kiválóan küzdöttünk, rászolgáltunk a győzelemre. A védekezés ezúttal is remek volt, s a támadójátékban is sikerült előre lépni. Jó úton járunk.
Füzesi Ferenc: – Harminc percig tudtuk, hogy mit kell csinálni, aztán a második félidőre ezt elfelejtettük. A szünet után gyakorlatilag nem találtuk el a kaput.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 18–19 (9–13)
Gyöngyös, 850 néző. V: Nagy Ferenc, Túróczy József
GYÖNGYÖS: Tamási – Kovacsics P. 1, Bali 2, Koller, BECSIROVICS, Sándor Á., Ménfői 2 (1). Csere: HUDÁK (kapus), Nigrinyi, Jovetics 1, Rédai 2, NAGY B. 6 (3), Debreczeni 1, Marczinkó 1, Oliveira 2, Juhász K. Edző: Debre Viktor
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Bóka 2, Ligetvári 2, SZÖLLŐSI B. 2, BÁNHIDI 3, KASPAREK 5, Gyene 2 (2). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh B., Győri M. 2, Vasvári, Kemény L. 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–2. 12. p.: 2–5. 18. p.: 5–7. 24. p.: 7–12. 36. p.: 13–14. 42. p.: 13–16. 48. p.: 15–18. 54. p.: 18–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Debre Viktor: – A második félidőre állt össze a védekezésünk, de támadásban nehezen találtuk a fizikailag erősebb Balatonfüred védekezésének ellenszerét. A végén nem volt szerencsénk.
Csoknyai István: – Az első félidőben jól játszottunk, nagyobb különbséggel is vezethettünk volna, de a második játékrészben a hiányzók miatt nem tudtunk kellően frissíteni, így a nagyot küzdő Gyöngyössel szemben izgalmas végjátékban kis szerencsével sikerült nyernünk.

SPORT36 KOMLÓ–VÁC 26–25 (13–14)
Komló, 800 néző. V: Bacs, Bóna
KOMLÓ: GRANIC – MARKOVICS 9 (3), Jerkovics 3, Sunajko, Trkulja, Szemikov 3, SZANAD 5. Csere: Selymes (kapus), NAGY Z., Marcsek 1, SZÖLLŐSI BENCE 4, Szögi, Popic 1, Oszlár. Edző: Ratko Djurkovics
VÁC: Tóth M. – VASIC 6, BARTÓK D. 5 (1), Pavlovics 3 (1), Vucicevic, LENDVAI 4, Császár 1. Csere: VITÁRIS (kapus), Tyiskov 2, Pál 1, Asztrasapkin 3, Csisztabajev, Terenyi, Munkácsi, Fekete. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 17. p.: 7–7. 21. p.: 10–7. 24. p.: 12–9. 42. p.: 17–20. 47. p.: 19–23. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Ratko Djurkovics:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, hiszen a váciaknak egy pont is elég lett volna a felsőházhoz. Nagyon motivált volt ellenfelünk, és remekül felkészült belőlünk. Vácott is az utolsó pillanatban nyertünk, ami azt jelzi, hasonló kaliberű a két csapat. Tipikus utolsó labdás mérkőzés volt.
Zsiga Gyula: – Nem érdemeltünk vereséget.

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE 29–25 (12–11)
Mezőkövesd, 600
néző. V: Bócz, Wiedemann
MEZŐKÖVESD:
HOLLÓ – Kiss R. 1, ANTAL SZ. 10, Mekaru 3 (1), Trivkovic 2, HAJDU G. 4, SZEPESI 3. Csere: Balogh (kapus), Grünfelder 1, Radnic 2, Molnár F., Benis 1, Grigorjev 2, Füstös, Bozoljac, Nyitrai. Edző: Skaliczki László
CEGLÉD:
Abramovics – Országh 2, PERISICS 7 (2), GRBOVICS 4, Bíró 2, Lepsényi, Hódi 2. Csere: Bősz, Mojsilov (kapusok), LÁSZLAI 4, Kun A., Tóth N., Sipeki, Andjelic 1, Imregi, Megyeri 3. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–2. 14. p.: 4–3. 17. p.: 6–7. 21. p.: 9–8. 43. p.: 18–15. 45. p.: 18–17. 49. p.: 21–19. 50. p.: 21–20. 56. p.: 25–23
Kiállítások:
6, ill. 16 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 4/2
Skaliczki László:
– Óriási tétje volt a mérkőzésnek, ez pedig rányomta bélyegét mind a találkozóra, mind a játékra. Tanítványaimnak helyén volt a szívük, a látottak alapján megérdemelten nyertünk.
Kökény István:
– Heroikus küzdelmet vívtunk, és nagyon sajnálom, hogy alulmaradtunk. Az utolsó percek kivételével végig partiban voltunk a hazaiakkal.